Προς το περιεχόμενο

Η Google αφαιρεί δημοφιλείς Android εφαρμογές που έκλεψαν κωδικούς Facebook


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αυτή είναι η θεώρηση apple, "sideloading = κενό ασφαλείας" και έχει φτάσει σε γελοία επίπεδα προπαγάνδας τελευταία για να κρατήσει το iOS κλειστό που να αποκαλεί το δικό της Mac OS τρύπιο δημόσια. Επέτρεψε μου να διαφωνώ.

Εδώ όμως είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άσχετο θέμα, μιλάμε για ΕΝΤΟΣ store εφαρμογές άρα και sideloading να μην υπήρχε πάλι θα υπήρχε το κρούσμα

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/7/2021 στις 10:03 ΠΜ, KostasKri είπε

Και μετά ζητάνε από την Apple να ανοίξει το iOS για 3rd party stores... Να γίνουν τα ίδια και χειρότερα...

No thanks, I am good

Γιατί αμα υπάρχει και άλλο store είσαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ να κατεβάσεις από εκεί. Δεν είναι επιλογή σου ρε παιδί μου, ΟΧΙ, με το ζόρι ΠΡΕΠΕΙ να κατεβάσεις. Εσύ ας πούμε που βολεύεσαι με το iOS store, ξαφνικά θα σου χαλάσουν την ηρεμία σου γιατί θα σε βάλουν να κατεβάζεις από αλλού. Με το ζόρι. Χωρίς να θές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/07/2021 at 10:03, KostasKri said:

Και μετά ζητάνε από την Apple να ανοίξει το iOS για 3rd party stores... Να γίνουν τα ίδια και χειρότερα...

No thanks, I am good

 

On 08/07/2021 at 10:42, KostasKri said:

App Store και ξερό ψωμί

Ignorance is bliss

https://www.wired.com/2015/09/apple-removes-300-infected-apps-app-store/?mbid=social_twitter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, l337 είπε

Δεν ανέφερα ποτέ ότι είναι τέλειο. Προφανώς και πολλά μπορούν να ξεφύγουν ακόμα και απο τα πιο strict rules της Apple. Σύγκριτικά μιλώντας όμως δεν υπάρχει επαφή.

Στις 9/7/2021 στις 11:34 ΜΜ, Herald είπε

Γιατί αμα υπάρχει και άλλο store είσαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ να κατεβάσεις από εκεί. Δεν είναι επιλογή σου ρε παιδί μου, ΟΧΙ, με το ζόρι ΠΡΕΠΕΙ να κατεβάσεις. Εσύ ας πούμε που βολεύεσαι με το iOS store, ξαφνικά θα σου χαλάσουν την ηρεμία σου γιατί θα σε βάλουν να κατεβάζεις από αλλού. Με το ζόρι. Χωρίς να θές. 

 

Είναι γενικά το όλο feeling του iOS. Ως επαγγελματίας ξέρω ότι μπορώ να το προτίνω και στον πιο άσχετο με την τεχνολογία ξέροντας ότι οι πιθανότητες να την φάει είναι λίγες. Προφανώς όχι μηδαμινές, αλλά αισθητά λιγότερες από το αν έπαιρνε android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...