Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Όποιος αγαπάει το marvel συμπαν δε πρέπει να το χάσει αυτό το παιχνίδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από σχεδόν 13 χρόνια ξαναπαίζω για δεύτερη φορά το αγαπημένο Gears of War 2.
 

Έχω μείνει άφωνος στο πόσο καλά στέκεται ακόμα και σήμερα στον τεχνικό τομέα. Το 4K60 update επιτρέπει να αναδειχθούν τα assets έτσι όπως τα είχαν φανταστεί οι devs χωρίς τους τεχνικούς περιορισμούς εκείνης της εποχής. Έπος.

Το μόνο που λείπει περιέργως είναι το auto HDR αλλά αυτό είναι πταίσμα. 
 

Το Gears 3 βέβαια ανέβασε ακόμα περισσότερο τον πήχη και ανυπομονώ να το δω και εκείνο αφού πρώτα τελειώσω το 2. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μετά από σχεδόν 13 χρόνια ξαναπαίζω για δεύτερη φορά το αγαπημένο Gears of War 2.
 

Έχω μείνει άφωνος στο πόσο καλά στέκεται ακόμα και σήμερα στον τεχνικό τομέα. Το 4K60 update επιτρέπει να αναδειχθούν τα assets έτσι όπως τα είχαν φανταστεί οι devs χωρίς τους τεχνικούς περιορισμούς εκείνης της εποχής. Έπος.

Το μόνο που λείπει περιέργως είναι το auto HDR αλλά αυτό είναι πταίσμα. 
 

Το Gears 3 βέβαια ανέβασε ακόμα περισσότερο τον πήχη και ανυπομονώ να το δω και εκείνο αφού πρώτα τελειώσω το 2. 

Εγώ έχω πιάσει όλα τα halo με την σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Εγώ έχω πιάσει όλα τα halo με την σειρά.

Και εγώ μια από τα ίδια τωρα μόλις τελειώσω το Ascent.

Gears of war θα τα αφήσω για του χρόνου με την πιθανή κυκλοφορία του καινούργιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σημερινό system update στο changelog λέει ότι ενεργοποιει το beta cloud gaming ακομα Και στις κονσόλες αλλά ενώ έχω το series X & game pass ultimate δεν βλέπω πουθενά κανένα cloud game. 

Γιατι αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Paragontas-x said:

Με το σημερινό system update στο changelog λέει ότι ενεργοποιει το beta cloud gaming ακομα Και στις κονσόλες αλλά ενώ έχω το series X & game pass ultimate δεν βλέπω πουθενά κανένα cloud game. 

Γιατι αυτό; 

Μέσα στην Library σου μπορείς να βάλεις φίλτρο «Cloud gaming». Μετά πας στο game που σε ενδιαφέρει και δίπλα από το Install έχει ένα κουμπάκι με σύννεφο. Το πατάς και παίζεις από το cloud.

Αλλά μην ψαρώνεται, δεν παίζει στην Ελλάδα, δεν είναι από τις χώρες που υποστηρίζονται. Εμένα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία στο region μου και δεν έχει να κάνει με το region του account, μιας και αυτό σε εμένα είναι Αμερική. Προφανώς διαβάζει την IP σου κάθε φορά και γι' αυτό το λόγο δεν το έχω καταφέρει να παίξει ούτε στο κινητό μου σωστά.

Αν έχει βρει κανείς τρόπο να υπερπηδήσει αυτό το εμπόδιο, ας μας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν μου βγάζει καν την επιλογή cloud στα φίλτρα. 

Οπως διάβασα είναι ακόμα σε beta μορφή και σε πολλές χώρες δεν υποστηρίζεται ακόμα και η Ελλάδα είναι μια από αυτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

μπορει καποιος να εξηγησει με 2 λογια τι ειναι το cloud gaming ? ουσιαστικα βγαζει περιττη την υπαρξη της κονσολας ?!

Οπως ειναι το netflix πχ που ολες οι ταινιες ειναι στο cloud. Οποτε εχει πολλα καλα, πχ βγαινει ενα παιχνιδι κ μπαινει στο game pass. Για να δεις αν ειναι καλο πρεπει να το κατεβασεις κ να περιμενεις, ενω εδω ξεκινας να παιζεις κατευθειαν αφου ειναι στο συνεφο. Αν σαρεσει τοτε το κατεβαζεις στην κονσολα. Επειδη μπορει να ειναι 4κ ενω στο xcloud νομιζω ακομα ειναι μαξ 1080/60.

Η μπορεις κατευθειαν απο το κινητο ταμπλετ pc να παιζεις παιχνιδια χωρις καν να εχεις κονσολα xbox. Aπλα με μια συνδρομη 😉 .

Η εχεις ακομα one s κ θες να παιξεις ενα παιχνιδι που ειναι μονο next gen , παλι μπορεις αφου στην ουσια το streamαρεις απο την κονσολα σου !

Σιγουρα θελει χρονο ακομα αλλα ειναι το μελλον αφου ειπαν θα βγαλουν κ app για tv !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Εμένα πάλι δεν μου βγάζει καν την επιλογή cloud στα φίλτρα. 

Οπως διάβασα είναι ακόμα σε beta μορφή και σε πολλές χώρες δεν υποστηρίζεται ακόμα και η Ελλάδα είναι μια από αυτές. 

Βαλε Αγγλικα και αγγλική χώρα και θα βλεπεις μετά τα παιχνίδια με cloud.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

μπορει καποιος να εξηγησει με 2 λογια τι ειναι το cloud gaming ? ουσιαστικα βγαζει περιττη την υπαρξη της κονσολας ?!

Μπορεις να παιζεις τα παιχνιδια που ειναι διαθεσιμα και σε cloud μορφη ,  σε οπιαδηποτε συσκευη που εχει support  το xbox cloud app της MS (pc - android κλπ ) .. Εμενα με εχει σωσει με  τα παιδια επειδη το ενα  μπορει να παιζει στο πυργο  ,  και το αλλο στο λαπτοπ η στο κινητο , οποτε δεν υπαρχουν τσακωμοι ,... κλπ.. Οταν ερθει Ελλαδα θα δειτε ποσο μεγαλη υπηρεσια ειναι και το τι ομορφα εχει στηθει...

Επεξ/σία από enable_your_mind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Μπορεις να παιζεις τα παιχνιδια που ειναι διαθεσιμα και σε cloud μορφη ,  σε οπιαδηποτε συσκευη που εχει support  το xbox cloud app της MS (pc - android κλπ ) .. Εμενα με εχει σωσει με  τα παιδια επειδη το ενα  μπορει να παιζει στο πυργο  ,  και το αλλο στο λαπτοπ η στο κινητο , οποτε δεν υπαρχουν τσακωμοι ,... κλπ.. Οταν ερθει Ελλαδα θα δειτε ποσο μεγαλη υπηρεσια ειναι και το τι ομορφα εχει στηθει...

ακομα και αν το laptop ή το pc είναι απλό και δεν μπορεί να σηκώσει το παιχνίδι ; ;Άρα μοιράζω την ultimate μου με την κόρη μου και παίζουμε και οι 2 ταυτόχρονα ; Καλή μαγκιά !!!!!!!!

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...