Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bilis είπε

Τι απανταει το αρθρο ρε φιλε? Αντιγραφη απο τον WHO ειναι. Και την ερωτηση για τα παιδια δεν την αναφερει. Απαντησε μου εσυ τουλαχιστο σε αυτο να δουμε τι κατεβαζει το δικο σου το κεφαλι.

Μια λυση η ανοσια του εμβολιου? Ποτε ειπατε οτι θα κυκλοφορησει αυτο το εμβολιο, να παρω σειρα? Γιατι με αυτα που κυκλοφορουν μια χαρα μεταδιδουν και κολλανε οι εμβολιασμενοι. 

Καιτι τι θα πει να νοσησουμε ολοι? Ανοσια χωρις να νοσησεις δεν υπαρχει? Απαντησε μου σε αυτο ως επιδιμιλογος της μη πλακας, Εκτος αν ευχεσαι να νοσησουν ολοι οποτε..εκκλησιες υπαρχουν για ολους

 

το οτι σπαω πλακα /με τα τρολ, αυτο ναι, ισχυει. 

Ανοσία αποκτάς με αντισώματα. Για να παράγει αντισώματα ο οργανισμός χρειάζεται είτε τη νόσο (τον ιό), είτε στοιχεία της νόσου (το εμβόλιο). Με τη μεταδοτικότητα που έχει ο συγκεκριμένος ιός, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα τον κολλήσουμε όλοι αργά η γρήγορα, έτσι χτίζεται η ανοσία άλλωστε. Άλλοι θα το περάσουν χωρίς να καταλάβουν τίποτα, άλλοι ελαφριά, άλλοι βαριά, άλλοι θα πεθάνουν. Όλοι όμως θα το περάσουμε, με κάποιο τρόπο θέλοντας και μη, όπως συμβαίνει και με την απλή γρίπη.

Εύκολα καταλαβαίνεις λοιπόν ότι αυτοί που έχουν έτοιμα αντισώματα (είτε το πέρασαν, είτε εμβολιάστηκαν) θα το περάσουν πιο ελαφριά από αυτούς που θα "τρέχουν" να τα παράγουν αφού μπει ο ιός. Σαν να μπαίνουν οι Τούρκοι και εμείς μετά να ξεκινάμε την παραγωγή όπλων για να τους διώξουμε...

Επεξ/σία από marras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, Σαββακαρίνιο είπε

Θα πάρει σειρά και η εστίαση, λέει. Εν τω μεταξύ, η γνωμοδότηση της Επιτροπής Βιοηθικής την οποία περίμενε διακαώς η Πολιτεία για να πάρει τις αποφάσεις της άλλα λέει. Απορώ τι το διαφήμιζαν τόσο πολύ επί βδομάδες το πόρισμα, αφού στο τέλος πάλι του κεφαλιού τους κάνουν, όπως και σε όλα τα πεδία - δεν πα να είναι ενάντια οι άμεσα ενδιαφερόμενοι/θιγόμενοι, οι εργαζόμενοι, οι εργοδότες, οι ταρίφες, οι νταλικέρηδες και οι αστυνόμοι. Τα ίδια στο εργασιακό, στο νομοσχέδιο για τα ΑΕΙ, το αντίστοιχο για τις διαδηλώσεις και πάει λέγοντας. Όλα προσχηματικά και για το θεαθήναι στην Ορμπανανία που λέγεται Ελλάς.

Όπως τονίζεται: 

«Η Εθνική Επιτροπή Βιοηθικής και Τεχνοηθικής ασχολήθηκε με το ζήτημα της δυνατότητας πρόβλεψης υποχρεωτικού εμβολιασμού των ιατρών και του νοσηλευτικού προσωπικού, καθώς και όλων όσοι στελεχώνουν δομές υγείας (δημοσίου και ιδιωτικού τομέα) ή δομές περίθαλψης ευπαθών ομάδων (ηλικιωμένων, ατόμων με χρόνιες παθήσεις ή ατόμων με αναπηρία), μετά από σχετικό ερώτημα του Πρωθυπουργού.

πιστεύω ότι είναι ξεκάθαρο ότι για συγκεκριμένη ομάδα εργαζομένων τους ρωτήσανε, για αυτούς απάντησαν… για τους άλλους κλάδους εργαζόμενων, πάλι θα τους ρωτήσουν και πάλι θα δώσουν την γνωμάτευση τους…

42 λεπτά πριν, Σαββακαρίνιο είπε

Και η Επιτροπή εδώ βέβαια από την μία κάνει λόγο για πρόβλεψη υποχρεωτικότητας, απ' την άλλη αναφέρεται σε σύσταση. Τρέχα γύρευε. 

Εννοιολογικά βγαίνει νόημα μιας και το ένα, η σύσταση, αναφέρεται γενικά για τις τρεις προτάσεις, ενώ η πρόβλεψη είναι για την υποχρεωτικότητα ως εσχάτη λύση αν δεν πιάσουν τα αλλά δυο… κάτι σαν προσοχή μην το ξεχάσετε λόγο ψήφων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marras είπε

Ανοσία αποκτάς με αντισώματα. Για να παράγει αντισώματα ο οργανισμός χρειάζεται είτε τη νόσο (τον ιό), είτε στοιχεία της νόσου (το εμβόλιο). Με τη μεταδοτικότητα που έχει ο συγκεκριμένος ιός, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα τον κολλήσουμε όλοι αργά η γρήγορα, έτσι χτίζεται η ανοσία άλλωστε. Άλλοι θα το περάσουν χωρίς να καταλάβουν τίποτα, άλλοι ελαφριά, άλλοι βαριά, άλλοι θα πεθάνουν. Όλοι όμως θα το περάσουμε, με κάποιο τρόπο θέλοντας και μη, όπως συμβαίνει και με την απλή γρίπη.

Εύκολα καταλαβαίνεις λοιπόν ότι αυτοί που έχουν έτοιμα αντισώματα (είτε το πέρασαν, είτε εμβολιάστηκαν) θα το περάσουν πιο ελαφριά από αυτούς που θα "τρέχουν" να τα παράγουν αφού μπει ο ιός. Σαν να μπαίνουν οι Τούρκοι και εμείς μετά να ξεκινάμε την παραγωγή όπλων για να τους διώξουμε...

Σε ευχαριστω για την απαντηση, και γιατι απαντας ομορφα και ωραια. Συμφωνω με ολα τα παραπανω. Εμενα η ερωτηση μου ειναι, δεν υπαρχουν καποιοι, οσο ελαχιστοι και να ειναι, οι οιποιοι δε θα το κολλησουν ποτε? Και επισης καποιοι , προφανως πιο γεροι ορανισμοι, οι οπως ειπες θα το περασουν χωρις να καταλαβουν τιποτα, σε ποια κατηγορια ανηκουν? Σε αυτους που θα εχουν πλεον ανοσια? Και πως θα το γνωριζουν επιβεβαιομενα οτι το περασαν και δεν ηταν αν αισθανθηκαν  κατι καποια αλλη ισως ιωση? Θα χρειαστει αυτοι να κανουν το εμβολιο? πιθανο να μην εκαναν και τεστ για να επιβεβαιωσουν οτι κολησαν αφου το περασαν σχεδον ανωδυνα.Υπαρχει καποια εξεταση που και τωρα ακομα μπορει να δειξει οτι το εχουν περασει? Γιατι αναφερθηκα σε τεστ αντισωματων πριν και η απαντηση που πηρα ηταν οτι τα εχω χαμενα και λεω του κεφαλιου μου και πως η μονη λυση ειναι μονο το εμβολιο για την ανοσια. Αυτες τις απαντησεις θα ηθελα να ακουσω, και πανω σε αυτο υπερασπιζομαι καποιον ο οποιος ενω νιωθει υγιης αν πρεπει-χρειαζεται να κανει το εμβολιο και μαλιστα υποχρεωτικα. 

Επισης θα παραθεσω το παρακατω με στοιχεια απο την Αγγλια για την περιθαλψη και θανατους απο την Delta που στον πινακα 4 στην σελιδα 14 στην τελευται σειρα αναφερει οτι στα κρουσματα με delta οι θανατοι ειναι περισσοτεροι σε αυτους που εμβολιαστηκαν απο οτι απο αυτους που δεν εμβολιαστηκαν. Πως λοιπον εγω θα πειστω οτι με το εμβολιο θα εχω αυτη την μοναδικη ανοσια των εμβολιων?

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1001354/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_17.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bilis είπε

Πως λοιπον εγω θα πειστω οτι με το εμβολιο θα εχω αυτη την μοναδικη ανοσια των εμβολιων?

Αλλα εμβολια εχεις κανει; Όταν ησουν πιο μικρος; Ή εισαι απο οικογενεια που εχετε κανονα να μην κανετε εμβολια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Αλλα εμβολια εχεις κανει; Όταν ησουν πιο μικρος; Ή εισαι απο οικογενεια που εχετε κανονα να μην κανετε εμβολια;

Μπες αν θες στο gov.gr εχει καπου εναν τομεα που εχει ετοιμες ερωτοαπαντησεις λιστα  του τυπου που μου εκανες. (Γιατρος εισαι? -Δεν εχεις κανει αλλα εμβολια? -Επιδιομολογος του fb εισαι? και αλλα τετοια) Κανει συχνα update και μπορεις να παιρνεις φρεσκιες ιδεες να μην αναπαραγεις τα ιδια και τα ιδια που γραφουν ολοι τον τελευταιο καιρο 

Ακου φιλε, γιατι εμενα αποκαλουν τρολ, αλλα την τεχνικη αποτι φαινεται την ξερετε καλυτερα. Οταν διαβαζεις ενα κειμενο αν μπορεις να απαντας σε αυτο που λεει το κειμενο, αλλιως μην μπαινεις καν στον κοπο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, bilis είπε

Σε ευχαριστω για την απαντηση, και γιατι απαντας ομορφα και ωραια. Συμφωνω με ολα τα παραπανω. Εμενα η ερωτηση μου ειναι, δεν υπαρχουν καποιοι, οσο ελαχιστοι και να ειναι, οι οιποιοι δε θα το κολλησουν ποτε? Και επισης καποιοι , προφανως πιο γεροι ορανισμοι, οι οπως ειπες θα το περασουν χωρις να καταλαβουν τιποτα, σε ποια κατηγορια ανηκουν? Σε αυτους που θα εχουν πλεον ανοσια? Και πως θα το γνωριζουν επιβεβαιομενα οτι το περασαν και δεν ηταν αν αισθανθηκαν  κατι καποια αλλη ισως ιωση? Θα χρειαστει αυτοι να κανουν το εμβολιο? πιθανο να μην εκαναν και τεστ για να επιβεβαιωσουν οτι κολησαν αφου το περασαν σχεδον ανωδυνα.Υπαρχει καποια εξεταση που και τωρα ακομα μπορει να δειξει οτι το εχουν περασει? Γιατι αναφερθηκα σε τεστ αντισωματων πριν και η απαντηση που πηρα ηταν οτι τα εχω χαμενα και λεω του κεφαλιου μου και πως η μονη λυση ειναι μονο το εμβολιο για την ανοσια. Αυτες τις απαντησεις θα ηθελα να ακουσω, και πανω σε αυτο υπερασπιζομαι καποιον ο οποιος ενω νιωθει υγιης αν πρεπει-χρειαζεται να κανει το εμβολιο και μαλιστα υποχρεωτικα. 

Επισης θα παραθεσω το παρακατω με στοιχεια απο την Αγγλια για την περιθαλψη και θανατους απο την Delta που στον πινακα 4 στην σελιδα 14 στην τελευται σειρα αναφερει οτι στα κρουσματα με delta οι θανατοι ειναι περισσοτεροι σε αυτους που εμβολιαστηκαν απο οτι απο αυτους που δεν εμβολιαστηκαν. Πως λοιπον εγω θα πειστω οτι με το εμβολιο θα εχω αυτη την μοναδικη ανοσια των εμβολιων?

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1001354/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_17.pdf

Το τελευταίο είναι καθαρά θέμα ποσοστού εμβολιασμού των ηλικιωμένων .Των ανθρώπων που έχουν  τον μεγαλύτερο κίνδυνο να πεθάνουν .  Δηλαδη αν εμβολιαστούν όλοι οι ηλικιωμένοι σε ποσοστό 99% η αναλογία θανάτων εμβολιασμένων ανεμβολίαστων θα δείχνει μια εικόνα ότι πεθαίνουν  πιο πολλοί εμβολιασμένοι . Αλλά αν αυτό το 99% ήταν ακάλυπτο το συνολικό ποσό θανάτων των ανεμβολιαστων θα ήταν πολύ  μεγαλύτερο από το τωρινό ποσό εμβολιασμένων ανεμβολιαστών μαζί . 

Τωρα για τα παιδιά που ειπες είναι καθαρά θέμα risk benefit ανάλυσης . Δηλαδή τι κίνδυνο έχουν και σε τι κίνδυνο τα βάζω αν κάνουν το εμβόλιο . Το πρόβλημα είναι ότι  έχουν υπό καταγράφει οι παρενέργειες και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί . Μόνη εξαίρεση είναι τα παιδιά που έχουν σοβαρά υποκείμενα νοσήματα . Αν βάση μελετών βγει ότι τα υγιή παιδιά  έχουν μεγαλύτερο κίνδυνο από το εμβόλιο δεν τα εμβολιάζεις . 

 

Επεξ/σία από Aztec
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bilis είπε

Κανει συχνα update και μπορεις να παιρνεις φρεσκιες ιδεες να μην αναπαραγεις τα ιδια και τα ιδια που γραφουν ολοι τον τελευταιο καιρο 

Ολα αυτα τα ρωτας σαν ενας μπεμπης σε ενα φορουμ εχουν απαντηθει πολλες φορες και απο πολλους. Ακομα και αυτο για τα παιδια. Και αφου εγω «αναπαραγω» (ακουσον ακουσον) το ιδιο και εσυ αναπαραγεις ερωτησεις απλουστατες ψεκασμενων. Σου εχουν απαντησει πολλες φορες, εκει εσυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Αλλα εμβολια εχεις κανει; Όταν ησουν πιο μικρος; Ή εισαι απο οικογενεια που εχετε κανονα να μην κανετε εμβολια;

Οσο εμβολια ειχε κανει, ειχαν βγει 3 μηνες πριν και ηταν πειραματικα.Εγω ειχα κανει και εμβολια πριν βγουν οι ασθενειες- ιοι.

 

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Aztec είπε

Το τελευταίο είναι καθαρά θέμα ποσοστού εμβολιασμού των ηλικιωμένων .Των ανθρώπων που έχουν  τον μεγαλύτερο κίνδυνο να πεθάνουν .  Δηλαδη αν εμβολιαστούν όλοι οι ηλικιωμένοι σε ποσοστό 99% η αναλογία θανάτων εμβολιασμένων ανεμβολίαστων θα δείχνει μια εικόνα ότι πεθαίνουν  πιο πολλοί εμβολιασμένοι . Αλλά αν αυτό το 99% ήταν ακάλυπτο το συνολικό ποσό θανάτων των ανεμβολιαστων θα ήταν πολύ  μεγαλύτερο από το τωρινό ποσό εμβολιασμένων ανεμβολιαστών μαζί . 

Τωρα για τα παιδιά που ειπες είναι καθαρά θέμα risk benefit ανάλυσης . Δηλαδή τι κίνδυνο έχουν και σε τι κίνδυνο τα βάζω αν κάνουν το εμβόλιο . Το πρόβλημα είναι ότι  έχουν υπό καταγράφει οι παρενέργειες και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί . Μόνη εξαίρεση είναι τα παιδιά που έχουν σοβαρά υποκείμενα νοσήματα . Αν βάση μελετών βγει ότι τα υγιή παιδιά  έχουν μεγαλύτερο κίνδυνο από το εμβόλιο δεν τα εμβολιάζεις . 

 

Ειναι αλλα που κοιτανε, δεν ειναι μονο η ατομικη υγεια αλλα και η δημοσια. Αν τα παιδια δεν διατρεχουν κανενα κινδυνο αλλα ενας ιος ειναι πολυ επικινδυνος και μεταδοτικος, αρχιζεις να σκεφτεσαι να εμβολιαστουν και τα παιδια. Αυτο δεν θα το λυσω εγω ή εσυ ή ο billis μεσα στο insomnia.

εχεις ολη την καλη προθεση να του εξηγησεις, αλλα μαλλον αυτος εδω τρολαρει. Δεν βλεπω που μας ενδιαφερει εμας αυτο.ας εμβολιαστει ενα 85% πλην παιδιων.

9 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Οσο εμβολια ειχε κανει, ειχαν βγει 3 μηνες πριν και ηταν πειραματικα.Εγω ειχα κανει και εμβολια πριν βγουν οι ασθενειες- ιοι.

 

Πως ξερεις αν εχει κανει εστω και ενα αυτος εδω; Ποιο εμβολιο εκανες πριν τον ιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειναι αλλα που κοιτανε, δεν ειναι μονο η ατομικη υγεια αλλα και η δημοσια. Αν τα παιδια δεν διατρεχουν κανενα κινδυνο αλλα ενας ιος ειναι πολυ επικινδυνος και μεταδοτικος, αρχιζεις να σκεφτεσαι να εμβολιαστουν και τα παιδια. Αυτο δεν θα το λυσω εγω ή εσυ ή ο billis μεσα στο insomnia.

εχεις ολη την καλη προθεση να του εξηγησεις, αλλα μαλλον αυτος εδω τρολαρει. Δεν βλεπω που μας ενδιαφερει εμας αυτο.ας εμβολιαστει ενα 85% πλην παιδιων.

Απλά είπα να γράψω ένα δυο πράγματα που τέλος πάντων διάβασα  μπας και υπάρξει κάποια κουβέντα πιο εποικοδομητική  .Στα παιδιά μπαίνει και το θέμα ηθικής στην μέση και γενικά δεν είναι τόσο απλό . Είναι λίγο πιο σύνθετο γιατί από όσο ξέρω η ανάλυση γίνεται με όρους  ετων ζωής . Δηλαδη αν πεθάνει ενα παιδι 5 ετών από το εμβόλιο με προσδόκιμο χρόνο ζωής τα 80 έτη ο εμβολιασμός κόστισε 75 έτη . Για να φτάσεις αυτό το κόστος από αυτή την ιατρική σου πράξη είναι να πεθάνουν πχ 15 75 χρόνοι. Κάπως έτσι . Προφανώς έχουν μαθηματικά μοντέλα για αυτά 
 

οπως και να χει σίγουρα έχει ενδιαφέρον τι θα πούνε οι ειδικόι . Αλλά πιστεύω ότι θα βρεις γιατρούς που διαφωνούν πάνω σε αυτό . Δηλαδη κάποιοι μπορεί να είναι πιο συντηρητικοί όταν μάλιστα έχουμε ακόμα άγνωστες πτυχές μπροστά μας . Είναι δύσκολη απόφαση και ευαίσθητο θέμα γενικά 

Επεξ/σία από Aztec
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειναι αλλα που κοιτανε, δεν ειναι μονο η ατομικη υγεια αλλα και η δημοσια. Αν τα παιδια δεν διατρεχουν κανενα κινδυνο αλλα ενας ιος ειναι πολυ επικινδυνος και μεταδοτικος, αρχιζεις να σκεφτεσαι να εμβολιαστουν και τα παιδια. Αυτο δεν θα το λυσω εγω ή εσυ ή ο billis μεσα στο insomnia.

 

Ποιό ειναι το death rate σε κάτω των 30;

Διότι γράφεις πως είναι πολύ επικίνδυνος.Ή μηπως ήθελες να γράψεις επικίνδυνος σε συγκεκριμένες κατηγορίες πολιτών , ανάλογα το προφίλ τους;

Επεξ/σία από Ggiorgos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Ποιό ειναι το death rate σε κάτω των 30;

Διότι γράφεις πως είναι επικίνδυνος.Ή μηπως ήθελες να γράψεις επικίνδυνος σε συγκεκριμένες κατηγορίες πολιτών , ανάλογα το προφίλ τους;

Μιλαω γενικα για τα εμβολια. Γραψτα εσυ που τα ξερεις και κανε συγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Μιλαω γενικα για τα εμβολια. Γραψτα εσυ που τα ξερεις και κανε συγκριση.

Όχι δεν μιλάς γενικά.Το σχόλιο σου αναφέρεται ξεκάθαρα στον covid.

Εγώ εσένα ρώτησα διότι κάνεις αναφορά για πολύ επικίνδυνο.Θα ταν φρόνιμο να προσέχουμε τι γράφουμε κι όχι γενικεύσεις :) Δες το και αύριο ,ποιό είναι το rate σε αυτές τις ηλικίες και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Όχι δεν μιλάς γενικά.Το σχόλιο σου αναφέρεται ξεκάθαρα στον covid.

Εγώ εσένα ρώτησα διότι κάνεις αναφορά για πολύ επικίνδυνο.Θα ταν φρόνιμο να προσέχουμε τι γράφουμε κι όχι γενικεύσεις :) Δες το και αύριο ,ποιό είναι το rate σε αυτές τις ηλικίες και πες μας.

https://www.bmj.com/content/369/bmj.m1327  παρτο σημερα, αληθεια τι συμπερασμα βγαζεις διαβαζοντας τα νουμερα;

γενικα μιλουσα αγαπητε, για το ποτε οι ειδικοι και πως κρινουν για να εμβολιασουν παιδια

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

https://www.bmj.com/content/369/bmj.m1327  παρτο σημερα,

γενικα μιλουσα αγαπητε, για το ποτε οι ειδικοι και πως κρινουν για να εμβπλιασουν παιδια που δεν εχει γινει ακομα εδω σε εμας.

The overall death rate from covid-19 has been estimated at 0.66%, rising sharply to 7.8% in people aged over 80 and declining to 0.0016% in children aged 9 and under.1

Δεν θέλουμε ντροπές :) 
 

Spoiler

 

Εγώ κάτι μήνες μετά απ τον 03/2020 ,βλέπω έναν κόσμο διχασμένο στα κάγκελα ,να έχει φτωχοποιηθεί και διαιρεθεί με ένα σύστημα υγείας στα ΙΔΙΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.Ίχνος βελτίωσης.

Αυτό είναι το συμπέρασμα μου.Τα υπόλοιπα λόγια να λέμε.

Καλό σας βράδυ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...