Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus εξηγεί τον λόγο που κάνει throttling εφαρμογών στην τελευταία ναυαρχίδα της


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, exor είπε

ακομα πιστευετε το αντουτου και οτι ο α ειναι καλυτερος με λιγοτερους πυρηνες ..αχ χριστε μου

η furmark ειχε βγαλει ανακοινωση παλια εξηγωντας πως καποια benchmark ειναι linear code που ευνοουν opttimised επεξεργαστεσ η λειτουργικα  και δεν αντικατοπτριζουν πραγματικες επιδοσεις οπως το 3d mark αςπουμε ..εν ολιγοις το ios ειναι πολυ γρηγορο αλλα ο επεξεργαστης των απλ πιο αργος απο τα αντροιντ  

Μεγάλε κοίτα να δεις .

 Το antutu το ίδιο καταρχάς διαχωρίζει android και iOS divides.

 Πάμε παρακάτω θεωρείς πως σε επεξεργασία πχ 4Κ video το λειτουργικό έχει κάποια σχέση ;;

 Γιατί σε αυτό το κομμάτι οι “A” το κάνουν σε μισό χρόνο .

 Καθαρή επεξεργαστική δύναμη φίλε 

 καλό βράδυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/7/2021 στις 11:26 ΠΜ, asdfaster είπε

Τι android engineer ρε καμάρι μου. Και εγω γράφω roms και kernels εδω και 10 χρόνια μπες και στο xda να με δεις αν θες. Τη google και aggressive power management μας λες και ram. Πάει και σου κανει τσάμπα underclock και αντι να τής πεις και ευχάριστω μας λες για google που στα εχει ολα κλειδωμένα μεσα στην cpu να μην κάνεις κιχ. Ολόκληροι One plus κανει κατι που καμια εταιρία δεν τολμα. Σου δίνει την δυνατότητα του underclock. Στην ουσια ξεκλειδώνει μια δυνατότητα της cpu απο της 50 που εχει που ολες οι αλες εταιρίες δεν τολμούν ουτε να της αναφέρουν γιατι τα τσεπονουν καλα με της high end cpu. Αμα θες ενημερωσεις κανεις root. Οι εταιρείες δεν δίνουν updates. Το οτι λεμε για underclock και μου λες για ram managment και updates δείχνει οτι δεν ξερεις καν τη λεω...

Στο προηγουμενο ποστ σου... Συμφωνω σε ολα.. Ειδικα στο κομματι οτι δν χρειαζεται το 100% του επεξεργαστη γ να τρεξει τις περισσοτερες αν οχι σχεδον ολες τις εφαρμογες. Αλλα διαφωνω στο κομματι π λες οτι σ δινει την δυνατοτητα του underlock... Δν την εδωσε. Την επέβαλε... Αν την εδινε... Θα ειχε καποια επιλογη ν λεει underlock και διαρκεια μπαταριας μεγαλυτερη κ μικροτερη καταπόνηση... Η ολα στο τερμα και... Διαλεξτε... Δν υπαρχει η επιλογή αυτη κ εκει ειναι φαουλ για εμενα. Αν στο εδινε σαν επιλογη... Θα ελεγα μπραβο... Κ θα επελεγα και underlock  προσωπικά... Αλλα καποιος αλλος π θελει να τα τρεχει ολα στο τερμα κ ας κλεινει απο μπαταρια σε 4 ωρες... Δν του δινει την επιλογη. Παντως γενικα ο snap 888 είναι λιγο αποτυχια οσον αφορα θερμοκρασιες κ διαχείριση μπαταριας... Κ ειναι κ ο λογος που προτίμησα το oneplus 8 pro απο το 9 pro εφοσον σε καμερες π με νοιαζουν δν εχουν τπτ μεγαλες διαφορες.. ενω ειχα τ δυνατοτητα να παρω οποιοδήποτε απο τα δυο (πωληση s21 ultra) 

Επεξ/σία από Giorgos17589
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2021 στις 1:52 ΠΜ, PeggyV είπε

Δεν έχω τέτοιες εφαρμογές, δεν μου μένει χρόνος. 
Αυτές οι εφαρμογές είναι για ανέργους που έχουν παρά πολύ χρόνο ή ψάχνουν να βρουν καμία γκομενα 

Στο θέμα μας τώρα…. αλλά δεν πήρες ! 

Ασ'τα αυτά, όλη μέρα στο Facebook είσαι και τσεκάρεις profiles για γκόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Ασ'τα αυτά, όλη μέρα στο Facebook είσαι και τσεκάρεις profiles για γκόμενους.

Μπα ….. κάνω καμάκι με το μάτι ….. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...