Προς το περιεχόμενο

ταξιδιωτικη οδηγια για ταξιδι προς Γερμανια - Πιστοποιητικό εμβολιασμού


CptBill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν η ανασφαλεια χτυπαει κοκκινο, πρεπει να ρωτησεις το ινσομνια

Παιδες.

2η δοση εμβολιου 27 Ιουνιου Κυριακη

Ημερα ταξιδιου 11 Ιουλιου Κυριακη

Η ταξιδιωτη οδηγια της aegean λεει

3. Πιστοποιητικό εμβολιασμού (ψηφιακή ή έντυπη): Ολοκληρωμένος εμβολιασμός, θεωρείται όταν η τελική δόση έχει δοθεί πριν από 14 ημέρες. Εγκεκριμένοι τύποι εμβολίων: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca.

Το robert koch institut οπου βγαινουν οι ταξιδιωτικες οδηγιες αναφερει

From "risk areas":

Travellers who - in the last 10 days - have stayed in a risk area must self-isolate until they submit to www.einreiseanmeldung.de either:

proof of vaccination against COVID-19
Accepted vaccines: all those listed on the website of the Paul-Ehrlich-Institut. At least 14 days must have elapsed since the second dose of the vaccine dose (or single dose for Johnson&Johnson);

Πως εκλαμβανετε τις παραπανω οδηγιες? Θεωρητικα ειμαι οκ, πρακτικα αμα σκεφτεις οτι το εμβολιο στις 27 Ιουνιου το εκανα απογευμα και μεχρι τη πρωινη μου πτηση στις 11 Ιουλιου δεν θα εχουν περασει 14 μερες αλλα πουθενα δεν αναγραφονται ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι πρέπει να πέσεις σε μεγάλο π@π@ρ@ στον έλεγχο για να έχεις πρόβλημα. Για την Ελλάδα ο έλεγχος θα είναι πολύ τυπικός (είχα λάθος στο όνομα στο χαρτί του covid test και δεν απασχόλησε κανέναν). Για να εισέλθεις στην Γερμανία θα πρέπει να συμπληρώσεις το αντίστοιχο plf όπου θα σου ζητήσουν να ανεβάσεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού και θα σου απαντήσουν αν το δέχονται. Εγώ είχα εμβολιαστεί λιγότερες από 14 ημέρες και μου ζήτησαν να στείλω test ώστε να μην χρειαστεί να μπω καραντίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, skoulas είπε

Θεωρώ ότι πρέπει να πέσεις σε μεγάλο π@π@ρ@ στον έλεγχο για να έχεις πρόβλημα. Για την Ελλάδα ο έλεγχος θα είναι πολύ τυπικός (είχα λάθος στο όνομα στο χαρτί του covid test και δεν απασχόλησε κανέναν). Για να εισέλθεις στην Γερμανία θα πρέπει να συμπληρώσεις το αντίστοιχο plf όπου θα σου ζητήσουν να ανεβάσεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού και θα σου απαντήσουν αν το δέχονται. Εγώ είχα εμβολιαστεί λιγότερες από 14 ημέρες και μου ζήτησαν να στείλω test ώστε να μην χρειαστεί να μπω καραντίνα.

ευτυχως πλεον δεν χρειαζονται το αντιστοιχο plf αφου δεν θεωρουν τη χωρα μας risk areas

https://www.einreiseanmeldung.de/#/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...