Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με Ψηφιακό Πιστοποιητικό COVID-19


spiritclay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθω να εκτυπώσω το πιστοποιητικό για τους γονείς μου, βάζω αφμ και αμκα και μου βγάζει το εξης μνμ:

 

Δεν ήταν δυνατή η αυτόματη διασταύρωση των στοιχείων του ταυτοποιητικού εγγράφου που επιλέξατε. Επιβεβαιώστε με δική σας ευθύνη ότι τα Στοιχεία Πιστοποιητικού παραπάνω εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες όπως ακριβώς στο έγγραφο ταυτοποίησης με το οποίο θα ταξιδέψετε.

Εάν δεν ταυτίζονται, επιλέξτε "ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ - ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ" για να δοκιμάσετε ξανά με άλλο έγγραφο, ή επισκεφθείτε ένα ΚΕΠ για να διορθώσετε τα στοιχεία σας και να εκδώσετε πιστοποιητικό εκεί.

έχει συμβεί σε κανεναν άλλον? το δικό μου το δεχτηκε κανονια αλλα των γονιών μου όχι...τί φάση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, spiritclay είπε

προσπαθω να εκτυπώσω το πιστοποιητικό για τους γονείς μου, βάζω αφμ και αμκα και μου βγάζει το εξης μνμ:

 

Δεν ήταν δυνατή η αυτόματη διασταύρωση των στοιχείων του ταυτοποιητικού εγγράφου που επιλέξατε. Επιβεβαιώστε με δική σας ευθύνη ότι τα Στοιχεία Πιστοποιητικού παραπάνω εμφανίζονται με λατινικούς χαρακτήρες όπως ακριβώς στο έγγραφο ταυτοποίησης με το οποίο θα ταξιδέψετε.

Εάν δεν ταυτίζονται, επιλέξτε "ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ - ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ" για να δοκιμάσετε ξανά με άλλο έγγραφο, ή επισκεφθείτε ένα ΚΕΠ για να διορθώσετε τα στοιχεία σας και να εκδώσετε πιστοποιητικό εκεί.

έχει συμβεί σε κανεναν άλλον? το δικό μου το δεχτηκε κανονια αλλα των γονιών μου όχι...τί φάση?

Πότε έκαναν το εμβόλιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι γονείς σου έχουν ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες ; Αν οχι τότε δεν μπορούν να εκδώσουν το ψηφιακό πιστοποιητικό παρά μόνο το απλό πιστοποιητικό εμβολιασμού (το οποιο ειναι μια χαρα για να μετακινηθείς εντός της Ελληνικής επικράτειας)

Δες εδώ για το ψηφιακό πιστοποιητικό 

https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai-pronoia/koronoios-covid-19/greencertificate

Και εδώ για την βεβαίωση εμβολιασμού

https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai-pronoia/koronoios-covid-19/pistopoietiko-emboliasmou

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά εκδόθηκε μόνο όταν δεν έβαλα το γραμμα της ταυτότητας (που δεν είναι λατινικό)  και πάτησα επιβεβαιώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα με την βεβαίωση εμβοιασμού  της μητέρας μου. Στην πλατφόρμα, ενώ δέχεται τους κωδικούς του taxis, έχω πρόβλημα με το ΑΜΚΑ.  Το μήνυμα σφάλματος είναι "δεν επιβεβαιώνεται ο ΑΜΚΑ" . Τα ραντεβού για τους εμβολιασμούς τα έχει κλείσει σε φαρμακείο. Υπάρχει περίπτωση η φαρμακοποιός έκανε κάποιο λάθος όταν έκλεινε τα ραντεβού? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, theoritikos είπε

Έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα με την βεβαίωση εμβοιασμού  της μητέρας μου. Στην πλατφόρμα, ενώ δέχεται τους κωδικούς του taxis, έχω πρόβλημα με το ΑΜΚΑ.  Το μήνυμα σφάλματος είναι "δεν επιβεβαιώνεται ο ΑΜΚΑ" . Τα ραντεβού για τους εμβολιασμούς τα έχει κλείσει σε φαρμακείο. Υπάρχει περίπτωση η φαρμακοποιός έκανε κάποιο λάθος όταν έκλεινε τα ραντεβού? 

Όχι, γιατί γίνεται αυτόματα.

ΥΓ. Σου ζήτησε ο φαρμακοποιός ΑΜΚΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Όχι, γιατί γίνεται αυτόματα.

ΥΓ. Σου ζήτησε ο φαρμακοποιός ΑΜΚΑ ?

Ναι, ζήτησε ΑΦΜ και ΑΜΚΑ όταν έκλεισε το ραντεβού . Αν πάμε σε ΚΕΠ θα μπορέσουν να βγάλουν το πιστοποιητικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στον πατέρα μου το ιδιο βγαζει, εχει την παλιά ταυτότητα. μονο το απλό καταφερα και του εβγαλα, βεβαια δε σκοπευει να ταξιδεψει εξωτερικό στο προσεχες μέλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, theoritikos είπε

Ναι, ζήτησε ΑΦΜ και ΑΜΚΑ όταν έκλεισε το ραντεβού . Αν πάμε σε ΚΕΠ θα μπορέσουν να βγάλουν το πιστοποιητικό?

Το ιδιο εχει συμβει και σε μια φιλη, πηγε στο ΚΕΠ και λυθηκε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι φιλικό μου πρόσωπο που πήγε να βγάλει ευρωπαϊκό πιστοποιητικό για να ταξιδέψει με τεστ pcr το σύστημα εμφάνιζε μόνο ένα παλιό τεστ που είχε κάνει πριν 6 μήνες και όχι το πρόσφατο, πάλι καλά που δέχτηκαν την βεβαίωση του διαγνωστικού κέντρου γιατί η πλατφόρμα μάλλον υπολειτουργεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Εμένα πάλι φιλικό μου πρόσωπο που πήγε να βγάλει ευρωπαϊκό πιστοποιητικό για να ταξιδέψει με τεστ pcr το σύστημα εμφάνιζε μόνο ένα παλιό τεστ που είχε κάνει πριν 6 μήνες και όχι το πρόσφατο, πάλι καλά που δέχτηκαν την βεβαίωση του διαγνωστικού κέντρου γιατί η πλατφόρμα μάλλον υπολειτουργεί...

Οπως και να εχει το πιστοποιητικό απο αρνητικό τεστ μετράει κανονικά  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμβολιασμος 2ης δόσης χθες το πρωί.

Το Ευρωπαικο Ψηφιακο Πιστοποιητικό COVID το έβγαλα κανονικά και με τον νόμο πριν απο μερικά λεπτά.

Πάω να βγάλω και την βεβαίωση εμβολιασμού COVID και τρώω πόρτα ("Δεν βρέθηκε η βεβαίωση στο μητρώο εμβολιασμού").

aaa.jpg.d6821d18a883c1fed81328f787ce0cf9.jpg

 

Τι να πω, θα δοκιμάσω και αυριο...έλεος ρε παίδες, 2021 έχουμε, τόσο δύσκολο τους είναι να κάνουν ένα integration της προκοπης δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, fommof είπε

Εμβολιασμος 2ης δόσης χθες το πρωί.

Το Ευρωπαικο Ψηφιακο Πιστοποιητικό COVID το έβγαλα κανονικά και με τον νόμο πριν απο μερικά λεπτά.

Πάω να βγάλω και την βεβαίωση εμβολιασμού COVID και τρώω πόρτα ("Δεν βρέθηκε η βεβαίωση στο μητρώο εμβολιασμού").

aaa.jpg.d6821d18a883c1fed81328f787ce0cf9.jpg

 

Τι να πω, θα δοκιμάσω και αυριο...έλεος ρε παίδες, 2021 έχουμε, τόσο δύσκολο τους είναι να κάνουν ένα integration της προκοπης δηλαδη?

Δεν χρειάζεται να περάσουν 14 ημέρες για να ισχύει η βεβαίωση εμβολιασμού;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Δεν χρειάζεται να περάσουν 14 ημέρες για να ισχύει η βεβαίωση εμβολιασμού;

Απο το site τους:

"Μπορείτε να λάβετε βεβαίωση για τον εμβολιασμό σας κατά του COVID-19. Η βεβαίωση μπορεί να εκδοθεί την επόμενη ημέρα από αυτή που κάνατε την τελευταία δόση εμβολιασμού, ανάλογα με το είδος του εμβολίου."

Και θυμαμαι καθαρα οτι και των γονιών μου τα ειχα εκτυπωσει μερικες ημερες μετα.

Θα δοκιμάσω και αυριο.

Επεξ/σία από fommof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...