Προς το περιεχόμενο

Από δημόσιο (στρατός) σε ιδιωτικό τομέα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, tasos30 said:

Εντάξει αρχίζουν και φαίνονται κάποια ύποπτα πραγματάκια, καλό είναι και το ΕΠΟΠιλίκι, ασφαλές.

Τι σου φαίνεται ύποπτο; Νομίζω πως όσα αναφέρονται είναι βγαλμένα από τη ζωή (απ' όποια πλευρά της συζήτησης κι αν είσαι) - κι έχουν τη χρησιμότητα τους. Ασφαλές είναι (επαγγελματικά) πράγματι. Τα μειονεκτήματα του είναι ανησυχητικά όμως - τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasos30 είπε

Εντάξει αρχίζουν και φαίνονται κάποια ύποπτα πραγματάκια, καλό είναι και το ΕΠΟΠιλίκι, ασφαλές.

Ναι ισχύει σίγουρα το επιχείρημα της εργασιακής ασφάλειας. To consensus μέχρι στιγμής είναι υπερ της παραμονής, βασιζόμενο σε αυτήν ακριβώς την σιγουριά. Μεγάλη η επιθυμία για σιγουριά στην Ελλάδα σήμερα μάλλον, όποιος καεί από το χυλό φυσάει και το γιαούρτι που λένε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/7/2021 στις 11:39 ΠΜ, costas_ είπε

Πολύ ενδιαφέρον θέμα και σχεδόν όλες τις απόψεις τις διάβασα με ιδιαίτερη προσοχή. Προσπαθώ λοιπόν απ όσα διαβάζω να μπω στην θέση σου και να διακρίνω τι θα ήταν ποιό σωστό, κι ακόμα δεν μπορώ να βγάλω άκρη. 

Εγώ είμαι στον κλάδο της Πληροφορικής αρκετά χρόνια (10ετίες) και έχω απολαύσει πάρα πολλά από την δουλειά μου. Πάντα ήμουν πολύ καλά πληρωμένος, έκανα απίστευτες δουλειές και πήρα πολύ μεγάλες εμπειρίες από τον χώρο (πολλά ταξίδια, συνεργασίες κλπ). Ομως και πάλι δεν θέλω να μιλήσω με βάση την δική μου υποκειμενική θέση. 

Με τα δεδομένα τα δικά σου λοιπόν, ίσως να έβαζα λίγο παραπάνω τα ζητούμενα της οικογένειας και της δεδομένης κατάστασης της ζωής σου (πόλη που ζεις, σπίτι κλπ) και θα ήμουν λίγο επιφυλακτικός. Εαν έβρισκες κάτι στην ΑΘήνα, μια μεγάλη εταιρεία πληροφορικής (και όχι στους big-4) ίσως και με εξασφαλισμένο έναν καλό μισθό, τότε ναι θα έκανα την υπέρβαση.

επειδη αυτο το καιρο ψαχνομαι να μπω στο it σαν δουλεια μπορεις να αναφερεις ποιοι ειναι οι big 4??η εδω η σε pm..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, simoskostas είπε

Είμαι 19 χρόνων είμαι στρατιώτης και θέλω να μπω ΕΠΟΠ θα κάνω εκπαιδευση 6 μηνο

Είμαι ο Κώστας και είμαι off-topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...