Προς το περιεχόμενο

Εξετάσεις αίματος Ανασφάλιστοι


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, mary123_3 είπε

ναι πήγα εκεί που κάνω πάντα και είμαι πελάτης 75 ευρω μου είπανε δεν πειράζει θα τα δώσω 

 

αλήθεια υπάρχουν  εμπιστα εργαστηρια και τα λιγοτερο εμπιστα ? 

Υπάρχουν, αλλά αν δεν είσαι γιατρός και δεν έχεις άτομα από μέσα να ξέρεις τι γίνεται στον κάθε έναν, δύσκολα καταλαβαινεις τι παίζει. 

Οι τιμές αναφοράς διαφόρων ουσιών είναι ίδιες, αυτό που αλλάζει είναι αν έχουμε κάποια απεικονιστική εξέταση πχ τριπλεξ, καλό είναι να πηγαίνουμε στο ίδιο μηχάνημα και στον ίδιον χειριστή κιόλας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Υπάρχουν, αλλά αν δεν είσαι γιατρός και δεν έχεις άτομα από μέσα να ξέρεις τι γίνεται στον κάθε έναν, δύσκολα καταλαβαινεις τι παίζει. 

Οι τιμές αναφοράς διαφόρων ουσιών είναι ίδιες, αυτό που αλλάζει είναι αν έχουμε κάποια απεικονιστική εξέταση πχ τριπλεξ, καλό είναι να πηγαίνουμε στο ίδιο μηχάνημα και στον ίδιον χειριστή κιόλας. 

Επισης καλο ειναι να ειμαστε σιγουροι πως θα βαλουν το αντιδραστηριο για την εξεταση που πληρωσαμε! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mary123_3 είπε

ναι πήγα εκεί που κάνω πάντα και είμαι πελάτης 75 ευρω μου είπανε δεν πειράζει θα τα δώσω 

Αφού μένεις κοντά σε ικα γιατί δεν περνάς μια βόλτα από εκεί να ρωτήσεις αν μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2021 στις 4:33 ΜΜ, mary123_3 είπε

Καλησπέρα σας αυτή τη στιγμή είμαι ανασφάλιστοι μπορώ να κάνω τις εξετάσεις αίματος στο ΙΚΑ  για να μην πληρώσω ?

Πας σε ιδιώτη γιατρό ή όχι, σου γράφει τις εξετάσεις και για να μην πληρώσεις τίποτα δηλαδή 0% συμμετοχή μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο. Όπου αλλού πας ως ανασφάλιστη πληρώνεις ολόκληρο το ποσό. Στα νοσοκομεία δεν αργούν πάντα εξαρτάται που θα πας και φυσικά πόσο επείγον είναι να της κάνεις. Αν είναι για να δει κάτι ο/η γιατρός σύντομα τότε αναγκαστικά θα πας σε ιδιωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, godfather0991 είπε

Πας σε ιδιώτη γιατρό ή όχι, σου γράφει τις εξετάσεις και για να μην πληρώσεις τίποτα δηλαδή 0% συμμετοχή μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο. Όπου αλλού πας ως ανασφάλιστη πληρώνεις ολόκληρο το ποσό. Στα νοσοκομεία δεν αργούν πάντα εξαρτάται που θα πας και φυσικά πόσο επείγον είναι να της κάνεις. Αν είναι για να δει κάτι ο/η γιατρός σύντομα τότε αναγκαστικά θα πας σε ιδιωτικό.

Αν πάει σε ιατρείο του ΕΟΠΠΥ η του ΠΕΔΥ θα πληρώσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgoskouro είπε

Αν πάει σε ιατρείο του ΕΟΠΠΥ η του ΠΕΔΥ θα πληρώσει; 

Σε οποιαδήποτε δημόσια δομή η συμμετοχή είναι 0%

https://www.ahealthcare.gr/blog/πρόσβαση-ανασφάλιστων-πολιτών-στο-δημόσιο-σύστημα-υγείας/

Επεξ/σία από godfather0991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...