Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus εξηγεί τον λόγο που κάνει throttling εφαρμογών στην τελευταία ναυαρχίδα της


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Μα αυτό είναι το point. Το επεξεργαστής έχει power steps και clock steps, δεν τρέχει όλη την ώρα full throttle και φυσικά έχει νόημα να πιάνει όταν χρειάζεται στιγμιαία όλη την ταχύτητα που έχει διαθέσιμη. Επιπλέον, με την διάταξη power και efficient πυρήνων στα μοντέρνα SoC, τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα. 

Tρεχει μονιμά σε High γιατι τρεχεις interactive cpu και aggresive hotplug οπως και gpu. Ολοι οι πύρινες ειναι παντα online ποτε δεν βγενουν Offline χωρις root. Πολυ απλα βαζεις το app CoolTool και θα δεις πως παντα τρεχεις στο 80% της δυνάμεις ενώ μπορείς και με το 10% να τρεχεις τα παντα. Εκτος και αν είσαι gamer. Αυτο σου λεει και η one plus εν ολίγοις. Διάβασε το thread του xda να δεις τι παίζει με της cpu και ολα τα υπόλοιπα. Και θα δεις οτι απο ολα αυτα εσυ απλα τρεχεις εναν interactive governor που ειναι και απο τους χειρότερους κιολας.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 minutes ago, asdfaster said:

Μεχρι να γράψεις το τοσο μεγάλο και οτι νανε post θα ειχες μπει στο xda θα ειχες πατήσει search user και θα ειχες γραψει search user: asdfaster Μεχρι και search να σας μαθω δηλαδή να κανετε? ακομα και αυτο δεν?

 

Μαν μου...

1087238334_Screenshot2021-07-10at13-39-15asdfastersiteforumxda-developerscom-GoogleSearch.png.60c6a998ea5f5b4399d61c204a75eb6f.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν κατακλείδι, το underclock είναι underclock. Διότι όταν κάνεις underclock βλέπεις τι εστί underclock, να μην ξεχάσω πως κάνοντας underclock κερδίζεις μπαταρία, μέσα από αυτή την μπαταρία στέλνεις ένα ευχαριστήριο email στην OnePlus, κατεβάζεις μερικά καντήλια στην Google ( που δεν έχει ιδέα για το λογισμικό της ) και μπαίνεις ένα xda γιατί είσαι ωραίος τύπος.

Μόνο underclock

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Lomar είπε

 

Μαν μου...

1087238334_Screenshot2021-07-10at13-39-15asdfastersiteforumxda-developerscom-GoogleSearch.png.60c6a998ea5f5b4399d61c204a75eb6f.png

Στο xda μεσα κανε oxi στο google χαχααχαχαχαχαχαχαχ Εχεις 3k posts στο insomnia και δεν ξερεις να κανεις search? αλήθεια τωρα?

Επεξ/σία από asdfaster
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Στο xda μεσα κανε oxi στο google χαχααχαχαχαχαχαχαχ Εχεις 3k posts στο insomnia και δεν ξερεις να κανεις search? αλήθεια τωρα?

 

Screenshot_20210710-134825.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Screenshot_20210710-134825.png

Ρε παιδιά και μόνο που κάποιος πετάει το “δείτε το account μου στο xda” βαράει καμπανάκια.Να δούμε τι δηλαδή ; 
Μην πιάσω το ζώ 15 χρόνια στην Αμερική(κάπου μεταξύ Αλάσκας και Αργεντινής…) αλλά ξημεροβραδιάζομαι στο insomnia.gr 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Πρεπει να κανεις Login omg.

Α να σου πω, δε φταίω εγώ που το xda forum είναι σκουπίδι λες και το έφτιαξε πρωτοετής φοιτητής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chocobo είπε

Ρε παιδιά και μόνο που κάποιος πετάει το “δείτε το account μου στο xda” βαράει καμπανάκια.Να δούμε τι δηλαδή ; 
Μην πιάσω το ζώ 15 χρόνια στην Αμερική(κάπου μεταξύ Αλάσκας και Αργεντινής…) αλλά ξημεροβραδιάζομαι στο insomnia.gr 

Οπως μου λεει ειμαι android engineering ετσι του λεω και εγω ειμαι developer. Το Insomnia μου αρέσει που ειναι το κακο να μπαινω. Ισα ισα άσχετη σαν εσενα και τον παραπάνω μαθενετε και κατι απο κάποιους που ξερουν και κατι παραπάνω απο εσας. Σήμερα εμαθες πως πληρώνεις cpu και ακριβό κινητο και τα εχεις ολα κλειδωμένα. Και εμαθες να κανεις και search στο xda και οχι στο google search tab.... Αυριο θα μαθεις πως εσυ εχεις 5κ posts και εγω μονο 750. Αρα ποιος ειπες ξημεροβραδιάζεται?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με λίγα λόγια, τα Oneplus μόνο όταν βλέπουν Benchmarks τρέχουν στο 100%. Στα υπόλοιπα από 80% (και πολύ λέω) και κάτω :lol:

O ορισμός του cheating δηλαδή.

OxygenOS was found run at its designed limit during benchmarks, whereas just about every other app gets less than the full performance.

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

Α να σου πω, δε φταίω εγώ που το xda forum είναι σκουπίδι λες και το έφτιαξε πρωτοετής φοιτητής.

Αυτο ειναι οχι οτι απλα δεν ξερεις πως πρεπει πρωτα να κανεις register σε ενα σοβαρο site ειτε insomnia ειτε xda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Αυτο ειναι οχι οτι απλα δεν ξερεις πως πρεπει πρωτα να κανεις register σε ενα σοβαρο site ειτε insomnia ειτε xda.

Μάλιστα, έκανα και log in, το ίδιο. Στείλε link Ξεφτέρη   

Btw, δεν έχεις ιδέα πως λειτουργεί το xda, μια χαρά search κάνεις και χωρίς log in. 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Dinos_12345
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfaster είπε

α)Σε oled οθόνη και 100p να στην παει σε ανάλυση το ιδιο με 4k θα σου καίει. Οι oled δεν καίνε.

β) Αμα δεν σου αρέσει η μεγάλη οθόνη παρε κινητο με μικρή. 

α)Οτι να ναι....

β)ωραια για προτεινε μου απο Ελληνικη αγορα καποιες εναλλακτικες επιλογες με μικρη οθονη περαν απο το Xperia 5.

Περιμενω....

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

α)Οτι να ναι....

β)ωραια για προτεινε μου απο Ελληνικη αγορα καποιες εναλλακτικες επιλογες με μικρη οθονη περαν απο το Xperia 5.

Περιμενω....

 

Πώς δεν το μυρίστικαν οι κατασκευαστές ότι με OLED και 16K pixels να έχεις δεν καίει μπαταρία α; 😂😂😂😂

🤡🤡🤡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Μάλιστα, έκανα και log in, το ίδιο. Στείλε link Ξεφτέρη   

Btw, δεν έχεις ιδέα πως λειτουργεί το xda, μια χαρά search κάνεις και χωρίς log in. 

 

 

 

 

 

 

Δεν μπορεις να κανεις operators και developers ειναι για roms και kernels μονο....

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

α)Οτι να ναι....

β)ωραια για προτεινε μου απο Ελληνικη αγορα καποιες εναλλακτικες επιλογες με μικρη οθονη περαν απο το Xperia 5.

Περιμενω....

 

Ολα τα midrange μικρα ειναι μετα υπαρχει και με κουμπιά

10 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Πώς δεν το μυρίστικαν οι κατασκευαστές ότι με OLED και 16K pixels να έχεις δεν καίει μπαταρία α; 😂😂😂😂

🤡🤡🤡

Γιατι απο ποτε στης oled παίζει ρολο η αυτονομια με τα pixels. Αυτο ηταν στης ips του lg g3. Πρεπει να μάθεις πως λειτουργεί μια oled στα κινητα εκτος απο τα υπόλοιπα πιο πίσω που δεν ξερεις. Και 10κ ανάλυσή να σου βάλει αύριο το ιδιο αυτονομία με την 4k θα εχεις ακομα και με την 720p. Η oled δεν εχει τετια θεματα.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...