Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ειχα βαλει μονο στο PC thread, λαθος μου.

 

Οπως ειπα και στο PC, επιτελους μπορω να μιλήσω λιγάκι! Περισσότερα  μπορείτε να τα διαβάσετε στο γραπτό PREVIEW (γιατί δε θελουν ολοι να βλέπουν videos αλλωστε!), αλλά αν κάποιος έχει παραπάνω ερωτήσεις, ρωτήστε ελεύθερα ;) 

Τονιζω οτι μπορώ να μιλήσω μόνο για τις πρώτες περιπου 4 ωρες του campaign (αν εχω παιξει το παιχνιδι πολυ παραπανω) οποτε συνολικές εντυπώσεις ή υλικό πέρα από αυτά θα πρέπει να το αφήσω για το μελλοντικό review.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bill_viper είπε

Τεράστιοι χάρτες που τρέχεις 5 λεπτά για να φτάσεις στο σημείο που θέλεις και πεθαίνεις στο πρώτο δευτερόλεπτο (ανάθεμα το crossplay με τα PC). Καμία ελπίδα δεν υπάρχει όταν ο αντίπαλος έχει ποντίκι.

Καλά θα΄ταν το πρόβλημα να ήταν μόνο το ποντίκι. Όλα τα fps/shooters στο PC γίνονται cheat fest sooner or later. Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική έχουν μπλέξει τις κονσόλες με τα PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την beta είχε φανεί το πράγμα ότι το BF δεν ήταν έτοιμο να κυκλοφορήσει τώρα.

Και εγώ έλεγα να το πάρω day one,αλλα από όσους γνωστούς παίξαμε την beta, όταν τους ανέφερα για day one αγορά όλοι γελούσαν(δεν τους τράβηξε καθόλου από την beta δηλαδή).

Βέβαια μετά τα χάλια του BF V δεν περίμενα θαύματα από την ΕΑ,αλλα το έκανε πάλι το θαύμα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firepc είπε

δεν μπορω να καταλαβω γτ ο Σακης βγαζει τοσο αχρηστο το Halo 5

Για μενα ειναι παιχνιδαρα

Είναι πολύ απλό. Είναι περισσότερο singe player άτομο και όπως θα δείς και στο review του καναλιού του, δεν τους κέρδισε σε αυτό το κομμάτι

https://unboxholics.com/reviews/games/xbox-one/11388-halo-5-guardians-review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω, τι πιθανότητες έχουμε να δούμε παιχνίδια αποκλειστικά στο Series X που δε θα έχει το Series S; Με ενδιαφέρει να πάρω ένα Xbox, αλλα δεν τρελαίνομαι για τα γραφικά, ούτε με πειράζει να παίζω 30FPS, αλλα αν είναι να χάσω παιχνίδια λογο του X, ας πάω στο X κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papp0us είπε

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω, τι πιθανότητες έχουμε να δούμε παιχνίδια αποκλειστικά στο Series X που δε θα έχει το Series S; Με ενδιαφέρει να πάρω ένα Xbox, αλλα δεν τρελαίνομαι για τα γραφικά, ούτε με πειράζει να παίζω 30FPS, αλλα αν είναι να χάσω παιχνίδια λογο του X, ας πάω στο X κατευθείαν.

καμια. η MS το ξεκαθαρισε απο την αρχη οτι για ολη τη ζωη των δυο μηχανηματων, οτι παιχνιδι θα βγει το SX θα βγει και στο SS. 
Οκ, προς το τελος της γενιας λογικα θα ζοριστει περισσότερο το SS στο να τρεχει τα βαρια παιχνιδια, αλλα αφου εχουν δεσμευθει να τα τρεχει, thats it.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω, τι πιθανότητες έχουμε να δούμε παιχνίδια αποκλειστικά στο Series X που δε θα έχει το Series S; 

Σχεδόν μηδενικές,όπως δεν είδαμε παιχνίδια αποκλειστικά για το OneX.

Αν ο μοοναδικός σου προβληματισμός είναι αυτός,προχωράς άφοβα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Παίδες έχει δοκιμάσει κάποιος τα συγκεκριμένα gaming headset ακουστικά σε κονσόλα series ? Στην επίσημη σελίδα λέει ότι είναι συμβατά για ps4 , switch ,windows, μόνο για xbox δεν αναφέρει .. Creative SXFI Gamer Over Ear Gaming Headset  https://www.skroutz.gr/s/24839413/Creative-SXFI-Gamer-Over-Ear-Gaming-Headset-3-5mm-USB.html

Τα έχω έχουν τρομερό ηχο και δουλεύουν κανονικά με το καρφί. Έχουν και σύνδεση με type c με την οποία ενεργοποιείται το sxfi αλλά το controller δεν έχει, αυτό λύνεται βέβαια (σε εμένα τουλάχιστον) αν συνδέσεις ταυτόχρονα και ένα powerbank με τα ακουστικά αλλά θα είσαι σα ρόλο κοτόπουλο στο τέλος 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Το ειχα βαλει μονο στο PC thread, λαθος μου.

 

Οπως ειπα και στο PC, επιτελους μπορω να μιλήσω λιγάκι! Περισσότερα  μπορείτε να τα διαβάσετε στο γραπτό PREVIEW (γιατί δε θελουν ολοι να βλέπουν videos αλλωστε!), αλλά αν κάποιος έχει παραπάνω ερωτήσεις, ρωτήστε ελεύθερα ;) 

Τονιζω οτι μπορώ να μιλήσω μόνο για τις πρώτες περιπου 4 ωρες του campaign (αν εχω παιξει το παιχνιδι πολυ παραπανω) οποτε συνολικές εντυπώσεις ή υλικό πέρα από αυτά θα πρέπει να το αφήσω για το μελλοντικό review.

νασπώ κατι? Πιο πολυ βλεπω να μοιαζει το gameplay του στο odst ή κανω λάθος?

*οκ ακουω στο βιντεο οτι λες για το 1

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, firepc είπε

νασπώ κατι? Πιο πολυ βλεπω να μοιαζει το gameplay του στο odst ή κανω λάθος?

*οκ ακουω στο βιντεο οτι λες για το 1

Ναι, η διαχυτη αισθηση ειναι σαν να παιζω ενα απευθειας sequel ή reboot του Halo CE. 
Kαι ενω στο πρωτο ηθελαν να εχουν ακομα μεγαλυτερες πιστες αλλα δε μπορουσαν, εδω επειδη πλεον τεχνικα μπορουν ειναι σαν να συμπληρωνουν αυτο που ξεκινησαν τοτε.

Δλδ η ιδεα κ το στυλ που ειδαμε πχ στο Silent cartographer (4η αποστολη του Halo CE), ειναι στην ουσια η βαση πισω απο μεγαλο τμημα του Halo Infinite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...