Προς το περιεχόμενο

Οι Intel και Apple θα είναι οι πρώτες εταιρείες που θα αξιοποιήσουν την τεχνολογία 3nm της TSMC


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Μα αυτό είναι το νόημα και όχι οι ψεύτο εντυπώσεις που μπορεί να δημιουργούν οι οποιοιδήποτε…

πχ γιατί οι Βιετναμέζοι να μην είναι σαν τους Κύπριους???

Ποτέ δεν προκαλω΄εντυπώσεις και ξέρω για τι μιλάω. Πάμε τώρα Northern Cyprus - Wikipedia . αναγνωρίζεται μόνο απο την τουρκία. Άσε τι λες εσυ και εγω που ειμαστε Έλληνες για το θέμα. Η Ταιβαν για τσέκαρε απο πόσες χώρες αναγνωρίζεται επίσημα. Θα σου πω εγώ απο λίγες και άκυρες. Η ταιβαν ηταν επαρχία της κίνας και μετά απο την αποχώρηση των γιαπωνέζων και διαξιφισμων των μεγάλων κομμάτικων ιδεολογιών κομμουνισμου εθνικισμου εφυγαν οι δευτεροι με την βοηθεια της αμερικης νομιζω και εγκαθιδρυθηκαν στην Ταιβαν. 

Άρα πάμε τωρα να κανουμε εναν παραλληλισμο. Φευγουν οι τουρκοι απο τα κατεχόμενα γινεται διαμάχη μεταξυ δημοκρατικων και κομμουνιστών καταφευγουν οι κομμουνιστες στο βόρειο μερος της Κύπρου και μετα απο χρόνια θέλουν να γίνουν ανεξάρτητο κράτος.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Aztec είπε

Ποτέ δεν προκαλω΄εντυπώσεις και ξέρω για τι μιλάω. Πάμε τώρα Northern Cyprus - Wikipedia . αναγνωρίζεται μόνο απο την τουρκία. Άσε τι λες εσυ και εγω που ειμαστε Έλληνες για το θέμα. Η Ταιβαν για τσέκαρε απο πόσες χώρες αναγνωρίζεται επίσημα. Θα σου πω εγώ απο λίγες και άκυρες. Η ταιβαν ηταν επαρχία της κίνας και μετά απο την αποχώρηση των γιαπωνέζων και διαξιφισμων των μεγάλων κομμάτικων ιδεολογιών κομμουνισμου εθνικισμου εφυγαν οι δευτεροι με την βοηθεια της αμερικης νομιζω και εγκαθιδρυθηκαν στην Ταιβαν. 

Άρα πάμε τωρα να κανουμε εναν παραλληλισμο. Φευγουν οι τουρκοι απο τα κατεχόμενα γινεται διαμάχη μεταξυ δημοκρατικων και κομμουνιστών καταφευγουν οι κομμουνιστες στο βόρειο μερος της Κύπρου και μετα απο χρόνια θέλουν να γίνουν ανεξάρτητο κράτος.     

Μα δεν κατάλαβες, στην καταχωμένη Κύπρο αυτή τη στιγμή περισσότεροι είναι οι Τούρκοι πάρα οι Τουρκοκύπριοι, οι Τουρκοκύπριοι ουσιαστικά δεν θέλουν να έχουν καμία επαφή με την Τουρκία και κοιτάνε πως θα μπορέσουν να συνεργαστούν με του Κύπριους μπας και δούνε καμία άσπρη μέρα, για αυτό και η μεταφορά Τούρκων στα κατεχόμενα, για αυτό και οι εκλογές παρωδία, για αυτό και όλη η ένταση από την μεριά της Τουρκίας…

κανε τώρα έναν παραλληλισμό με την Ταϊβαν που μοιάζουν στην ουσία και θα καταλάβεις γιατί πρέπει να λέμε κατεχόμενη και τι προσπαθούν να αποφύγουν εκεί…

ΥΓ: το εντυπώσεις δεν πήγαινε προσωπικά σε εσένα, αλλά γενικά… 🙂

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...