Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Cloud Gaming είναι διαθέσιμο στο iOS και σε web browsers


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, solid21 είπε
  • Switch – 392,790 (86,716,650 lifetime sales)
  • PlayStation 5 – 199,629 (9,000,103 lifetime sales)
  • Xbox Series X|S – 112,864 (5,330,164 lifetime sales)
  • PlayStation 4 – 29,667 (115,676,809 lifetime sales)
  • Xbox One – 13,767 (50,139,650 lifetime sales)

και τι σημαίνει το παραπάνω;

το ότι μία συσκευή switch πουλάει σε μικρά παιδάκια (μην αναφερθούμε στις εξαιρέσεις σε τόσα εκ. χρήστες, δεν έχει νόημα) πάει να πει πως είναι καλύτερο συσκευή ή experience από το XBOX;

ή το ότι το PS5 πουλάει επειδή κάποιοι δε νιώθουν και αγοράζουν από συνήθεια PS, πάλι σημαίνει κάτι;

ΕΛΕΟΣ φιλάρακι

Υ.Γ. είμαι κάτοχος και των 2 κόνσολών PS5 & ΧΒΟΧ Series X. Δε συγκρίνεται πλέον το experience με το XBOX

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, blincy είπε

και τι σημαίνει το παραπάνω;

το ότι μία συσκευή switch πουλάει σε μικρά παιδάκια (μην αναφερθούμε στις εξαιρέσεις σε τόσα εκ. χρήστες, δεν έχει νόημα) πάει να πει πως είναι καλύτερο συσκευή ή experience από το XBOX;

ή το ότι το PS5 πουλάει επειδή κάποιοι δε νιώθουν και αγοράζουν από συνήθεια PS, πάλι σημαίνει κάτι;

ΕΛΕΟΣ φιλάρακι

Υ.Γ. είμαι κάτοχος και των 2 κόνσολών PS5 & ΧΒΟΧ Series X. Δε συγκρίνεται πλέον το experience με το XBOX

Έχω εδώ και 3 χρόνια σχεδόν το nsw και πρόσφατα κάτοχος xbss αλλά νομίζω υπερβάλεις λόγο φανμπoισμού...το switch σε καμία περίπτωση δε πουλάει μόνο σε παιδάκια, βασικά κατα κύριο λόγο σε ηλικίες 15-35 αντίθετα με τα twins που 1/2 είναι κάτοχοι από 8χρονα που παίζουν ΜΟΝΟ fortnite (τσέκαρε τις πωλήσεις παιχνιδιών πχ του ps5 - best selling game GTAIV 20m/115m και μετά δες του zelda botw 23m/86m και δεν είναι καν το best seller). Ας μη λέμε ότι θέλουμε, κανείς μας δεν έχει να κερδίσει κάτι απ αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ngoagr είπε

Μόλις το δοκίμασα με VPN...
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!
άνοιξα VPN Γερμανίας.. έκανα login.. έκλεισα το VPN και το παιχνίδι φόρτωσε κανονικά...

Όντως μόλις το δοκίμασα και είναι φανταστικό.

Δεν θέλεις vpn ούτε καν στο login, αν φτιάξεις νέο λογαριασμό με άλλη χώρα εντός ΕΕ που είναι διαθέσιμο ήδη.

Το ίδιο κάνω και στο Stadia, ούτε εκεί θέλει VPN, μόνο όταν φτιάξεις τον λογαριασμό.

Βάση της ευρωπαϊκής νομοθεσίας έχεις πρόσβαση αν ο λογαριασμός είναι "φτιαγμένος" σε χώρα της ΕΕ που υποστηρίζεται.

Και δεν έχουν κανένα λόγο να σε κόψουν.

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, I'm_busy είπε

Έχω εδώ και 3 χρόνια σχεδόν το nsw και πρόσφατα κάτοχος xbss αλλά νομίζω υπερβάλεις λόγο φανμπoισμού...το switch σε καμία περίπτωση δε πουλάει μόνο σε παιδάκια, βασικά κατα κύριο λόγο σε ηλικίες 15-35 αντίθετα με τα twins που 1/2 είναι κάτοχοι από 8χρονα που παίζουν ΜΟΝΟ fortnite (τσέκαρε τις πωλήσεις παιχνιδιών πχ του ps5 - best selling game GTAIV 20m/115m και μετά δες του zelda botw 23m/86m και δεν είναι καν το best seller). Ας μη λέμε ότι θέλουμε, κανείς μας δεν έχει να κερδίσει κάτι απ αυτό.

Για κακή σου τύχη είχα πάρει και switch πριν μερικούς μήνες και το χάρησα στο ανιψάκι μου (είμαι '70 δεκαετιας), διότι όντως το switch είναι για παιδάκια....τώρα τι φανμποισμό και @@ριες μέντολες, τα αφήνω να περάσουν έτσι. Αν είσαι κάποιος >30 και παίζει με switch καλύτερα ας το γυρίσει σε MAME, πιο σασπένς έχει το game play εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ngoagr είπε

Μόλις το δοκίμασα με VPN...
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!
άνοιξα VPN Γερμανίας.. έκανα login.. έκλεισα το VPN και το παιχνίδι φόρτωσε κανονικά...

Ρε σεις δεν βγαζω ακρη.

Εκανα λογαριασμο στο ολλανδικο site οπου εχει υποστηριξη, με windscribe vpn, ειδα η ip μου βγαινει απο amsterdam ολα οκ, πληρωσα το ευρουλακι, εχω προσβαση στο pass κανονικα, αλλα το cloud δεν μου δουλευει.

Εχετε καμια ιδεα τι γινεται?

Μπορει να μου πει κανεις ακριβως τι εκανε η να βοηθησει γενικοτερα?

Στο πισι μου λεει οτι:

 

Unfortunately, the page you requested was not found.

The URL may be misspelled or the page you are looking for may no longer be available.

Foutcode: 9kTGXq+y5sb+RxKCqOv5cI.6

 

Και στο κινητο και εκει με ιδιο vpn:

Project xCloud

Tap learn more to find out how to participate in the preview.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Έχω εδώ και 3 χρόνια σχεδόν το nsw και πρόσφατα κάτοχος xbss αλλά νομίζω υπερβάλεις λόγο φανμπoισμού...το switch σε καμία περίπτωση δε πουλάει μόνο σε παιδάκια, βασικά κατα κύριο λόγο σε ηλικίες 15-35 αντίθετα με τα twins που 1/2 είναι κάτοχοι από 8χρονα που παίζουν ΜΟΝΟ fortnite (τσέκαρε τις πωλήσεις παιχνιδιών πχ του ps5 - best selling game GTAIV 20m/115m και μετά δες του zelda botw 23m/86m και δεν είναι καν το best seller). Ας μη λέμε ότι θέλουμε, κανείς μας δεν έχει να κερδίσει κάτι απ αυτό.

Οτι υπερβάλει είναι σίγουρο.

Απο την άλλη όμως και το να παραθέτεις πωλήσεις exclusives δεν έχει νόημα.Μιλάμε για μια κονσόλα με πολύ χαμηλά specs , κακό store και ελάχιστες multimedia δυνατότητες(πόσο μάλλον απο το εργοστάσιο) Επίσης σχεδόν ανύπαρκτα cross platform..Οπότε αλίμονο αν δεν πούλαγαν τα exclusives της όταν πρακτικά είναι ο μόνος λόγος να πάρεις την κονσόλα…χέσε τη φορητότητα :P μιας και 80% στο μπάνιο παίζεις….

Όπως μπορείς να εξακριβώσεις απο τις αγγελίες μου και εγώ πούλησα το switch.Όταν το emulator όσο πάει βελτιώνεται δεν έχει πολύ νόημα για μεγάλη μερίδα κόσμου.

Τέλος το off topic.

Πείτε αδέλφια με τη ταχύτητες internet παίξατε ; Υπήρξε lag κλπ προβλήματα ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, blincy said:

Για κακή σου τύχη είχα πάρει και switch πριν μερικούς μήνες και το χάρησα στο ανιψάκι μου (είμαι '70 δεκαετιας), διότι όντως το switch είναι για παιδάκια....τώρα τι φανμποισμό και @@ριες μέντολες, τα αφήνω να περάσουν έτσι. Αν είσαι κάποιος >30 και παίζει με switch καλύτερα ας το γυρίσει σε MAME, πιο σασπένς έχει το game play εκεί.

Αφού το πήρες και το χάρισες τότε είναι ξεκάθαρο πως είναι για παιδάκια! Γιατί δεν μας το είπες νωρίτερα? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, blincy είπε

και τι σημαίνει το παραπάνω;

το ότι μία συσκευή switch πουλάει σε μικρά παιδάκια (μην αναφερθούμε στις εξαιρέσεις σε τόσα εκ. χρήστες, δεν έχει νόημα) πάει να πει πως είναι καλύτερο συσκευή ή experience από το XBOX;

ή το ότι το PS5 πουλάει επειδή κάποιοι δε νιώθουν και αγοράζουν από συνήθεια PS, πάλι σημαίνει κάτι;

ΕΛΕΟΣ φιλάρακι

Υ.Γ. είμαι κάτοχος και των 2 κόνσολών PS5 & ΧΒΟΧ Series X. Δε συγκρίνεται πλέον το experience με το XBOX

Καλο ειναι και το xbox αλλα απο του χρονου που θα μπει τιποτα της προκοπης στο gamepass και εγω θα παρω.

Για 3rd party παιχνιδια ειναι μονοδρομος με το gamepass.

Το user experience ειναι καλυτερο και ισως και η κοσνολα σε δυνατοτητες να ειναι καλυτερη αλλα να το βρασω φτανουμε κοντα στον χρονο και exclusive δεν εχουμε δει θα περιμενουμε μπας και ειναι καλο αυτο της Bethesda του χρονου τον Νοεμβριο ( εαν βγει τοτε) , και μην μου πεις για Halo και Forza γιατι θα σου πω και εγω Ελεος.

Τα νουμερα τα λενε ολα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ αν καταλαβα καλα, αμα γαμαει η συνδεση σου και εχεις και ενα καλο pc, δεν χρειαζεται να αγορασεις την κονσολα για να παιξεις τα παιχνιδια του xbox? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Vestrum είπε

Δλδ αν καταλαβα καλα, αμα γαμαει η συνδεση σου και εχεις και ενα καλο pc, δεν χρειαζεται να αγορασεις την κονσολα για να παιξεις τα παιχνιδια του xbox? lol

1080 kai 60 fps

Τωρα κοιτα :

4k και 120 fps πάνω σε LG OLED CX 65 και στηνοντας και Dolby Atmos στο Home Theatre (μεσω dolby app) ... ήταν εμπειρια ζωης σημερα. Απιστευτη εμπειρια το xbox series X πλέον...

Δε κανω flame war , είμαι κάτοχος ισχυρου PC και πλεον παίζω μονο Civilization 6 (EPIC) 😎

Υ.Γ. δε καταλαβαινω ειλικρινα γιατι δε περιλαμβανεται μεσα σε αυτες τις 22 χωρες για Xcloud Gaming σε android συσευες και η Ελλαδα, έστω και ΒΕΤΑ

Επεξ/σία από whiteman7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Chocobo είπε

Οτι υπερβάλει είναι σίγουρο.

Απο την άλλη όμως και το να παραθέτεις πωλήσεις exclusives δεν έχει νόημα.Μιλάμε για μια κονσόλα με πολύ χαμηλά specs , κακό store και ελάχιστες multimedia δυνατότητες(πόσο μάλλον απο το εργοστάσιο) Επίσης σχεδόν ανύπαρκτα cross platform..Οπότε αλίμονο αν δεν πούλαγαν τα exclusives της όταν πρακτικά είναι ο μόνος λόγος να πάρεις την κονσόλα…χέσε τη φορητότητα :P μιας και 80% στο μπάνιο παίζεις….

Όπως μπορείς να εξακριβώσεις απο τις αγγελίες μου και εγώ πούλησα το switch.Όταν το emulator όσο πάει βελτιώνεται δεν έχει πολύ νόημα για μεγάλη μερίδα κόσμου.

Τέλος το off topic.

Πείτε αδέλφια με τη ταχύτητες internet παίξατε ; Υπήρξε lag κλπ προβλήματα ;

Τι σχέση έχουν τα specs μια κονσόλας , τα multimedia με το gameplay και το γενικό quality των games που αναμφισβήτητα της Nintendo είναι πολύ υψηλά ; Μήπως μπερδεύεις το gaming με κάτι άλλο ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, panoulhs007 είπε

Τι σχέση έχουν τα specs μια κονσόλας , τα multimedia με το gameplay και το γενικό quality των games που αναμφισβήτητα της Nintendo είναι πολύ υψηλά ; Μήπως μπερδεύεις το gaming με κάτι άλλο ; 

Οι πωλήσεις μιας κονσόλας δεν εχουν σχέση μόνο με τα παιχνίδια της.Φυσικά και έχουν σχέση τα specs και όσα προείπα , ακόμα και η συνήθεια στις πωλήσεις.Το αρχικό debate ήταν για τις πωλήσεις της κονσόλας οπότε εσύ μάλλον κάπου μπερδεύτηκες και το πήγες στην ποιότητα τον games.

Για να σου απαντήσω όμως ΟΧΙ δεν είναι αναμφισβήτητα πολύ ψηλά.Δεν υπάρχει κάτι αναμφισβήτητο καθώς είναι υποκειμενικό το θέμα.Έμενα μπορεί να φαίνεται το TLOU επικό και το Mario ξαναζεσταμένο φαί κλπ.

Το να πείς πως έχει ιδιαίτερα παιχνίδια να το δεχτώ.Αυτά τα ιδιαίτερα παιχνίδια είναι και ο μόνος λόγος να πάρεις την κονσόλα.

Μην μπερδεύεις όμως τις πωλήσεις του switch με αυτό.Οο καλές πωλήσεις ήταν μια πολύ καλή συγκυρία της εποχής.Επίσης κάνετε το λάθος να βάζεται συνολικές πωλήσεις  μέχρι σήμερα ενώ οι άλλοι έχουν αλλάξει 2 γενιές.Η σωστή σύγκρηση θα ήταν πωλήσεις μέχρι και λίγο πριν την ανακοίνωση ps5 seriesSX, όπου στην ουσία τελείωσε ο κύκλος ζωής του oneX ps4. 
Τέλος να ξαναπούμε πως και οι 3 παίκτες έχουν άλλο πλάνο.Η MS κοιτάει παραπέρα , όχι απλά να πουλήσει τεμάχια.

https://www.vgchartz.com/article/446208/switch-vs-ps4-vs-xbox-one-global-lifetime-sales-october-2020/

45ECBA4E-25EF-4AC1-8A09-793465ADB22D.png

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...