Προς το περιεχόμενο

Alpha Bank & Google Pay


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dreamcatcher είπε

Υπάρχει κάποιο νεότερο με αυτό η ακόμα περιμένουμε επίσημες ανακοινώσεις από alpha;

Master που δοκιμασα εγω τωρα δεν. Δεν καταλαβαινω τι περιμενουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
11 λεπτά πριν, vagstef είπε

Νομίζω πως από σήμερα υποστηρίζει όλες τις κάρτες. Έχω προσθέσει και την aegean bonus

Και enter Mastercard συνδέθηκε. Επιτέλους, ποια τράπεζα έχει σειρά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/7/2021 στις 5:40 ΜΜ, vagstef είπε

Ναι στις τελευταίες χώρες που έκανε launch δεν είναι διαθέσιμο διότι θα σταματήσει να χρησιμοποιείται. Στη Ελλάδα προσθέτεις καρτες μέσω των apps των τραπεζών ή όπως είπε ο φίλος πιο πάνω!

Ρυθμίσεις--> Google --> Ρυθμίσεις για εφαρμογές Google --> Google Pay

Σε εμένα google pay επιλογή δεν υπηρχε (P30 Pro).

Για οσους εχουν το ιδιο προβλημα μπορουν να πανε μεσα απο την εφαρμογη της Revolut (αν εχουν) και να προσθεσουν απο εκει μια απο της καρτες στο gpay.

Μετα απο αυτο η επιλογη Google Pay εμφανιζεται κανονικα στο "Ρυθμίσεις--> Google --> Ρυθμίσεις για εφαρμογές Google --> Google Pay" οπου μπορεί να προστεθεί κάρτα της alphabank

Επεξ/σία από Dreamcatcher
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου πέρασε και μένα την Mastercard Enter. Για να την περάσω χρειάστηκε να κατεβάσω την παλιά εφαρμογή από εδώ και να περάσω την κάρτα. Μετά εμφανίστηκε κανονικά η επιλογή στο Settings, Google, Settings for Google apps, Google Pay.

Επεξ/σία από coolnetgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gbras είπε

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει συναλλαγη χωρις δεδομενα στο κινητο? Γινεται?

δεν χρειάζεστε internet προφανώς. γίνεται κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Dreamcatcher είπε

δεν χρειάζεστε internet προφανώς. γίνεται κανονικά

Νομίζω χρειάζεται κάθε ένα διάστημα αρκετών ωρών για να ανανεωθούν τα tokens, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giwrgostr είπε

Νομίζω χρειάζεται κάθε ένα διάστημα αρκετών ωρών για να ανανεωθούν τα tokens, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 

Που και που ναι αλλά πιο αραιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν περνουμε κανονικά τους bonus πόντους; Είναι ακριβώς σαν να χρησιμοποιείς την ίδια την κάρτα; Επίσης εγώ χρησιμοποιώ και revolut για ανέπαφες εδώ και καιρό, πως μπορώ να επιλέξω με πια θα πληρώσω την ώρα που είμαι πάνω στο τερματικό χωρίς να τρέχω στις ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ισχύουν τα προγράμματα επιβράβευσης των καρτών Alpha Bank και για τις συναλλαγές που πραγματοποιούνται μέσω Google Pay;

Οι συναλλαγές που πραγματοποιούνται με Google Pay επιβραβεύονται κανονικά, με την εκάστοτε αναλογία πόντων και η απόδοση των πόντων πραγματοποιείται σε 1-2 εργάσιμες ημέρες.



https://www.alpha.gr/el/idiotes/support-center/kartes/google-pay/isxyoun-ta-programmata-epivraveusis-karton-gia-synallages-meso-google-pay

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...