Προς το περιεχόμενο

Ξέρετε μαγαζιά στα οποια θα μπορούσα να στείλω τα κομμάτια για ένα υπολογιστή για να τα συναρμολογίσουν ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, losersweepers είπε

Εντάξει, μετά από μερικές ημέρες απ'όταν έφτιαξα αυτο το thread*, αποφάσισα να πάρω σχεδόν εντελώς διαφορετικά μέρη, αυτή είναι η λίστα αν κανένας απορεί:

Όλα τα μέρη που αγόρασα, εκτός από τη θήκη.

Άλλα εκεί που είχα αρχίσει να συναρμολογώ τον υπολογιστή ακολουθώντας βίντεο στο YouTube, όταν έβαλα τον επεξεργαστή στη θύρα του, πρώτα απ'όλα ήμουνα  ΠΟΛΎ αγχωμένος ότι μπορεί να χαλάσω κάτι στη μητρική, ή ακόμα χειρότερα στον επεξεργαστή, και τι πρώτη φορά που έβαλα μέσα τον επεξεργαστή φοβήθηκα ότι τον είχα βάλει λάθος, αν και το βελάκι στον επεξεργαστή και η κουκκίδα στη κάρτα ήταν ευθυγραμμισμένες.

Άλλα τέλος πάντων, το έβγαλα και έβαλα μια δεύτερη φορά και το έβαλα σωστά, άλλα μετά απ'όταν τον έβαλα μέσα, ανακάλυψα ότι α μητρική κάρτα δεν είναι καν συμβατή με αυτη τη γενιά i5.

Έστειλα μήνυμα στο Skroutz, αφού είχα αγοράσει τη κάρτα από ένα κατάστημα το όπιο υπάρχει μόνο στο Skroutz, για να δω αν μπορώ να την επιστρέψω, άλλα όταν μου απάντησαν πώς μπορώ να επιστρέψω μια παραγγελία, μου είπαν ότι χρειάζομαι και την απόδειξη, την όπια δεν έχω πια. Άλλα και να την είχα δεν έχει σημασία, επειδή η σελίδα στην όπια μπορώ να επιλέξω τη να επιστρέψω λέει ότι μητρική κάρτα ή ο επεξεργαστής μπορούνε να επιστραφούν μόνο αν δεν είχαν ανοιχτή καν τα πακέτα.

Και τώρα έχω μια άχρηστη πλάκα η όπια σπατάλησα 120 ευρώ να την αγοράσω, έστειλα ένα μήνυμα ρωτώντας αν γίνεται να την επιστρέψω έτσι κι αλλιώς, αφού είναι βασικά εντελώς αχρησιμοποίητη πέρα από το άνοιγμα του πακέτου, και που το άνοιξα το καπάκι πάνω από τη θύρα το επεξεργαστή και έβαλα το i5 μου δύο φορές μέσα. Άλλα είμαι σίγουρος ότι θα μου πούνε ότι δεν μπορώ να την επιστρέψω ή τον επεξεργαστή.

Γι'αυτό η μόνη που επιλογή είναι να προσπαθήσω να κάνω αγγελία και να τη πουλήσω για κάνα 100 ευρώ και να πάρω μια συμβατή μητρική κάρτα, και να βρω κάποιο κατάστημα που μπορεί να φέρει άνθρωπο στο σπίτι μου να τον συναρμολογήσει, επειδή δεν εμπιστεύομαι τον εαυτό μου να το κάνει σωστά, μου είχε πάρει ήδη τρεις ώρες να βάλω το επεξεργαστή μέσα, και όλες της τρεις ώρες κόντευα να σκάσω άπω το φόβο ότι θα χαλάσω κάτι.

*Δεν ξέρω πια η λέξη είναι στα Ελληνικά.
 

Το μόνο τεράστιο συναίσθημα που πήρα ενώ προσπαθούσα να το συναρμολογίσω ήτανε άγχος και φόβος. Και να ήτανε η κάρτα και ο επεξεργαστής που είχα επιλέξει συμβατά, και να είχα χτίσει όλο τον υπολογιστή σωστά χωρίς να χάλαγα τίποτα, ακόμα τρομοκρατημένος θα ήμουνα, μόλις είχα τελειώσει. Και ναι, ξέρω ότι και να ήξερα τι κάνω, δεν θα μπορούσα να το είχα χτίσει λόγω τις ασυμβατότητας, άλλα δεν θέλω να ρισκάρω τίποτα άλλο ή ακόμα χειρότερα να σπάσω κάτι.

Αυτό είναι τι φοβάμαι ότι θα γίνει άμα φέρω κάποιον άλλο να το χτίσει μόλις πουλήσω αυτή τι κάρτα και την αντικαταστήσω. Ότι θα με χέσουν στα χρέη.

Άλλα μας έγραψες ότι θέλεις να πάρεις και άλλα πήρες τελικά. Θα έπρεπε πρώτα να στείλεις ένα μήνυμα εδώ πριν κάνεις τις αγορές.

Επίσης ο φόβος και το άγχος είναι λογικό να υπάρχουν την πρώτη φορά που στήνεις ένα PC. Το άλλο που σου έγραψα είναι αν κολλήσεις κάπου στείλε πάλι ένα μήνυμα εδώ να σε βοηθήσουμε.

Ελπίζω να την βρείς την λύση. Γενικά πάντως έχεις το δικαίωμα να επιστρέψεις οποιοδήποτε ποριόν αγόρασες ηλεκτρονικά, εντώς 14 ημερών, εφόσον φυσικά δεν έχει προκληθεί κάποια ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, triplex1 είπε

Αδερφε αν πινεις εστω και λιγο θα σε προτεινω να πιεις ενα σφηνακι τσιπουρο  αν καπνιζεις κανε και ενα τσιγαρο , ηρεμησε και δες τα πραγματα αλλιως.

Αφου δεν το κατεχεις το αθλημα γιατι αγορασες κομματια;

Η γνωμη μου μηπως και βρεις λυση , κοιταξε και αλλαξε το cpu της 11ης γενιας με ενα της 10ης και κρατα την μητρικη που πηρες μηπως διορθωθει λιγο η κατασταση απο τις μλκιες (με συγχωρεις ) που εκανες , δεν μπορει ενα καταστημα να μη σε αλλαξει το cpu μη τρελαθουμε κιολας , εκτος αν τα εχεις κανει ολα τα πραγματα ανω-κατω

ιδια λεφτα εχουν

https://www.skroutz.gr/s/24185250/Intel-Core-i5-10400-2-9GHz-Επεξεργαστής-6-Πυρήνων-για-Socket-1200-Tray.html

Αγόρασα το κομμάτια επειδή έτσι μπορώ να ελέγξω και να ξέρω τη έχει ο υπολογιστής μέσα ακόμα και αν άλλος τον χτίση, και έτσι ο υπολογιστής μπορεί να έχει τη τον θέλω να έχει μέσα πχ. το 1TB ηλεκτρονικό χώρο και 4TB σκληρό δίσκο. Ενώ με το έτοιμους υπολογιστές η περισσότερη είναι μη πω, και με τα 1200-300 που έχω πληρώσει για αυτά τα μέρη θα μπορούσα μονο έναν κατώτερο έτοιμο υπολογιστή να πάρω με ένα GTX 1660 και 250 GB SSD.

3 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Άλλα μας έγραψες ότι θέλεις να πάρεις και άλλα πήρες τελικά. Θα έπρεπε πρώτα να στείλεις ένα μήνυμα εδώ πριν κάνεις τις αγορές.

Επίσης ο φόβος και το άγχος είναι λογικό να υπάρχουν την πρώτη φορά που στήνεις ένα PC. Το άλλο που σου έγραψα είναι αν κολλήσεις κάπου στείλε πάλι ένα μήνυμα εδώ να σε βοηθήσουμε.

Ελπίζω να την βρείς την λύση. Γενικά πάντως έχεις το δικαίωμα να επιστρέψεις οποιοδήποτε ποριόν αγόρασες ηλεκτρονικά, εντώς 14 ημερών, εφόσον φυσικά δεν έχει προκληθεί κάποια ζημιά.

Το ξέρω, άλλα κάτι έγινε απ'όταν είχα στείλει το πρώτο μήνυμα και έπρεπε να πάρω ένα καινούριο υπολογιστή μόνο με 1300 ευρώ, και ξέχασα αυτό το thread μέχρι χτες το βράδυ.

Όσον αφορά την επιστροφή της μητρικής ή του επεξεργαστή όμως, το Skroutz λέει ότι πρέπει να είναι κλειστά τα πακέτα τους για να τα επιστρέψω.

0aE5epS.png

Άλλα η πολιτική επιστροφών λέει ότι πρέπει να αποδεχτούν την επιστροφή μου μέσα στη διάρκεια 14 ημερών μετά από τη παραλαβή του προϊόντος όπως μου είπατε.
8rNZSe9.png

Γι'αυτό ελπίζω να με αφήσουν να αντικαταστήσω τη κάρτα ή να πάρω πίσω τα περισσότερα τα λεφτά μου. Θα δω όταν απαντήσουνε σε μερικές ώρες.

Άλλα ούτως η άλλως, δεν πρόκειται να ξαναπροσπαθήσω να το φτιάξω μόνος μου. Εκτός αν πρέπει να πληρώσω 80-100 ευρώ η άνω για να μου το χτίσει άλλος.

Επεξ/σία από losersweepers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, losersweepers είπε

Αγόρασα το κομμάτια επειδή έτσι μπορώ να ελέγξω και να ξέρω τη έχει ο υπολογιστής μέσα ακόμα και αν άλλος τον χτίση, και έτσι ο υπολογιστής μπορεί να έχει τη τον θέλω να έχει μέσα πχ. το 1TB ηλεκτρονικό χώρο και 4TB σκληρό δίσκο. Ενώ με το έτοιμους υπολογιστές η περισσότερη είναι μη πω, και με τα 1200-300 που έχω πληρώσει για αυτά τα μέρη θα μπορούσα μονο έναν κατώτερο έτοιμο υπολογιστή να πάρω με ένα GTX 1660 και 250 GB SSD.

Το ξέρω, άλλα κάτι έγινε απ'όταν είχα στείλει το πρώτο μήνυμα και έπρεπε να πάρω ένα καινούριο υπολογιστή μόνο με 1300 ευρώ, και ξέχασα αυτό το thread μέχρι χτες το βράδυ.

Όσον αφορά την επιστροφή της μητρικής ή του επεξεργαστή όμως, το Skroutz λέει ότι πρέπει να είναι κλειστά τα πακέτα τους για να τα επιστρέψω.

0aE5epS.png

Άλλα η πολιτική επιστροφών λέει ότι πρέπει να αποδεχτούν την επιστροφή μου μέσα στη διάρκεια 14 ημερών μετά από τη παραλαβή του προϊόντος όπως μου είπατε.
8rNZSe9.png

Γι'αυτό ελπίζω να με αφήσουν να αντικαταστήσω τη κάρτα ή να πάρω πίσω τα περισσότερα τα λεφτά μου. Θα δω όταν απαντήσουνε σε μερικές ώρες.

Άλλα ούτως η άλλως, δεν πρόκειται να ξαναπροσπαθήσω να το φτιάξω μόνος μου. Εκτός αν πρέπει να πληρώσω 80-100 ευρώ η άνω για να μου το χτίσει άλλος.

Αν τελικά δεν βγάλεις άκρη και θες να πουλήσεις την μητρική φοβάμαι πως αφού δεν έχεις την απόδειξη άρα και την εγγύηση θα πρέπει να την βάλεις κάτω από 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Αν τελικά δεν βγάλεις άκρη και θες να πουλήσεις την μητρική φοβάμαι πως αφού δεν έχεις την απόδειξη άρα και την εγγύηση θα πρέπει να την βάλεις κάτω από 100

Γαμώτο ούτε πήρα καν τα πιο ακριβά μέρη που ήθελα και ακόμα θα έχω να αιμορραγήσω (ακόμα περισσότερα) λεφτά. Όχι μόνο θα πρέπει να πάρω μια άλλη κάρτα η όπια θα κάνει όσο πολύ όσο η κάρτα που πήρα είδει. 'Άλλα θα καταντήσω να έχω να πουλήσω μια αχρησιμοποίητη κάρτα για μόνο κάνα πενηντάρικο, και μετά θα έχω να πληρώσω τουλάχιστον κάνα ογδοντάρη για να το χτίση κάποιος. Και ούτε ξέρω καν αν κανένας θα την αγοράσει.

Frustrated Head GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, losersweepers είπε

Γαμώτο ούτε πήρα καν τα πιο ακριβά μέρη που ήθελα και ακόμα θα έχω να αιμορραγήσω (ακόμα περισσότερα) λεφτά. Όχι μόνο θα πρέπει να πάρω μια άλλη κάρτα η όπια θα κάνει όσο πολύ όσο η κάρτα που πήρα είδει. 'Άλλα θα καταντήσω να έχω να πουλήσω μια αχρησιμοποίητη κάρτα για μόνο κάνα πενηντάρικο, και μετά θα έχω να πληρώσω τουλάχιστον κάνα ογδοντάρη για να το χτίση κάποιος. Και ούτε ξέρω καν αν κανένας θα την αγοράσει.

Frustrated Head GIF

πούλα τον επεξεργαστή και πάρε 10400 φιλαράκι για να έχεις μικρότερη χασουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ICE-T είπε

πούλα τον επεξεργαστή και πάρε 10400 φιλαράκι για να έχεις μικρότερη χασουρα

Δεν θα πρέπει και τον επεξεργαστή να τον πουλήσω για λιγότερο όμως, επειδή είναι ""μεταχερισμένο"" ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Δεν θα πρέπει και τον επεξεργαστή να τον πουλήσω για λιγότερο όμως, επειδή είναι ""μεταχερισμένο"" ? 

130/140 μπορείς να τον δώσεις τόσο έχει ο 10400F καινούργιος την μητρική που έχεις δύσκολα θα την δώσεις, ελπίζω να μην έχεις κάνει καμία ζημιά βέβαια,αν δεν είσαι σίγουρος τι κάνεις δώσε ένα χαρτζιλίκι σε κάποιον να στα περάσει αυτή την φορά 

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Γαμώτο ούτε πήρα καν τα πιο ακριβά μέρη που ήθελα και ακόμα θα έχω να αιμορραγήσω (ακόμα περισσότερα) λεφτά. Όχι μόνο θα πρέπει να πάρω μια άλλη κάρτα η όπια θα κάνει όσο πολύ όσο η κάρτα που πήρα είδει. 'Άλλα θα καταντήσω να έχω να πουλήσω μια αχρησιμοποίητη κάρτα για μόνο κάνα πενηντάρικο, και μετά θα έχω να πληρώσω τουλάχιστον κάνα ογδοντάρη για να το χτίση κάποιος. Και ούτε ξέρω καν αν κανένας θα την αγοράσει.

Frustrated Head GIF

Κοίτα αν έχεις κάποιο κατάστημα irepair στην περιοχή σου ή παρόμοια καταστήματα ή ακόμα και πλαίσιο ίσως δεχθούν να στο στήσουν με κάποιο ποσό. Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ICE-T είπε

130/140 μπορείς να τον δώσεις τόσο έχει ο 10400F καινούργιος την μητρική που έχεις δύσκολα θα την δώσεις, ελπίζω να μην έχεις κάνει καμία ζημιά βέβαια

Ναι μπήκα στο Skroutz και φαίνεται ότι το i5-10400 είναι πιο φθηνό και συμβατό με τη μητρική, δεν είναι όσο γρήγορο άλλα τουλάχιστον έχει και ενσωματωμένα γραφικά κιόλας μαζί με δικό του ανεμιστήρα όπως το i5-11400f. Και ναι τίποτα δεν ε΄χει πάθει ζημία, τα δοντάκια στη μητρική και ο επεξεργαστής είναι εντάξει. Ο επεξεργαστής είναι ακόμα πιο αχρησιμοποίητος, μόνο δύο φορές τον ακούμπησα, και τον ξανά έβαλα στο κουτί.

9 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Κοίτα αν έχεις κάποιο κατάστημα irepair στην περιοχή σου ή παρόμοια καταστήματα ή ακόμα και πλαίσιο ίσως δεχθούν να στο στήσουν με κάποιο ποσό. Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις δεν χάνεις κάτι 

Σε μικρή κωμόπολη μένω γιαυτό δεν υπάρχουνε τέτοια καταστήματα εδώ, ούτε ήξερα ότι υπάρχει εταιρία που λέγεται iRepair στην Ελλάδα. Το ποιο κοντινό iRepair ή Πλαίσιο είναι στη Πάτρα, κάνα 30 χλμ από το σπίτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Ναι μπήκα στο Skroutz και φαίνεται ότι το i5-10400 είναι πιο φθηνό και συμβατό με τη μητρική, δεν είναι όσο γρήγορο άλλα τουλάχιστον έχει και ενσωματωμένα γραφικά κιόλας μαζί με δικό του ανεμιστήρα όπως το i5-11400f. Και ναι τίποτα δεν ε΄χει πάθει ζημία, τα δοντάκια στη μητρική και ο επεξεργαστής είναι εντάξει. Ο επεξεργαστής είναι ακόμα πιο αχρησιμοποίητος, μόνο δύο φορές τον ακούμπησα, και τον ξανά έβαλα στο κουτί.

Σε μικρή κωμόπολη μένω γιαυτό δεν υπάρχουνε τέτοια καταστήματα εδώ, ούτε ήξερα ότι υπάρχει εταιρία που λέγεται iRepair στην Ελλάδα. Το ποιο κοντινό iRepair ή Πλαίσιο είναι στη Πάτρα, κάνα 30 χλμ από το σπίτι μου.

Αν αγορασες απο το σκρουτζ φιλαρακι ηλεκτρονικα ολες οι αποδειξεις ειναι καταχωρημενες μεσα , ειτε εκανες την κινηση απο καποιο PC ειτε απο κινητο τηλεφωνο .....ψαξτο εχεις αποδειξεις........Επισης μεσα στο Insomnia ειναι ατομα πολλα που εχουν σχεση με το σκρουτζ , ΑΠΕΥΘΥΝΣΟΥ να σε βοηθησουν , μη κοιμουνται κι αυτοι οπως και συ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Αν αγορασες απο το σκρουτζ φιλαρακι ηλεκτρονικα ολες οι αποδειξεις ειναι καταχωρημενες μεσα , ειτε εκανες την κινηση απο καποιο PC ειτε απο κινητο τηλεφωνο .....ψαξτο εχεις αποδειξεις........Επισης μεσα στο Insomnia ειναι ατομα πολλα που εχουν σχεση με το σκρουτζ , ΑΠΕΥΘΥΝΣΟΥ να σε βοηθησουν , μη κοιμουνται κι αυτοι οπως και συ.

Δε βρίσκω καμία ηλεκτρονική απόδειξη στο Skroutz ή στο μήνυμα που μου είχαν στείλει για όλη τη παραγγελία, και δε ξέρω και πως να βρω τα άτομα που δουλεύουνε στο Skoutz εδώ.

Άλλα πριν από λίγο μου ήρθε απάντηση, λέει ότι κανονικά η απόδειξη είναι απαραίτητη άλλα ότι θα κάνουνε εξαίρεση γιαυτό, ώστε θα προσπαθήσω nα χρησιμοποιήσω τη κανονική φόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Δε βρίσκω καμία ηλεκτρονική απόδειξη στο Skroutz ή στο μήνυμα που μου είχαν στείλει για όλη τη παραγγελία, και δε ξέρω και πως να βρω τα άτομα που δουλεύουνε στο Skoutz εδώ.

Άλλα πριν από λίγο μου ήρθε απάντηση, λέει ότι κανονικά η απόδειξη είναι απαραίτητη άλλα ότι θα κάνουνε εξαίρεση γιαυτό, ώστε θα προσπαθήσω nα χρησιμοποιήσω τη κανονική φόρμα.

Φιλαρακι οτι κανεις απο δω και περα θα εισαι ηρεμος , αν οχι πανε μια βολτα , πιες καμια μπυρα και μετα θα το ξαναπιανεις  , εχει μεγαλη σημασια η ηρεμια.

Ενα μεγαλο λαθος που εχεις κανει ειναι οτι εγω και τα υπολοιπα παιδια που σε απανταμε δεν ειμαστε Μαγοι ή Illusionist και δεν μπορουμε να ξερουμε τι και πως εχεις κανει με την αγορα σου.

Αν κανω π.χ εγω μια ηλεκτρονικη αγορα και πω οτι γι αυτα που πηρα δεν εχω αποδειξη ή πρεπει να ειμαι τελειως φελλος ή μλκας ή κανα βλαμμενο 15χρονο...ολα οτι αγοραζονται σε ειπα και πριν υπαρχουν ειτε υπολογιστης ειτε κινητο ολα ειναι μεσα στο ιστορικο του browser (εκτος αμα τα εξαφανιζεις κι αυτα)

Ψαξτο και δεν θα χρειαστει να χασεις χρηματα , δεν θελω να αναφερω ονοματα αλλα σε ειπα οτι ατομα του ινσομνια εχουν σχεση με το σκρουτζ ,  απευθυνσου στο ινσομνια

ή παιξτο απο τα γεννοφασκια σου γαυρος μιας και ο χοντρος εχει παρει το σκρουτζ

Υ.Γ

Αν παρεις και κλειδι γνησιο για win προσεξε μη παρεις για XP αντι για 10αρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Φιλαρακι οτι κανεις απο δω και περα θα εισαι ηρεμος , αν οχι πανε μια βολτα , πιες καμια μπυρα και μετα θα το ξαναπιανεις  , εχει μεγαλη σημασια η ηρεμια.

Ενα μεγαλο λαθος που εχεις κανει ειναι οτι εγω και τα υπολοιπα παιδια που σε απανταμε δεν ειμαστε Μαγοι ή Illusionist και δεν μπορουμε να ξερουμε τι και πως εχεις κανει με την αγορα σου.

Αν κανω π.χ εγω μια ηλεκτρονικη αγορα και πω οτι γι αυτα που πηρα δεν εχω αποδειξη ή πρεπει να ειμαι τελειως φελλος ή μλκας ή κανα βλαμμενο 15χρονο...ολα οτι αγοραζονται σε ειπα και πριν υπαρχουν ειτε υπολογιστης ειτε κινητο ολα ειναι μεσα στο ιστορικο του browser (εκτος αμα τα εξαφανιζεις κι αυτα)

Ψαξτο και δεν θα χρειαστει να χασεις χρηματα , δεν θελω να αναφερω ονοματα αλλα σε ειπα οτι ατομα του ινσομνια εχουν σχεση με το σκρουτζ ,  απευθυνσου στο ινσομνια

ή παιξτο απο τα γεννοφασκια σου γαυρος μιας και ο χοντρος εχει παρει το σκρουτζ

Υ.Γ

Αν παρεις και κλειδι γνησιο για win προσεξε μη παρεις για XP αντι για 10αρια

Είμαι ήρεμος, τουλάχιστον σε σχέση με χτες, χτες ήμουνα περισσότερο φοβισμένος επειδή έφτιαχνα τον υπολογιστή. Και εξήγησα ήδη τις καταστάσεις που πήρα τη κάρτα και τον επεξεργαστή, απλώς έκανα λάθος και μπέρδεψα το i5-10400f το όπιο είναι συμβατό με τη κάρτα, και το όπιο εμφανίζετε σε λίστες η οποίες δείχνουν πια CPU υποστηρίζει η κάρτα, με το i5-11400f που αγόρασα το όπιο δεν είναι συμβατό.

Και για την απόδειξη τι άλλο να πω ? Δεν υπάρχει πουθενά καμια απόδειξη για την αγορά της μητρικής κάρτας, το email το όπιο μου έστειλε το Skroutz όταν παράγγειλα όλα το μέρη λέει ότι το παραστατικό της αγοράς είναι στο δέμα, άλλα δεν υπάρχει τίποτα το όπιο μοιάζει σαν απόδειξη μέσα στο κουτί τις ίδιας κάρτας, γιαυτό θα ήτανε μέσα στα δέματα της ACS στα οποία ήρθανε τα μέρη μέσα, τα οποία πέταξα προχθές.

image.png.04345c54a7ca7d5d9f597b74ba46dd98.png

 Και για το κλειδί για τα Windows, νομίζω ότι έχω ένα αχρησιμοποίητο Windows 7 κλειδί κάπου, και απ'ότι λέει το internet δουλεύουνε τα Windows 7 κλειδιά με τα Windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, losersweepers είπε

Είμαι ήρεμος, τουλάχιστον σε σχέση με χτες, χτες ήμουνα περισσότερο φοβισμένος επειδή έφτιαχνα τον υπολογιστή. Και εξήγησα ήδη τις καταστάσεις που πήρα τη κάρτα και τον επεξεργαστή, απλώς έκανα λάθος και μπέρδεψα το i5-10400f το όπιο είναι συμβατό με τη κάρτα, και το όπιο εμφανίζετε σε λίστες η οποίες δείχνουν πια CPU υποστηρίζει η κάρτα, με το i5-11400f που αγόρασα το όπιο δεν είναι συμβατό.

Και για την απόδειξη τι άλλο να πω ? Δεν υπάρχει πουθενά καμια απόδειξη για την αγορά της μητρικής κάρτας, το email το όπιο μου έστειλε το Skroutz όταν παράγγειλα όλα το μέρη λέει ότι το παραστατικό της αγοράς είναι στο δέμα, άλλα δεν υπάρχει τίποτα το όπιο μοιάζει σαν απόδειξη μέσα στο κουτί τις ίδιας κάρτας, γιαυτό θα ήτανε μέσα στα δέματα της ACS στα οποία ήρθανε τα μέρη μέσα, τα οποία πέταξα προχθές.

image.png.04345c54a7ca7d5d9f597b74ba46dd98.png

 Και για το κλειδί για τα Windows, νομίζω ότι έχω ένα αχρησιμοποίητο Windows 7 κλειδί κάπου, και απ'ότι λέει το internet δουλεύουνε τα Windows 7 κλειδιά με τα Windows 10.

Αχ...

Δεν πετάς τίποτα από τα δέματα αν δεν βλέπεις τυχόν αποδείξεις/παραστατικά/τιμολόγια

το παραστατικό υπάρχει και στο κατάστημα αγοράς από όπου μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο της πρωτότυπης απόδειξης/παραστατικού/τιμολογίου

 

επίσης φυλάς πάντα τις συσκευασίες των προιόντων τουλάχιστον για 14-15 μέρες (προσωπικά τις φυλάω για όσο έχω τα προιόντα)

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Αχ...

Δεν πετάς τίποτα από τα δέματα αν δεν βλέπεις τυχόν αποδείξεις/παραστατικά/τιμολόγια

το παραστατικό υπάρχει και στο κατάστημα αγοράς από όπου μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο της πρωτότυπης απόδειξης/παραστατικού/τιμολογίου

 

επίσης φυλάς πάντα τις συσκευασίες των προιόντων τουλάχιστον για 14-15 μέρες (προσωπικά τις φυλάω για όσο έχω τα προιόντα)

Δεν το ήξερα αυτό, άλλα ούτε μπορώ να ζητήσω αντίγραφο, δεν νομίζω τουλάχιστον, επειδή το κατάστημα από το οποίο πήρα τη κάρτα μέσω του Skroutz, υπάρχει μόνο στο Skroutz. Γιαυτό είχα να πω στο αίτημα επιστραφείς ότι μπορούν να δούνε της πληροφορίες  παραγγελία μου και ότι πήρα τη κάρτα. Άλλα το email που πήρα μου είπε ότι θα κάνουν εξαίρεση, γιαυτό δεν νομίζω ότι θα είναι πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...