Προς το περιεχόμενο

Μηχανάκι χωρίς δίπλωμα


kostasm60

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται, ξερω πως ειναι λαθος το οτι δεν εχω διπλωμα και πηρα μηχανακι, αλλα τωρα εγινε το κακο ομως ειναι πως εγινε σε νησι στην Σαντορίνη. Ενοικιαζόμενο το μηχανακι και πηρα. Με σταματησαν και μου ειπα ιτ εχω και τι Οχι, του ειπα πως εχω διπλωμα λλα Οχι για μηχανακι. Μου ειπαν να περεσω απο τον διοικητή και να δωσω τα πραγματα μου αδεια διπλωμα χαρτια οχήματος. Πως μπορει να εξεληχθει αυτη η κατασταση πιστεύεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasm60 είπε

Χαίρεται, ξερω πως ειναι λαθος το οτι δεν εχω διπλωμα και πηρα μηχανακι, αλλα τωρα εγινε το κακο ομως ειναι πως εγινε σε νησι στην Σαντορίνη. Ενοικιαζόμενο το μηχανακι και πηρα. Με σταματησαν και μου ειπα ιτ εχω και τι Οχι, του ειπα πως εχω διπλωμα λλα Οχι για μηχανακι. Μου ειπαν να περεσω απο τον διοικητή και να δωσω τα πραγματα μου αδεια διπλωμα χαρτια οχήματος. Πως μπορει να εξεληχθει αυτη η κατασταση πιστεύεται;

Πρόστιμο ,δικαστηριο,γκουλάγκ Σιβηρία,απόλυση όταν θα βγαίνεις σε σύνταξη.Τι θες να γίνει;

Πόσο είσαι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasm60 είπε

Χαίρεται, ξερω πως ειναι λαθος το οτι δεν εχω διπλωμα και πηρα μηχανακι, αλλα τωρα εγινε το κακο ομως ειναι πως εγινε σε νησι στην Σαντορίνη. Ενοικιαζόμενο το μηχανακι και πηρα. Με σταματησαν και μου ειπα ιτ εχω και τι Οχι, του ειπα πως εχω διπλωμα λλα Οχι για μηχανακι. Μου ειπαν να περεσω απο τον διοικητή και να δωσω τα πραγματα μου αδεια διπλωμα χαρτια οχήματος. Πως μπορει να εξεληχθει αυτη η κατασταση πιστεύεται;

θα κάνεις όπως σου είπαν και θα τα πάρεις όταν σου πουν.

να αισθάνεσαι τυχερός που δεν έτυχε να πάθεις ατύχημα δίχως δίπλωμα. το μικρό τσούξιμο που θα νιώσεις ως έχει στο πωπουδάκο είναι πταίσμα σε σύγκριση με το να είχες εμπλακεί σε ατυχημα-δυστύχημα χωρίς τα κατάλληλα χαρτιά.

επίσης καλά ξεμπερδέματα και με την εταιρία που σου νοίκιασε το μηχανάκι.

θα φας καλά και από εκεί.

εσύ δε μπορείς να του κάνεις κάτι όμως.....η τροχαία όμως μπορεί και σε εκείνον αν και λίγο απίθανο γιατί έχουν πελατειακές σχέσεις.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, greekfragma είπε

επίσης καλά ξεμπερδέματα KAI ΣΤΗΝ εταιρία που σου νοίκιασε το μηχανάκι.

θα φας καλά και από εκεί.

εσύ δε μπορείς να του κάνεις κάτι όμως.....η τροχαία όμως μπορεί και σε εκείνον αν και λίγο απίθανο γιατί έχουν πελατειακές σχέσεις.

 

Fixxed. :)

Κανονικά η εταιρεία ενοικίασης έπρεπε να ζητήσει το δίπλωμα κατά την ενοικίαση αλλά σε τουριστικούς προορισμούς ξέρουμε όλοι τί γίνεται.
Δεν μπορεί να κάνει κάτι στον TS διότι είναι και αυτοί παράνομοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2021 στις 7:53 ΠΜ, ELTASSOS1 είπε

Τα μηχανακια λενε τα οδηγεις με 2πλωμα αυτοκινητου...μεχρι καποιον κυβισμο. Ετσι εχω ακουσει.

Έχει προϋποθέσεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2021 στις 7:53 ΠΜ, ELTASSOS1 είπε

Τα μηχανακια λενε τα οδηγεις με 2πλωμα αυτοκινητου...μεχρι καποιον κυβισμο. Ετσι εχω ακουσει.

Πρεπει ομως να αναγράφεται. Οχι απλά επειδή εχεις δίπλωμα αυτοκινήτου, υπαρχει διαδικασία και δεν ξερω και αν συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...