Προς το περιεχόμενο

Alpha Bank & Google Pay


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Χωρίς να έχει έρθει ακόμα δοκιμασα να την προσθέσω. Λόγο του ότι δεν είναι ενεργοποιημένη δεν προχωράει στο επόμενο βήμα. Φαντάζομαι για να φτάνει στους όρους, όταν ενεργοποιηθεί θα μπει κανονικά.

Update: Τώρα είδα ότι ενεργοποιείται μόνο με τον μήνα και την χρονιά. Θα το κάνω και ξανά δοκιμάζω. 

Ναι θα γίνει κανονικά μετά. Μετα το update μπορείς να δεις όλα τα στοιχεία της κάρτας. Επίσης κάπου γράφει ότι την ενεργοποιείς ή στο ATM ή στο web banking. Το έκανα και  εκανα συναλλαγή κανονικά στην aegean αλλά gpay δεν πέρασε.

Με την enter visa έχω κάνει αρκετές πληρωμές είναι οκ.

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, vagstef είπε

Ναι θα γίνει κανονικά μετά. Μετα το update μπορείς να δεις όλα τα στοιχεία της κάρτας. Επίσης κάπου γράφει ότι την ενεργοποιείς ή στο ATM ή στο web banking. Το έκανα και  εκανα συναλλαγή κανονικά στην aegean αλλά gpay δεν πέρασε. 

Ναι το ίδιο και σε εμένα. Υποθέτω είναι θέμα ημερών η ανακοίνωση και τότε θα λειτουργούν όλα όπως πρέπει. 

Εσένα η Bonus λειτουργεί κανονικά; Να έτυχες άραγε στιγμή που δοκίμαζαν οι ίδιοι το σύστημα και να πέρασε και η δική σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Ναι το ίδιο και σε εμένα. Υποθέτω είναι θέμα ημερών η ανακοίνωση και τότε θα λειτουργούν όλα όπως πρέπει. 

Εσένα η Bonus λειτουργεί κανονικά; Να έτυχες άραγε στιγμή που δοκίμαζαν οι ίδιοι το σύστημα και να πέρασε και η δική σου;

Την enter την έχω 2 χρόνια την άλλη την έβγαλα τωρα και δεν έχει έρθει όπως η δική σου. Νομίζω οποίος πάει να την προσθέσει είναι οκ. Την προηγούμενη Παρασκευή δεν περνούσε ενώ έβγαζε τους όρους και την επόμενη μέρα περασε.

Υποψιάζομαι ότι θέλει να κάνεις κάτι στο ΑΤΜ και ότι δεν φτάνει η ενεργοποίηση στο web banking. Θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Delas.46 είπε

Ναι το ίδιο και σε εμένα. Υποθέτω είναι θέμα ημερών η ανακοίνωση και τότε θα λειτουργούν όλα όπως πρέπει. 

Εσένα η Bonus λειτουργεί κανονικά; Να έτυχες άραγε στιγμή που δοκίμαζαν οι ίδιοι το σύστημα και να πέρασε και η δική σου;

Update, στο garmin pay περασε κανονικά η νέα κάρτα. Άρα στο gpay απλά δεν είναι έτοιμη να περάσει. Η ενεργοποίηση από το σπίτι είναι οκ! Δεν θέλει ΑΤΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Χθεσινός τίτλος: "Alpha Bank: Διάθεση της κάρτας Freedom Pass, με τη συνεργασία της Visa".

Περίεργο μιας και μία ήταν η ανάδοχος για να υλοποήσει το freedom pass και απαραίτητη προϋπόθεση του διαγωνισμού ήταν να παρέχει Apple & Google Pay. 

Γι' αυτό μάλλον η Alpha ενεργοποίησε το Google Pay γρήγορα γρήγορα, που όπως λέει στο site της, το παρόν διάστημα μόνο για τη Freedom Pass. Θυμάμαι ήταν μία τράπεζα να το πάρει και μάλιστα είχαν πολυ λίγες μέρες να το υλοποιήσουν. Τώρα είναι 2 τράπεζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vagstef είπε

Γι' αυτό μάλλον η Alpha ενεργοποίησε το Google Pay γρήγορα γρήγορα, που όπως λέει στο site της, το παρόν διάστημα μόνο για τη Freedom Pass. Θυμάμαι ήταν μία τράπεζα να το πάρει και μάλιστα είχαν πολυ λίγες μέρες να το υλοποιήσουν. Τώρα είναι 2 τράπεζες

Πού λέει ότι είναι μόνο για τη Freedom Pass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GeoM11 είπε

Kαλησπέρα σε όλους. Ρε παιδιά εγώ όταν πάω να κατεβάσω το google pay λέει πως δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Τι κάνω λάθος;

ναι ετσι λεει. γιατι πλεον στα νεα android το εχεις ηδη. Μπες στις ρυθμισεις στα google settings καπου γραφει για το Gpay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, GeoM11 είπε

Kαλησπέρα σε όλους. Ρε παιδιά εγώ όταν πάω να κατεβάσω το google pay λέει πως δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Τι κάνω λάθος;

Ναι στις τελευταίες χώρες που έκανε launch δεν είναι διαθέσιμο διότι θα σταματήσει να χρησιμοποιείται. Στη Ελλάδα προσθέτεις καρτες μέσω των apps των τραπεζών ή όπως είπε ο φίλος πιο πάνω!

Ρυθμίσεις--> Google --> Ρυθμίσεις για εφαρμογές Google --> Google Pay

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, Dreamcatcher είπε

Υπάρχει κάποιο νεότερο με αυτό η ακόμα περιμένουμε επίσημες ανακοινώσεις από alpha;

Όχι ακόμα, προς το παρόν μόνο για Freedom Pass κάρτες. Αλλά έχω την εντύπωση πως κάποια enter bonus, ή enter μπορεί να περάσει. Εγώ την χρησιμοποιώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...