Προς το περιεχόμενο

Ξέρετε μαγαζιά στα οποια θα μπορούσα να στείλω τα κομμάτια για ένα υπολογιστή για να τα συναρμολογίσουν ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Δεν το ήξερα αυτό, άλλα ούτε μπορώ να ζητήσω αντίγραφο, δεν νομίζω τουλάχιστον, επειδή το κατάστημα από το οποίο πήρα τη κάρτα μέσω του Skroutz, υπάρχει μόνο στο Skroutz. Γιαυτό είχα να πω στο αίτημα επιστραφείς ότι μπορούν να δούνε της πληροφορίες  παραγγελία μου και ότι πήρα τη κάρτα. Άλλα το email που πήρα μου είπε ότι θα κάνουν εξαίρεση, γιαυτό δεν νομίζω ότι θα είναι πρόβλημα.

Καλή τύχη , δύσκολο να βγάλεις άκρη με το κατάστημα που έμπλεξες και αφού πέταξες κουτί και απόδειξη ακόμα πιο δύσκολο 

Βάλε αγγελία ανταλλαγής 11400φ με 10400/10400φ να τελειώνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, ikorolis είπε

επίσης φυλάς πάντα τις συσκευασίες των προιόντων τουλάχιστον για 14-15 μέρες (προσωπικά τις φυλάω για όσο έχω τα προιόντα)

Ετσι ακριβως.

Αν κοιταξω σε καμια αποθηκη μπορει να βρω κουτι απο το 2008 :D:-D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Καλή τύχη , δύσκολο να βγάλεις άκρη με το κατάστημα που έμπλεξες και αφού πέταξες κουτί και απόδειξη ακόμα πιο δύσκολο 

Βάλε αγγελία ανταλλαγής 11400φ με 10400/10400φ να τελειώνεις 

Ναι μόλις απορρίφθηκε το αίτημα, καλύτερο θα ήτανε να είχα χώσει 120 ευρώ μέσα στη χέστρα φαίνεται, τουλάχιστον έτσι τα ποντίκια στους υπονόμους θα μπορούσανε να αγοράσουν τυρί.

tenor.gif?itemid=14586175

Τώρα να κάνω αγγελία εδώ για τον επεξεργαστή ή τη μητρική ? Φαντάζομαι το πρώτο θα είναι η απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Ναι μόλις απορρίφθηκε το αίτημα, καλύτερο θα ήτανε να είχα χώσει 120 ευρώ μέσα στη χέστρα φαίνεται, τουλάχιστον έτσι τα ποντίκια στους υπονόμους θα μπορούσανε να αγοράσουν τυρί.

tenor.gif?itemid=14586175

Τώρα να κάνω αγγελία εδώ για τον επεξεργαστή ή τη μητρική ? Φαντάζομαι το πρώτο θα είναι η απάντηση.

Ανταλλαγή επεξεργαστή. Τον 10400φ τον έχει το μισό forum όσοι έχουν μητρική που υποστηρίζει επόμενη γενιά δεν νομίζω να τους χαλούσε τσάμπα αναβάθμιση ή με κάνα 20αρι 30αρι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ougxar είπε

What a rollercoaster of emotions that is

It's not too bad, but I'm mad at how stupid of a mistake I made in the first place by just missing a single fucking number. Now I have to either try to sell either the motherboard or the CPU for like half the price and hope someone else buys it to make at least some of the money back, all because I basically just opened and closed the boxes.

 

6 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Ανταλλαγή επεξεργαστή. Τον 10400φ τον έχει το μισό forum όσοι έχουν μητρική που υποστηρίζει επόμενη γενιά δεν νομίζω να τους χαλούσε τσάμπα αναβάθμιση ή με κάνα 20αρι 30αρι

Άμα είναι έτσι τότε θα το κάνω αγγελία για κάνα 150 ευρώ ή κάνα δεκάρι-εικοσάρι λιγότερο από αυτο, ίδια τιμή όπως το i5-10400 είναι στο Skroutz για ένα εντελώς αμεταχείρηστο καλύτερο επεξεργαστή.

Επεξ/σία από losersweepers
Έσπασα το μήνυμα σε δύο, ώστε να πάρει την ειδοποίηση ο Nik.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, losersweepers είπε

It's not too bad, but I'm mad at how stupid of a mistake I made in the first place by just missing a single fucking number. Now I have to either try to sell either the motherboard or the CPU for like half the price and hope someone else buys it to make at least some of the money back, all because I basically just opened and closed the boxes.

 

Άμα είναι έτσι τότε θα το κάνω αγγελία για κάνα 150 ευρώ ή κάνα δεκάρι-εικοσάρι λιγότερο από αυτο, ίδια τιμή όπως το i5-10400 είναι στο Skroutz για ένα εντελώς αμεταχείρηστο καλύτερο επεξεργαστή.

Ναι αυτό κάνε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Θα πρότεινα να ρίξεις ένα 10-20€ την τιμή μια και καινούργιος άμεσα διαθέσιμος έχει 180€ από πλαίσιο και δεν νομίζω κάποιος για 10€ διάφορα να πάρει μεταχειρισμένο και χωρίς να είναι σίγουρο το τι γίνεται με θέμα εγγύησης

8 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Καλύτερα ζητά ανταλλαγή με 10400φ +20€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Θα πρότεινα να ρίξεις ένα 10-20€ την τιμή μια και καινούργιος άμεσα διαθέσιμος έχει 180€ από πλαίσιο και δεν νομίζω κάποιος για 10€ διάφορα να πάρει μεταχειρισμένο και χωρίς να είναι σίγουρο το τι γίνεται με θέμα εγγύησης

Το χαμήλωσα σε 150 ευρώ, η εγγύηση δεν ξέρω πως δουλεύει, άλλα όταν είχα διαβάσει το βιβλιαράκι μέσα στο κουτί το οποίο γράφει για την εγγύηση και τι προβλήματα καλύπτει και όλα αυτά, παρατήρησα ότι η περιορισμένη εγγύηση τις Intel είναι ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ περιορισμένη, στο σημείο που δεν καλύπτει σχεδόν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, losersweepers είπε

Το χαμήλωσα σε 150 ευρώ, η εγγύηση δεν ξέρω πως δουλεύει, άλλα όταν είχα διαβάσει το βιβλιαράκι μέσα στο κουτί το οποίο γράφει για την εγγύηση και τι προβλήματα καλύπτει και όλα αυτά, παρατήρησα ότι η περιορισμένη εγγύηση τις Intel είναι ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ περιορισμένη, στο σημείο που δεν καλύπτει σχεδόν τίποτα.

Γραψε δεκτη και ανταλλαγη  με 10400 , απο τη χασουρα κανενας δεν εχει βγαλει κερδος (σου ευχομαι να γινει η δουλεια σου και το παθημα μαθημα οταν δεν ρωτας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συναρμολόγηση pc είναι μια σχετικά εύκολη διαδικασία αρκεί τα διαφορά εξαρτήματα να είναι συμβατά μεταξύ τους και φυσικά να έχεις τους σωστούς drivers. Δε χρειαζεται να πας σε μαγαζι. 

Αν φοβάσαι, υπάρχουν άπειροι οδηγοί στο YouTube απλα ψαξε how to build a pc, και διαλεξε το βιντεο με παρομοιο motherboard case κτλ

Για παράδειγμα: 

 

 

Επεξ/σία από papapontikas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,
Θα σου προτεινα να πας σε καποιο υποκαταστημα πλαισιο στην Πάτρα στο service και να μιλησεις με καποιο τεχνικό, να δεις αν μπορεί να σε εξυπηρετησει κανοντας την συναρμολόγηση των parts που εχεις, ως ιδιώτης (και οχι ως Πλαίσιο) στον ελευθερο του χρόνο εναντι καποιας αμοιβής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να πάθεις. Θα μπορούσες να τα πάρεις όλα απο ενα μαγαζι π.χ Πλαίσιο ή eshop και να στα μονταραν έκει όλα και θα είχες ησυχο το κεφάλι σου. Τωρα θα σου βγεί και ποιο ακριβά στο φινάλε......

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Η συναρμολόγηση pc είναι μια σχετικά εύκολη διαδικασία αρκεί τα διαφορά εξαρτήματα να είναι συμβατά μεταξύ τους και φυσικά να έχεις τους σωστούς drivers. Δε χρειαζεται να πας σε μαγαζι. 

Αν φοβάσαι, υπάρχουν άπειροι οδηγοί στο YouTube απλα ψαξε how to build a pc, και διαλεξε το βιντεο με παρομοιο motherboard case κτλ

Για παράδειγμα: 

 

 

 

25 λεπτά πριν, prmarios είπε

Καλησπερα,
Θα σου προτεινα να πας σε καποιο υποκαταστημα πλαισιο στην Πάτρα στο service και να μιλησεις με καποιο τεχνικό, να δεις αν μπορεί να σε εξυπηρετησει κανοντας την συναρμολόγηση των parts που εχεις, ως ιδιώτης (και οχι ως Πλαίσιο) στον ελευθερο του χρόνο εναντι καποιας αμοιβής.

Το είχα πει νωρίτερα στη προηγούμενη σελίδα άλλα η διαδικασία της συναρμολόγησης του υπολογιστή ήτανε παρά πολύ αγχωτική για εμένα, και ακολουθούσα οδηγούς από το YouTube, άλλα ούτως η άλλως, θα ξαναδοκιμάσω μαλών μόλις μπορέσω να αντικαταστήσω τον επεξεργαστή. Είχα φοβηθεί ότι δεν θα το έκανα σωστά και θα χάλαγα κάτι, άλλα τελικά δεν ήταν αυτο το πρόβλημα που με χτύπησε καν.
 

15 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Καλα να πάθεις. Θα μπορούσες να τα πάρεις όλα απο ενα μαγαζι π.χ Πλαίσιο ή eshop και να στα μονταραν έκει όλα και θα είχες ησυχο το κεφάλι σου. Τωρα θα σου βγεί και ποιο ακριβά στο φινάλε......

Ρε τι στο διάολο γίνεται από το πουθενά, πρώτα έρχεται κάποιος και δεν πιστεύει ότι ένας άνθρωπος μπορεί να κάνει ένα λάθος και να μπερδέψει μια μικρή διάφορα σε αριθμούς και μετά τα μηνύματα του εξαφανίζονται. Και τώρα εσύ μου λες ότι καλά έκανα και έχασα λεφτά από το λάθος.


Και γιατί να τα πάρω από ένα μαγαζί το οποίο χτίζει και υπολογιστες ? Για να πληρώσω πολλά περισσότερα λεφτά για τα μέρη απ'ότι θα πλήρωνα αγοράζοντας τα από αλλού, και για να είμαι περιορισμένος με ότι έχει το κατάστημα μέσα ?

Το πρόβλημα δεν είναι καν ότι τα πήρα από διαφορετικά καταστήματα, είναι ότι δεν παρατήρησα μια μικρή διαφορά σε αριθμούς/γενιές και πήρα ασύμβατο επεξεργαστή και μητρική κάρτα.

Επεξ/σία από losersweepers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...