Προς το περιεχόμενο

MAUI ομπρέλα θαλάσσης Praktiker [EΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ]


ge0rgi0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν ειναι τοσο τραγικο το μεγεθος για το αμαξι ... νομιζω, εγω πχ εχω insignia χωραει μια χαρα διαγωνια στο πορτμπαγκαζ, οκ ειναι μεγαλος ο χωρος, αλλα προχτες πηγαμε για μπανιο με hundai i10, και την βαλαμε μαζι με το κονταρι στπ πισω μερος στην μεση του τουνελ, η μουρη να παταει στο τουνελ και η υπολοιπη απεναντι στην πλαη του καθισματος, μιλαω για την 2.20 σε huyndai i10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, dennis_7 είπε

Εγώ πάλι που έχω Yaris και χωράω την 2.20 στο πορτ μπαγκαζ νιώθω λίγο περίεργα όταν διαβάζω ότι δεν χωράει σε μεγαλύτερα αμάξια....

Στο δικό μου δεν χωράει , στο δικό σου κολυμπάει!

 

συγνώμη δεν κρατήθηκα..  😅

Το έψηνα για την ομπρέλα αλλά επίσης σκέφτομαι αν αξίζει το λεφτά η λύση του σκίαστρου παραλίας τύπου reka kohu κλπ. για να μην κουβαλάω  πολλά πράγματα (ομπρέλα, κρουστικο, ψάθα )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Zerg13 είπε

αυτή πήρα φέτος μαζί με κρουστικό.  μονο μια φορά την χρησημοποιησα στη θάλασσα μεχρι τώρα αλλα είναι πολύ καλή. σταθεροτατη στον αέρα, και απλετη σκιά.  βεβαια έχει τα διπλάσια λευτά απο την maui 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, lofter είπε

Στο δικό μου δεν χωράει , στο δικό σου κολυμπάει!

 

συγνώμη δεν κρατήθηκα..  😅

Το έψηνα για την ομπρέλα αλλά επίσης σκέφτομαι αν αξίζει το λεφτά η λύση του σκίαστρου παραλίας τύπου reka kohu κλπ. για να μην κουβαλάω  πολλά πράγματα (ομπρέλα, κρουστικο, ψάθα )

 

https://www.praktiker.gr/m/p/skini-3-atomon-aytomati-112498

Δοκίμασα πέρσι να πάρω αυτή, σε προσφορά βέβαια όχι όσο λέει. Είναι αυτόματη δεν στήνεις τίποτα. Το μόνο που έπαιρνα μαζί ήταν την τσάντα θαλάσσης και το ψυγείο, που υπό άλλες συνθήκες λόγω πολλών πραγμάτων το ψυγείο το άφηνα. Θα σωθεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε τα 120 για την μικρη δεν εχω εγω. Αδειαστε τα πορτπαγκαζ σαν και μετρηστε γιατι θα τις κανετε υποθετα :).

εκτος αν τις βαλετε απο πανω απο το πορτπαγκαζ.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lofter είπε

Στο δικό μου δεν χωράει , στο δικό σου κολυμπάει!

 

συγνώμη δεν κρατήθηκα..  😅

Το έψηνα για την ομπρέλα αλλά επίσης σκέφτομαι αν αξίζει το λεφτά η λύση του σκίαστρου παραλίας τύπου reka kohu κλπ. για να μην κουβαλάω  πολλά πράγματα (ομπρέλα, κρουστικο, ψάθα )

 

Και εγω την ιδια ανησυχια ειχα περυσι, και αντι για ομπρελα αγορασα την reka kohu plus . Δυστυχως δεν με βολεψε την πουλησα και πηρα ομπρελα φετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Bαση της εμπειριας που εχω απο περιοχες με αερα. Αυτη φαινεται καλυτερη μιας και εχει τετραγωνες ακτινες που δεν ειναι ευλυγιστες, οποτε δεν τις γυριζει ο αερας αναποδα.

Επισης δεν εχει το σημειο που γερνει η ομπρελα σε γωνια για αλλαγη της σκιασης. Αυτο ειναι το αδυναμο σημειο σε πολλες, μιας και με τον αερα και το κουνημα χαλαει/στραβωνει/χαλαρωνει και μετα δεν στεκεται σωστα η ομπρελα.

Επισης δεν εχει αυτα τα φτερα στο τελος του πανιου να κρεμονται, που με τον αερα χτυπανε πανω στο βασικο πανι της ομπρελας και κανουν φασαρια.

Κριμα που δεν την ειχα βρει πριν 2 βδομαδες να παρω αυτη αντι για αυτην που πηρα, η οποια εχει τα δυο πρωτα που ανεφερα πριν, αλλα εχει τα αυτακια που πεταριζουν με τον αερα και κανουν φασαρια και ειναι μονο 200εκ αντι για 220. https://www.praktiker.gr/p/omprela-thalassis-f-200cm-mple-114051

Επισης παρτε οπωσδηποτε κρουστικο κονταρι. Ειναι ελληνικης κατασκευης και το πουλανε παντου στο skroutz για να βρειτε το σωστο μεγεθος. Καθε ομπρελα γραφει τι διαμετρο χρειαζεται. Αν ομως θελετε να την τοποθετησετε πιο ψηλα, θα πρεπει να χωραει να μπει και το μαμα-κονταρι της ομπρελας, οποτε θα πρεπει να πατε σε μεγαλυτερο. Εγω πηρα το 28αρι για την παραπανω ομπρελα που εβαλα στο λινκ και δεν χωραει το μαμα κονταρι μεσα. Καθεται σε ικανοποιητικο υψος και ετσι, απλα με μεγαλυτερο υπαρχει η εξτρα δυνατοτητα του υψους. Απλα θα πρεπει να κουβαλατε και τα δυο μαζι καθε φορα. Ουτε σιδερενιες σφηνες, ουτε πλαστικες που βιδωνουν στην αμμο. Το κρουστικο μπαινει και σε βοτσαλα και δεν κουνιεται αν μπει βαθια.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SagoniasSlutRos said:

Bαση της εμπειριας που εχω απο περιοχες με αερα. Αυτη φαινεται καλυτερη μιας και εχει τετραγωνες ακτινες που δεν ειναι ευλυγιστες, οποτε δεν τις γυριζει ο αερας αναποδα.

Επισης δεν εχει το σημειο που γερνει η ομπρελα σε γωνια για αλλαγη της σκιασης. Αυτο ειναι το αδυναμο σημειο σε πολλες, μιας και με τον αερα και το κουνημα χαλαει/στραβωνει/χαλαρωνει και μετα δεν στεκεται σωστα η ομπρελα.

Επισης δεν εχει αυτα τα φτερα στο τελος του πανιου να κρεμονται, που με τον αερα χτυπανε πανω στο βασικο πανι της ομπρελας και κανουν φασαρια.

Κριμα που δεν την ειχα βρει πριν 2 βδομαδες να παρω αυτη αντι για αυτην που πηρα, η οποια εχει τα δυο πρωτα που ανεφερα πριν, αλλα εχει τα αυτακια που πεταριζουν με τον αερα και κανουν φασαρια και ειναι μονο 200εκ αντι για 220. https://www.praktiker.gr/p/omprela-thalassis-f-200cm-mple-114051

Επισης παρτε οπωσδηποτε κρουστικο κονταρι. Ειναι ελληνικης κατασκευης και το πουλανε παντου στο skroutz για να βρειτε το σωστο μεγεθος. Καθε ομπρελα γραφει τι διαμετρο χρειαζεται. Αν ομως θελετε να την τοποθετησετε πιο ψηλα, θα πρεπει να χωραει να μπει και το μαμα-κονταρι της ομπρελας, οποτε θα πρεπει να πατε σε μεγαλυτερο. Εγω πηρα το 28αρι για την παραπανω ομπρελα που εβαλα στο λινκ και δεν χωραει το μαμα κονταρι μεσα. Καθεται σε ικανοποιητικο υψος και ετσι, απλα με μεγαλυτερο υπαρχει η εξτρα δυνατοτητα του υψους. Απλα θα πρεπει να κουβαλατε και τα δυο μαζι καθε φορα. Ουτε σιδερενιες σφηνες, ουτε πλαστικες που βιδωνουν στην αμμο. Το κρουστικο μπαινει και σε βοτσαλα και δεν κουνιεται αν μπει βαθια.

τα κρουστικα τα γνωστα , εχουν -20% στον Σκλαβενιτη

 

ΟΡΜΑΤΕ !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα πάρω και εγώ την μεγάλη. Παρασύρθηκα πάλι.
Ερώτηση : Από ότι κατάλαβα ο Σκλαβενίτης έχει και το ομπρελίνο και το κρουστικό έκπτωση; Σηκώνομαι από κρεβάτια, καρέκλες, ντιβάνια και τρέχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβασετε τις αξιολογησεις skroutz ολες οι αρνητικες λενε οτι χαλαει στη σημειο που κανει την ανακληση. Αυτο που εγραψα και παραπανω. Προσωπικη αποψη, παρτε μια χωρις αυτη τη λειτουργια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eselor είπε

Παιδιά θα πάρω και εγώ την μεγάλη. Παρασύρθηκα πάλι.
Ερώτηση : Από ότι κατάλαβα ο Σκλαβενίτης έχει και το ομπρελίνο και το κρουστικό έκπτωση; Σηκώνομαι από κρεβάτια, καρέκλες, ντιβάνια και τρέχω;

Παρτους τηλεφωνο. Καθε καταστημα εχει αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Εξαιρετική πραγματικά τιμή. Έχω την 1.90

H χρυσή τομή (ποιότητα /κόστος) ομπρέλας για παραλία. Πραγματικά με τα 2πλα χρήματα, δεν μπορείτε να πάρετε καλύτερη.

Έχετε στα υπόψη πως χωράει οριακά στο χώρο αποσκευών οικογενειακού αυτοκινήτου. Όταν είναι κλειστή υπολογίζετε ότι έχει μήκος 120cm.

Αν πάτε σε πιο μεγάλο μέγεθος ομπρέλας (220 - με περίπου 130cm μήκος, ενώ είναι κλειστή), το πιο πιθανό είναι να μην χωράει στο χώρο αποσκευών εκτός αν έχετε κανά τεράστιο SUV.

* Προτείνω σαν ιδανικό συνδυασμό που θα έχετε για πολλά πολλά χρόνια, τη χρήση με κρουστικό κοντάρι, το οποίο πρέπει να είναι μεγέθους 30mm. Σε αυτή την περίπτωση, ο 2ος σωλήνας επέκτασης της ομπρέλας δεν χρησιμοποιείται και στη θέση του χρησιμοποιείται το κρουστικό κοντάρι.

Εχω την μεγαλη 2,2 Maui απο περισυ η προπερσι
Μια χαρα χωραει στο Kia Ceed και δεν το λες σε καμια περιπτωση τεραστιο SUV.

Κονταρι μπορει να γινει αγορα για το πανω μισο μονο της ομπρελας η πιο χοντρο για να μπει και το κατω μισο της ομπρελας. Εγω πηρα για να μπαινει και το κατω μισο το πιο χοντρο και εχω μεγαλη ευελιξια οσον αφορα το υψος.
Της εχω δεσει και δυο σχοινακια στην μια μερια για να την δενω οταν φυσαει...τελεια ειναι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...