Προς το περιεχόμενο

Βελτιωμένο στα σημεία και χωρίς 4K ανάλυση το νέο Nintendo Switch OLED


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, x.ristos1980 είπε

Για το eye candy φίλε μου.. έτυχε να παίξω breath of the wild και wind waker σέ emulator με 4k ανάλυση καί ήταν απλά μαγεία.. και εγώ τη βρίσκω με παλιά games καί πολύ μάλιστα.. αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.και όχι δεν θα δώσω 350 στην Nintendo ρε φίλε για μια από τα ίδια σέ hardware

Νομίζω πως δεν στοχεύουν σε μας αλλά σε όσους δεν αγόρασαν με την πρώτη έκδοση. Κάτι έχει δει και το βγάζει, όχι πως δεν έχει κάνει και αποτυχημένες κινήσεις στο παρελθόν.

Νομίζω πως είναι μια interim version για να φέρουν κάτι πολύ αναβαθμισμένο το 23.

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, karesansui said:

Μια χαρα ξερω. Πες μου 5 παιχνιδια π.χ σε 3ds που δεν ειναι για παιδάκια!  Resident evil 1. ok pame sta alla 4

Για πες μας και πως ορίζονται τα παιχνίδια για παιδάκια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NickTG είπε

Για πες μας και πως ορίζονται τα παιχνίδια για παιδάκια. 

Δεν είναι resident evil? Δεν είναι halo? Δεν είναι prince of persia? Δεν είναι god of war? 3ds το 90% είναι για παιδάκια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, skritikos είπε

Νομίζω πως δεν στοχεύουν σε μας αλλά σε όσους δεν αγόρασαν με την πρώτη έκδοση. Κάτι έχει δει και το βγάζει, όχι πως δεν έχει κάνει και αποτυχημένες κινήσεις στο παρελθόν.

Νομίζω πως είναι μια interim version για να φέρουν κάτι πολύ αναβαθμισμένο το 23.

Σέ hardware από τό Wii καί μετά, είναι απελπιστικά πίσω.. πρέπει να φτιάξει αυτό κάποια στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, karesansui said:

Δεν είναι resident evil? Δεν είναι halo? Δεν είναι prince of persia? Δεν είναι god of war? 3ds το 90% είναι για παιδάκια!!!

Άρα όποιο παιχνίδι δεν ανήκει σε αυτές τις 4 σειρές είναι για παιδάκια? 

Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις το "δεν ξέρω, έτσι το έγραψα" είναι δεκτή απάντηση. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NickTG είπε

Άρα όποιο παιχνίδι δεν ανήκει σε αυτές τις 4 σειρές είναι για παιδάκια? 

Αν δεν μπορείς να εξηγήσεις το "δεν ξέρω, έτσι το έγραψα" είναι δεκτή απάντηση. 

Το ότι δεν απαντάς δείχνει πόσο δίκιο έχω.

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, karesansui said:

Το ότι δεν απαντάς δείχνει πόσο δίκιο έχω.

Μα ακόμα περιμένω απάντηση από εσένα, τι ακριβώς να απαντήσει ο οποιοσδήποτε αν δεν ξέρει τι ορίζεις ως παιχνίδια για παιδάκια? 

Πχ το Resident Evil 2 το έπαιζα όταν ήμουν 11. Άρα υποθέτω είναι για παιδάκια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μα ακόμα περιμένω απάντηση από εσένα, τι ακριβώς να απαντήσει ο οποιοσδήποτε αν δεν ξέρει τι ορίζεις ως παιχνίδια για παιδάκια? 

Πχ το Resident Evil 2 το έπαιζα όταν ήμουν 11. Άρα υποθέτω είναι για παιδάκια? 

και μονο που απαντας με ερωτηση αυτο τα λεει ολα!   Επισης εαν επαιζες Resident evil 2 οταν ησουν 11 αυτο τι σημαινει οτι ειχες σωστη καθοδήγηση; Μαλλον καπου τα εχεις μπερδέψει τα πράγματα και φαίνεται... αντε γεια σου τωρα!

  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, karesansui said:

και μονο που απαντας με ερωτηση αυτο τα λεει ολα!   Επισης εαν επαιζες Resident evil 2 οταν ησουν 11 αυτο τι σημαινει οτι ειχες σωστη καθοδήγηση; Μαλλον καπου τα εχεις μπερδέψει τα πράγματα και φαίνεται... αντε γεια σου τωρα!

Καμία απάντηση λοιπόν. 

Όχι ότι περίμενα και κάτι περισσότερο αλλά περιμένω μπας και μια φορά ένας κάνει την έκπληξη και μπορέσει να βάλει 5 λέξεις στη σειρά να εξηγήσει αυτό που έγραψε. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Καμία απάντηση λοιπόν. 

Όχι ότι περίμενα και κάτι περισσότερο αλλά περιμένω μπας και μια φορά ένας κάνει την έκπληξη και μπορέσει να βάλει 5 λέξεις στη σειρά να εξηγήσει αυτό που έγραψε. 

Ενω εσυ απάντησες και νομιζεις οτι τις 3 λεξεις που ειπες ηταν στην σειρα!  Εγω σου ειπα και 4 παιχνιδια παρε ακομα Uncharted , Call Of Duty, Resistance, Army of two... Ασε πηγαινε για υπνο τωρα!

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Ανέφερα για τριπλασιασμό τόσο στο κομμάτι της κονσόλας όσο και για του συστήματος ξεχωριστά.

Το vgchartz αναφέρει lifetime πωλήσεις και όχι με βάση το διάστημα κυκλοφορίας. Όπως σου έγραψα ήδη το NSW στο αντίστοιχο χρονικό διάστημα είναι μπροστά σε πωλήσεις. Μπορεί να το ψάξεις από μόνος σου.

Καταρχήν δεν ανέφερα πουθενά το BoTW ως το best selling game αλλά ως ένα από τους system seller. Εδώ και τα τοπ10 για να έχεις καλύτερη εικόνα. 

Πες μας λοιπόν που οφείλεται η αύξηση των πωλήσεων πέρα από την κυκλοφορία νέων τίτλων που αύξησαν την δυναμική του συστήματος; Βασικά και μόνο η κυκλοφορία του Animal Crossing και οι πωλήσεις φαινόμενο που ακολούθησαν ήταν αρκετές για το 2020.

Καραντίνα σε συνδυασμό με καινούργιες πλατφόρμες από τους ανταγωνιστές που δεν έφτασαν ποτέ στα ράφια.

για τον ίδιο λόγο λοιπόν που οφείλεται και η αύξηση όλων των mobile παιχνίδιων, όπως και του τζόγου. Όπως και του νετφλιξ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karesansui είπε

Μια χαρα ξερω. Πες μου 5 παιχνιδια π.χ σε 3ds που δεν ειναι για παιδάκια!  Resident evil 1. ok pame sta alla 4

https://whatoplay.com/3ds/best/mature/

εδώ βγάζει τους 21 καλύτερους τίτλους, λογικά θα έχει κι αλλους. Για το switch βγάζει 561

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, dstilio είπε

Καραντίνα σε συνδυασμό με καινούργιες πλατφόρμες από τους ανταγωνιστές που δεν έφτασαν ποτέ στα ράφια.

για τον ίδιο λόγο λοιπόν που οφείλεται και η αύξηση όλων των mobile παιχνίδιων, όπως και του τζόγου. Όπως και του νετφλιξ.

Σίγουρα η καραντίνα είχε τον ρόλο της αλλά περισσότερο επέσπευσε την αγορά του συστήματος. Βρίσκω παράλογο να λέμε πως ευθύνεται η καραντίνα χωρίς να υπολογίζουμε την υπάρχουσα δυναμική του συστήματος. Είναι σαν να λέμε πως το WiiU θα είχε παρόμοια επιτυχία κατά την διάρκεια της καραντίνας κάτι που φυσικά δεν θα συνέβαινε διότι δεν υπήρχε το αντίστοιχο ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο σύστημα.

Μην ψάχνουμε γενικότητες για να δικαιολογήσουμε την δυναμική του συστήματος. Η υβριδικότητα (και ότι την συνοδεύει) έχει επιτυχία, από εκεί και μετά από την στιγμή που το σύστημα έχει κερδίσει το κοινό το μόνο που μένει είναι το ανάλογο software.

Παράδειγμα η επιτυχία του Animal Crossing: New Horizons (software) έσπρωξε το NSW (hardware). Πολλοί πιστεύουν ότι το παιχνίδι ταίριαξε τέλεια με την καραντίνα. Δεν νομίζω όμως ότι θα είχε την ανάλογη επιτυχία αν το σύστημα δεν είχε γίνει αποδεκτό από το κοινό. Γενικώς hardware και software είναι ένα (ειδικά στην περίπτωση της Ν), αν το ένα δεν πετύχει παρασέρνει το άλλο. 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια της Nintendo ήταν πάντα πρωτοκλασάτα. Βλέπεις μεράκι σε κάθε καρέ. Για αυτό το λόγο κρατάνε τις τιμές. Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Αλλά το ότι δεν παρέχει 4Κ και remaster σε 4Κ στους ΑΑΑ τίτλους είναι μεγάλο φάουλ. Οφείλει να παρέχει τις ελάχιστες προδιαγραφές του hardware που έχει ο κόσμος στο σαλόνι του. Και αυτό είναι 4Κ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...