Προς το περιεχόμενο

MAUI ομπρέλα θαλάσσης Praktiker [EΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ]


ge0rgi0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Σήμερα μπόρεσα να συγκρίνω δύο χρώματα της 2.20.

Ψιλό μετάνιωσα που δεν πήρα και εγώ μαύρη 😁

DSC_3005.jpg

Επειδή την χρησιμοποίησα κι εγώ το Σ/Κ, οφείλω να ομολογήσω πως η μαύρη είναι πολύ καλή. Μόνο ένα θεματάκι είχα, στη δική μου, παρατήρησα την πρώτη μέρα που την άνοιξα στην παραλία πως είχε δύο πολύ μικρά ξεφτισματάκια στην ασημένια επιφάνεια εξωτερικά, όπου φαίνεται η εσωτερική μαύρη επένδυση, οπότε καλό είναι να την ελέγξετε πριν την αγοράσετε (αν φυσικά κάτι τέτοιο είναι εφικτό). Φυσικά μιλάμε για πολύ μικρά ελαττωματάκια, ανευ σημασίας, αλλά οπτικά με ενόχλησε, γιατί τα είδα με το που την έστησα. Btw με κρουστικό 28αρι κι εγώ την πήρα, το οποίο εφαρμόζει άψογα στο πάνω μέρος της ομπρέλας. 

Επεξ/σία από safer97
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.praktiker.gr/p/omprela-thalassis-sifnos-me-eksaerismo-f-220cm-81025

 

Solart Ομπρέλα Θαλάσσης Fiberglass Αντιανεμική 2.2m

Την είδα στην παραλία να συμπεριφέρετε ωραία στον πολύ αέρα. Δεν έχει όμως καλές κριτικές το σκρούτζ από 2 άτομα

https://www.skroutz.gr/s/28991599/Solart-Ομπρέλα-Θαλάσσης-Fiberglass-Αντιανεμική-1557-2-2m.html

Υπόσχομαι μέσα στο ΣΚ να ρωτήσω στην παραλία γνώμες από χρήστες... και να την δω από κοντά. Η σχεδίαση φαίνεται υποσχόμενη... 

 

Επίσης όταν έλεγα για βάση. Απλή βάση αρκετά καλή ειναι η κάτωθι. 

ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΟΜΠΡΕΛΑ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΒΙΔΩΤΗ | Praktiker

https://www.praktiker.gr/p/vasi-gia-omprela-thalassis-vidoti-93086

 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Επίσης όταν έλεγα για βάση. Απλή βάση αρκετά καλή ειναι η κάτωθι. 

ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΟΜΠΡΕΛΑ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΒΙΔΩΤΗ | Praktiker

https://www.praktiker.gr/p/vasi-gia-omprela-thalassis-vidoti-93086

 

Χρησιμοποιώ την εν λόγο βάση εδώ και 2 χρόνια, ίδιο χρώμα κιόλας :D , και μπορώ να πώ ότι αξίζει τα λεφτά της.

Καταρχήν βιδώνει χωρίς να χρειαστεί να ανοίξετε τα πλαστικά χερούλια.
Πιάνει εξίσου καλά σε άμμο, λεπτό χαλίκι και χοντρό βότσαλο.

Είναι ασύγκριτα ποιό ελαφριά και εύκολη στο κουβάλημα σε σχέση με ένα κρουστικό.

Το κόλπο είναι ότι πρέπει να βιδωθεί σχεδόν ολόκληρη μέσα στο έδαφος για να πιάσει γερά και να μην ξεκουνάει με την παραμικρή ριπή αέρα.
Την βιδώνω πάντα μέχρι το σημείο που ξεκινάνε τα χερούλια και δεν είχα ποτέ θέμα.
Βέβαια, σε κάθε περίπτωση χρειάζεται να έχουμε ένα ή δύο σχινάκια στις μπανέλες της ομπρέλας για περισσότερη ασφάλεια στον αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια βάση υπάρχει πιο φθηνή αν ψάξετε πχ https://www.skroutz.gr/s/29703420/Βάση-Ομπρέλας-Πλαστική-Βιδωτή-20XL101.html (ίδια αλλο χρώμα).

Τη χρησιμοποίησα φέτος. Για παραλία με 100% άμμο μου φάνηκε αρκετά καλή, αν βιδωθεί σωστά.

Σε σημείο της παραλίας που είχε μιξ άμμου και πετρούλας, δε μπορούσα να τη στερεώσω (τόσο καλά ώστε να νοιώθω ασφάλεια). 

Τα πλαϊνά χερούλια φεύγουν για πλάκα αν τη ζορίσετε.

Για 4 ευρώ (+ μηδαμινό βάρος σε σχέση με κρουστικό) είναι τίμια λύση αλλά για παραλίες με άμμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site αναφερει οτι δεν ειναι δυνατη η επιλογη χρωματος. Μπορω να κανω τηλ παραγγελια στο καταστημα θεσσαλονικης για παραλαβη απο εκει και να διαλεξω ετσι χρωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2021 στις 10:51 ΜΜ, Kzaxas είπε

Σήμερα μπόρεσα να συγκρίνω δύο χρώματα της 2.20.

Ψιλό μετάνιωσα που δεν πήρα και εγώ μαύρη 😁

DSC_3005.jpg

Btw τραβάει η μαύρη πιο πολύ ζέστη? 

Είναι σίγουρα η ίδια ομπρέλα σε μπλε? 😂

Μου φαίνεται διαφορετική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MikeJ είπε

Τέτοια βάση υπάρχει πιο φθηνή αν ψάξετε πχ https://www.skroutz.gr/s/29703420/Βάση-Ομπρέλας-Πλαστική-Βιδωτή-20XL101.html (ίδια αλλο χρώμα).

Τη χρησιμοποίησα φέτος. Για παραλία με 100% άμμο μου φάνηκε αρκετά καλή, αν βιδωθεί σωστά.

Σε σημείο της παραλίας που είχε μιξ άμμου και πετρούλας, δε μπορούσα να τη στερεώσω (τόσο καλά ώστε να νοιώθω ασφάλεια). 

Τα πλαϊνά χερούλια φεύγουν για πλάκα αν τη ζορίσετε.

Για 4 ευρώ (+ μηδαμινό βάρος σε σχέση με κρουστικό) είναι τίμια λύση αλλά για παραλίες με άμμο.

Κάποτε έκανε 15 ευρώ 💶........

Ίδια φαίνεται δίκιο έχεις... Είχε και ο Δημητριάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Btw τραβάει η μαύρη πιο πολύ ζέστη? 

Είναι σίγουρα η ίδια ομπρέλα σε μπλε? 😂

Μου φαίνεται διαφορετική 

Η ίδια ομπρέλα είναι,σε μπλε είναι η δική μου, και η μαύρη του κουμπάρου μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Btw τραβάει η μαύρη πιο πολύ ζέστη? 

Είναι σίγουρα η ίδια ομπρέλα σε μπλε? 😂

Μου φαίνεται διαφορετική 

Δεν φαίνονται καν οι ακτίνες, είναι ύφασμα απο κάποιο είδος σκέπαστρου-τέντας.Δεν γίνεται σε τόση μεγάλη επιφάνεια να μην υπάρχουν ακτίνες όπως στην δίπλα την μαύρη.

Πλάκα μας κάνετε;

Εκτός αν έβγαλε την φωτογραφία ανάμεσα απο τις 2 ακτίνες.

Δηλαδή περνάει το φως απο την εξωτερική ασημί επιφάνεια και απο το μπλέ χρώμα;Δηλαδή στα άλλα 2 πιο ανοιχτόχρωμα χρώματα θα είναι χειρότερα.

Αν είναι έτσι να την πουλήσω, δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Δεν φαίνονται καν οι ακτίνες, είναι ύφασμα απο κάποιο είδος σκέπαστρου-τέντας.Δεν γίνεται σε τόση μεγάλη επιφάνεια να μην υπάρχουν ακτίνες όπως στην δίπλα την μαύρη.

Πλάκα μας κάνετε;

Μπορεί να είναι θέμα προοπτικής.
Δεν ξέρεις την απόσταση της γαλάζιας ομπρέλας, στην οποία δεν φαίνονται και οι γωνίες όπου καταλήγουν οι ακτίνες.

Αν είναι πολύ πιο κοντά από την μαύρη, μια χαρά γίνεται να μην φαίνονται ακτίνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Δεν φαίνονται καν οι ακτίνες, είναι ύφασμα απο κάποιο είδος σκέπαστρου-τέντας.Δεν γίνεται σε τόση μεγάλη επιφάνεια να μην υπάρχουν ακτίνες όπως στην δίπλα την μαύρη.

Πλάκα μας κάνετε;

Εκτός αν έβγαλε την φωτογραφία ανάμεσα απο τις 2 ακτίνες.

Δηλαδή περνάει το φως απο την εξωτερική ασημί επιφάνεια και απο το μπλέ χρώμα;Δηλαδή στα άλλα 2 πιο ανοιχτόχρωμα χρώματα θα είναι χειρότερα.

Αν είναι έτσι να την πουλήσω, δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

Η μπλέ είναι λίγο πιο κάτω από την μαύρη και η φωτογραφία βγήκε μεταξύ των ακτίνων και κόντρα στον ήλιο.

Η ομπρέλα είναι πάρα πολύ καλή στο μπλέ χρώμα, απλά νομίζω αν έπαιρνα τώρα θα προτιμούσα την μαύρη.

Επεξ/σία από Kzaxas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...