Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, mperdemenios είπε

 

 

άργησε 2-3-4 μήνες αλλά ήηηηηρθεεε

Άνοιξε η ιστοσελίδα της αυτοαπογραφής ή είναι ο Τσακ Νόρις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Darky είπε

Σημειωνεις στο Ο3 που έδωσες ποιον κωδικό, όροφο και όνομα αν έχεις. Εάν έχεις κάνει σεμινάριο πρέπει να σας τα έχουν εξηγήσει αυτά 

Ευχαριστώ. Δεν έκανα σεμινάριο.. Δεν με ειδοποίησαν (παραξενευτηκα καιγω όπως και συ μόλις.. 😁 😂). Μου τα εξήγησαν μια στα πεταχτά προχτές που πήγα να παραλάβω το υλικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχει κανείς τελειώσει με το μοίρασμα? Πώς πάει, απογράφονται έστω οι μισοί ή θα τρέχουμε μετά σαν τρελοί να απογραφουμε χειροκίνητα?? 🙄 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Παιδιά, έχει κανείς τελειώσει με το μοίρασμα? Πώς πάει, απογράφονται έστω οι μισοί ή θα τρέχουμε μετά σαν τρελοί να απογραφουμε χειροκίνητα?? 🙄 

Εγώ έχω τελειώσει το μοίρασμα σχεδόν, είναι νωρίς πιστεύω αλλά μόνο 2 οικογένειες έχουν απογραφεί λολ. Άμα δεν πέσει ενημέρωση από ΜΜΕ και διαφημίσεις δεν θα γίνει δουλειά.

Εγω τα μοίρασα νωρίς βέβαια πριν ανοίξει η πλατφόρμα, ελπίζω να μην πέταξαν τους κωδικους, πάντως λίγες μέρες πριν λήξει η προθεσμία αυτοαπογραφης θα ξαναπεράσω έτσι και αλλιώς. 

Επεξ/σία από Darky
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Darky said:

Εγώ έχω τελειώσει το μοίρασμα σχεδόν, είναι νωρίς πιστεύω αλλά μόνο 2 οικογένειες έχουν απογραφεί λολ. Άμα δεν πέσει ενημέρωση από ΜΜΕ και διαφημίσεις δεν θα γίνει δουλειά.

Εγω τα μοίρασα νωρίς βέβαια πριν ανοίξει η πλατφόρμα, ελπίζω να μην πέταξαν τους κωδικους, πάντως λίγες μέρες πριν λήξει η προθεσμία αυτοαπογραφης θα ξαναπεράσω έτσι και αλλιώς. 

δεν το βλέπω να γίνεται δουλειά γενικά.. Σήμερα είχα μια κουβέντα με γείτονες κανένας δεν εχει λαβει τίποτα. Οι μισοί δεν ξέραν καν οτι θα γίνει έτσι η απογραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

δεν το βλέπω να γίνεται δουλειά γενικά.. Σήμερα είχα μια κουβέντα με γείτονες κανένας δεν εχει λαβει τίποτα. Οι μισοί δεν ξέραν καν οτι θα γίνει έτσι η απογραφή

Ουτε σε εμένα έχει περάσει. Κάποιοι ακόμα και στον τομέα μου άργησαν πολύ να ξεκινήσουν. Και δεν είναι κάτι που παίρνει πολύ χρόνο.

Καλά ναι λίγοι ξέρουν πως θα γίνει η απογραφή, και εγω π.χ ξέρω επειδή έκανα την αίτηση και το έψαξα αλλιώς δεν θα ήξερα. Γενικά δεν κάνανε μια καμπάνια ενημέρωσης σωστή, και μιλάμε για έρευνα που γίνεται μια φορά στα 10 χρόνια.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βγει κάποια βίντεο και στην τηλεόραση κάποια θέματα μέσα στην εβδομάδα, αλλά και μένα σήμερα που πήγα, οι περισσότεροι δεν ήξεραν.. Πάντως, όλοι σχεδόν ήταν συνεργασιμοι, έδωσα πάνω από το 80 % των φακέλων.. Αύριο έχω πιο μεγάλο τομέα και πιστεύω λόγω Σαββάτου θα γίνει καλύτερη δουλίτσα.. Θα ενημερώσω αύριο πως πήγε. Αθήνα είμαι - Νότια προάστια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που ρωτάνε δεν βλέπω να απογράφονται και πολλοί.

Θα τα παρατούσα από την αρχή αλλά σκέφτηκα να πάρει κανένα φράγκο ο απογραφέας και το τελείωσα.

Αναγκάστηκα να διαλέξω πολλές λάθος επιλογές γιατί δεν υπήρχαν οι κατάλληλες επιλογές και δεν θα έκλεινε η αυτοαπογραφή.

Με λίγα λόγια απογραφή ΓΤΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχετε yahoo mail( γιατί εκεί αναφέρεται η νέα ενημέρωση που ήρθε) έκαναν αλλαγή στους κωδικούς για να μπορούμε να συνδεθούμε στην πλατφόρμα γιατι δεν ερχόταν mail αλλαγής κωδικού…

Όλα δουλεύουν ρολόι λέμεεεεεε😂😂😂

Εγώ τώρα το σκ θα τελειώσω το μοίρασμα, ωστόσο μέχρι στιγμής ο περισσότερος κόσμος δεν έχει καμιά ενημέρωση!

Θα είναι θαύμα αν οι μισοί απογραφούν ηλεκτρονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να αυτοαπογραφω  με τον κωδικό που μου έδωσαν  χτες βράδυ και μόλις τώρα :

Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Η ανάκτηση της αποθηκευμένης κατοικίας απέτυχε (Ανύπαρκτος κωδικός κατοικίας)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, odys03 είπε

Δοκιμασα να αυτοαπογραφω  με τον κωδικό που μου έδωσαν  χτες βράδυ και μόλις τώρα :

Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Η ανάκτηση της αποθηκευμένης κατοικίας απέτυχε (Ανύπαρκτος κωδικός κατοικίας)

 

 

Θα πάρετε τηλέφωνο στον αριθμό που σας έχει δοθεί και θα μιλήσετε με τον απογραφέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσεις το ξερατε πως για να συνδεθουν τηλεφωνικα σε εμας τους απογραφεις, οι απογραφομενοι, πρεπει εμεις οι απογραφεις να εχουμε εγκατεστημενη την εφαρμογη voip? Εγω τωρα το εμαθα..

Μπορει δλδ εδω και μερες να με καλουν και να παιρνουν μυνημα πως δεν ειμαι διαθεσιμος (και ναι μου φανηκε περιεργο που δεν ειχα καμια κληση αλλα στην αρχη θεωρησα πως απλα αδιαφορει ο κοσμος). Δεν ξερω αν φταιει η εποπτια ή απλα δεν μας ενημερωσε ο τομεαρχης. Αν και ο τομεαρχης τοτε πιθανοτατα κανεις στον τομεα μου δεν εχει ιδεα..

Εσας τους υπολοιπους σας ειχαν ενημερωσει ή τωρα την κανανε διαθεσιμη?

Επεξ/σία από Darky
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Ενημέρωση καμία μέσω ΜΜΕ. Μόνο ένα θέμα τους απασχολεί και με αυτό ασχολούνται μέρα νύχτα. 

Πραγματικά λυπάμαι τα παιδιά που θα τρέχουν και κάποιοι θα παίρνουν κωδικούς και θα τους πετάνε ή δεν θα κάνουν τίποτε. Είμαστε ένας λαός ανεκπαίδευτος και απαίδευτος σε τέτοια θέματα και αδιαφορούμε φοβόμαστε ότι θα πάθουμε κάτι αν μπούμε στο ίντερνετ να απογραφούμε. Θυμάμαι στα φανάρια κάποιους που όταν βλέπουν παιδιά να μοιράζουν φυλλάδια κλείνουν το παράθυρο.

Μακάρι οι κυβερνώντες να συνέλθουν και να κάνουν καμιά ενημέρωση αλλά όχι με τον Κούλη στην εικόνα γιατί κανένας δεν θα απογραφεί μετά.🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, papoys1 said:

Μάλιστα. Ενημέρωση καμία μέσω ΜΜΕ. Μόνο ένα θέμα τους απασχολεί και με αυτό ασχολούνται μέρα νύχτα. 

Πραγματικά λυπάμαι τα παιδιά που θα τρέχουν και κάποιοι θα παίρνουν κωδικούς και θα τους πετάνε ή δεν θα κάνουν τίποτε. Είμαστε ένας λαός ανεκπαίδευτος και απαίδευτος σε τέτοια θέματα και αδιαφορούμε φοβόμαστε ότι θα πάθουμε κάτι αν μπούμε στο ίντερνετ να απογραφούμε. Θυμάμαι στα φανάρια κάποιους που όταν βλέπουν παιδιά να μοιράζουν φυλλάδια κλείνουν το παράθυρο.

Μακάρι οι κυβερνώντες να συνέλθουν και να κάνουν καμιά ενημέρωση αλλά όχι με τον Κούλη στην εικόνα γιατί κανένας δεν θα απογραφεί μετά.🤣

εγώ τους λυπάμαι που θα έρχονται για απογραφή με φυσική παρουσία.. Άσε που θεωρώ απαράδεκτο να μην έχει γινει διανομή κωδικών ακόμα. Δηλαδή θα τους δωσουν πχ 20-22 και θα σου πουν μεχρι 25 να εχεις ολοκληρώσει την απογραφή;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...