Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε windows 10 από 7 σε παλιο υπολογιστή


katerinafm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Kthulhou είπε

ti error έβγαλε ?

 

Το ίδιο που είχε βγάλει και στο upgrade αλλά τώρα χειρότερο γιατί μετά βγάζει μήνυμα ότι δε μπορεί να τελειώσει το installation. Είναι ένα generic error θα το βγάλω φωτό αν το ξαναβγάλει ξανατρεχω το usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, katerinafm είπε

Το ίδιο που είχε βγάλει και στο upgrade αλλά τώρα χειρότερο γιατί μετά βγάζει μήνυμα ότι δε μπορεί να τελειώσει το installation. Είναι ένα generic error θα το βγάλω φωτό αν το ξαναβγάλει ξανατρεχω το usb

Μήπως κάτι έχει θέμα; Από hardware; Δοκίμασε και άλλο usb 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που παρεμβαινω αλλα ο σκληρος δισκος ελενχθηκε η υγεια του?οι μνημες καποιο memtest?λιγο σε επιπεδο hardware μηπως κατι δε  παει καλα.Μια πρωτη προταση ειναι ας δοκιμασει η κοπελα με μια μνημη αν εχει 2 η περισσοτερες και εναλαξ αν συμβαινει το ιδιο ωστε οι μνημες να βγουνε απο την υποψια,την δικια μου τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερρορ έλεγε kmode exception not handled 

Τώρα μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι πρέπει να μπει ρεκοβερι και καθώς έγραφα το μήνυμα έκλεισε από μόνο του.

Είναι σε λουπ που λέει για ρεκοβερι, ξανά αζω το usb και θα του πω repair αυτή τη φορά να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, katerinafm είπε

Έβγαλε ερρορ παλι ... Με clean install...ήταν στο getting ready και μου έβγαλε ερρορ ...τι κάνω τώρα 

Δωσε πληροφοριες εστω με φωτο ή τι error εβγαλε

Πηρες μπλε οθονη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Δωσε πληροφοριες εστω με φωτο ή τι error εβγαλε

Είπα τι έβγαλε, διαβάστε τα μηνύματα. Kmode exception not handled σε blue screen, και μετά έλεγε ότι πρέπει να κάνω recovery. Δοκίμασα και repair αλλά δεν αλλάζει κάτι. Τώρα είναι χειρότερα από όταν είχα κάνει upgrade, στο upgrade τουλάχιστον το έτρεχε για λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, katerinafm είπε

 

Είπα τι έβγαλε, διαβάστε τα μηνύματα. Kmode exception not handled σε blue screen, και μετά έλεγε ότι πρέπει να κάνω recovery. Δοκίμασα και repair αλλά δεν αλλάζει κάτι. Τώρα είναι χειρότερα από όταν είχα κάνει upgrade, στο upgrade τουλάχιστον το έτρεχε για λιγο

κατσε και δες αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, katerinafm είπε

ΔΕΝ έχει τελειώσει το σεταπ για να πάει safe mode έτσι, δεν έχει κάνει σεταπ, δεν έχει user, το ερρορ το κάνει ΠΡΙΝ

δοκιμασε να ξεκινησεις ξανα απο την αρχη με το usb για εγκατασταση , σβησε τον σκληρο να ειναι καθαρος αν και νομιζω οτι ο δισκος σου εχει το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, katerinafm είπε

Όπως είπα clean install κάνω είναι ήδη άδειος ο δίσκος. 

Ενα πραγμα θα σε πω , συγκεκριμενα εβαλα εχθες win 10 21H1 σε μηχανημα του 2008 (το δικο σου ειναι νεοτερο) και μπηκανε λουκουμι , το error που παιρνεις εχει να κανει με drivers και στην χειροτερη αυτο που σε ειπα , εχεις ''αχρηστο'' σκληρο δισκο

φτιαχνω με rufus & unetbootin για περισσοτερο απο 10 χρονια και συ τα εβγαλες ολα ακυρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και θέλω να κάνω την ζωή μου δύσκολη. Με το Ρούφους μπορείτε να δείτε το screenshot που έβγαλα και να μου πείτε ακριβώς τα settings που θα έπρεπε να έχω και το φορμάτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, katerinafm είπε

Λες και θέλω να κάνω την ζωή μου δύσκολη. Με το Ρούφους μπορείτε να δείτε το screenshot που έβγαλα και να μου πείτε ακριβώς τα settings που θα έπρεπε να έχω και το φορμάτ?

Αν δεν εχεις uefi bios επιλεγεις μονο mbr , τιποτα αλλο και νομιζω οτι εχεις uefi αν και δε θυμαμαι καλα την μητρικη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...