Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Covid Free GR app για την επαλήθευση των πιστοποιητικών εμβολιασμού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Ggiorgos7 είπε

Και με αυτόν τον τρόπο βάζεις το λιθαράκι σου για να πείσεις και τον συμπολίτη ε;

Με τέτοιες εκφράσεις ,δεν σέβεσαι τον εαυτό σου και τον φίλο που θα διαβάσει ένα ποστ μες την προσβολή.

Σου έχω νέα.Γράφεις σε δημόσιο φόρουμ.Επομένως ίσως να κάνεις ενα edit στο ποστ σου.

Ποια έκφραση βρήκες προκλητική? 

Αν ένα απλό άνοιγμα ενός βιβλίου των 100 τελευταίων χρόνων γύρω από την ιατρική δεν σε πείθει για την αναγκαιότητα του εμβολίου, ίσως ένα ταξίδι στην Αφρική σε πείσει. 

To αστείο είναι ότι πιο πιθανό είναι να τρακάρις την ώρα που πηγαίνεις στο κέντρο να κάνεις το εμβόλιο παρά το να πάθεις κάτι από τον εμβολιασμό. Αυτά δεν μας τα λένε οι αντιεμβολιαστές όμως. Ο Bill gates βρίσκεται πίσω από τα εμβόλια, και θελει να μειωσεί τον πληθυσμό του πλάνητη. Όχι σκοτώνοντας μας με τα εμβόλια, αλλά από τα ατυχήματα που θα συμβούν καθώς οδηγούμε για να πάμε για εμβολιασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ποια έκφραση βρήκες προκλητική? 

Αν ένα απλό άνοιγμα ενός βιβλίου των 100 τελευταίων χρόνων γύρω από την ιατρική δεν σε πείθει για την αναγκαιότητα του εμβολίου, ίσως ένα ταξίδι στην Αφρική σε πείσει. 

To αστείο είναι ότι πιο πιθανό είναι να τρακάρις την ώρα που πηγαίνεις στο κέντρο να κάνεις το εμβόλιο παρά το να πάθεις κάτι από τον εμβολιασμό. Αυτά δεν μας τα λένε οι αντιεμβολιαστές όμως. Ο Bill gates βρίσκεται πίσω από τα εμβόλια, και θελει να μειωσεί τον πληθυσμό του πλάνητη. Όχι σκοτώνοντας μας με τα εμβόλια, αλλά από τα ατυχήματα που θα συμβούν καθώς οδηγούμε για να πάμε για εμβολιασμό. 

Οδηγώ παπί απο το 2005 και αμάξι απο το 2007 και πραγματικά ο κίνδυνος ειδικά με το παπί είναι πολύ μεγάλος, παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία γιατί μειώνει τις πιθανότητες, αλλά και πάλι υπάρχει κίνδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Δεν υπάρχει γιατρός, θα του είχα ήδη μιλήσει.

Δεν μου ήρθε sms για το ραντεβού αύριο, το έχω κλείσει στο ΙΚΑ της περιοχής μου απο φαρμακείο σήμερα κατά τις 17:30.Ομως είχα 1 κλήση πρίν λίγο απο το ΙΚΑ, μάλλον για επιβεβαίωση ραντεβού.Τους κάλεσα σε 3 διαφορετικά σταθερά και δεν απαντούν, μόνο 1 είναι κατειλημμένο εδώ και 20'.Κάποια έχει πιάσει το μπλα μπλα.

Μα και να βρεις γραμμή δεν εχουν τα ραντεβού αυτοί. Μπορείς να πας ότι ώρα θες. Αν δεν έχεις κωδικούς taxis και δεν πήρες και sms ή email και δεν σου εκτύπωσαν το ραντεβού σε χαρτι, ίσως κάποια κουταμάρα κάναν.Πήγαινε και βλέπουμε. Το πολύ πολύ να κολλήσεις covid εκεί, φυσική ανοσία :) κάτι από τα 2 θα σου δώσουν  :) Θέλει το αμκα σου μόνο όχι ταυτοτητα

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Μα και να βρεις γραμμή δεν εχουν τα ραντεβού αυτοί. Μπορείς να πας ότι ώρα θες. Αν δεν έχεις κωδικούς taxis και δεν πήρες και sms ή email και δεν σου εκτύπωσαν το ραντεβού σε χαρτι, ίσως κάποια κουταμάρα κάναν.

Πήγαινε και βλέπουμε. Το πολύ πολύ να κολλήσεις covid εκεί, φυσική ανοσία :) Toyo73 και έτσι.

Θα πήγαινα ούτως η άλλως στο φαρμακείο για να ρωτήσω πότε μπορώ να πάρω τα επόμενα self test.

Εδωσα ΑΜΚΑ, ΑΦΜ και τηλέφωνο και μου εκτύπωσαν βεβαίωση με κωδικό και barcode με τις ημερομηνίες των ραντεβού των 2 δόσεων και με την διεύθυνση του ΙΚΑ απο όπου με πήραν τηλέφωνο.

Γιατί μπορεί να πήραν τηλέφωνο;Αν όχι για επιβεβαίωση, τότε μήπως για αλλαγή στην ώρα;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

εκτύπωσαν βεβαίωση με τις ημερομηνίες των ραντεβού των 2 δόσεων και με την διεύθυνση του ΙΚΑ απο όπου με πήραν τηλέφωνο.

Τελείωσες έτοιμος. Δεν έχω ιδέα, πήγαινε εκεί και πες θέλω phizer. Θα περάσεις από ένα γιατρό εκεί με ερωτηματολόγιο για αλεργιες ή άλλες ασθένειες.  Να πεις τη  αλήθεια.  

Ότι ώρα θες πας δεν σε πήραν για αυτό. Ίσως για επιβεβαιωση

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Τελείωσες έτοιμος. Δεν έχω ιδέα, πήγαινε εκεί και πες θέλω phizer. 

Μόλις μπήκα μέσω του gov.gr με τους κωδικούς taxis, τα ραντεβού και τον κωδικό τα δείχνει όπως και στην βεβαίωση.

Ναι, για Pfizer ζήτησα, αυτό όμως δεν αναφέρεται πουθενά, αν είναι για άλλο δεν θα το έκανα.

Φυσικά και λέμε την αλήθεια στα ερωτηματολόγια σχετικά με την υγεία, είναι για την δική μας προστασία.

Καλά, αν πω στην μητέρα μου οτι θα κάνω το εμβόλιο, θα πάθει μικρό σόκ.Δεν της έχω πεί οτι έκλεισα ραντεβού.Θα μου απαντήσει αντιδραστικά σε στύλ:

-Κάνε οτι θες!Δική σου η ζωή!!! 😅. Εγώ δεν το κάνω!!!

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/7/2021 στις 9:38 ΜΜ, toyo73 είπε

Ερχεται και 3 δοση.Μην παθουν στερηση τρυπηματος καποιοι.Θα βαρεθουν μεχρι και οι νοσοκομες σε λιγο.Παμε να βαλουμε πλατη για το τειχος....

Ερχεται και ο covid.19.D Εμβολιάζει 3.000 καθε μερα και ειναι και στις καλες του ακομα που να νευριάσει .καποια στιγμη ερχεται και η σειρα σου δεν κλεινει και ραντεβου τραβαει κληρους. Θα περασεις καλα :) κατσε και περιμενε τον. Πες μας εντυπωσεις

8 ώρες πριν, toyo73 είπε

Aντε με το καλο.Σιδερενιος.Πες εντυπωσεις.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ερχεται και ο covid.19.D Εμβολιάζει 3.000 καθε μερα και ειναι και στις καλες του ακομα που να νευριάσει .καποια στιγμη ερχεται και η σειρα σου δεν κλεινει και ραντεβου τραβαει κληρους. Θα περασεις καλα :) κατσε και περιμενε τον. Πες μας εντυπωσεις

Αγαπητε με επισκεφτηκε.Τα ειπαμε για μια εβδομαδα και ολα καλα.Ηταν φιλικος.Να απολογηθω για αυτο η να κανω 4 εμβολια για να σε ευχαριστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Αγαπητε με επισκεφτηκε.Τα ειπαμε για μια εβδομαδα και ολα καλα.Ηταν φιλικος.Να απολογηθω για αυτο η να κανω 4 εμβολια για να σε ευχαριστησω.

Φερνει και το ξαδελφακι του τωρα. Θα γνωριστειτε παλι απο την αρχη :) Αυτου του αρεσει πολυ το καλοκαιρι

 

 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά τον εμβολιασμό 1ης και 2ης δόσης είχατε μόνο πόνο στο χέρι, η πιο ενοχλητικά συμπτώματα, όπως πχ ναυτία η ζαλάδα η κόπωση;

Με ενδιαφέρει επειδή οδηγώ και έχω βάρδιες αυτές τις ημέρες.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
30 minutes ago, AntiCambeR said:

Μετά τον εμβολιασμό 1ης και 2ης δόσης είχατε μόνο πόνο στο χέρι, η πιο ενοχλητικά συμπτώματα, όπως πχ ναυτία η ζαλάδα η κόπωση;

Με ενδιαφέρει επειδή οδηγώ και έχω βάρδιες αυτές τις ημέρες.

Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά μετά το εμβόλιο. Συνήθως η ενόχληση στο χέρι κρατάει περίπου 2 ημέρες ενώ αν σου παρουσιαστούν κάποια συμπτώματα όπως κόπωση κλπ, συνήθως εμφανίζονται περίπου 24 ώρες μετά τον εμβολιασμό και υποχωρούν μετά από κάποιες ώρες. Εγώ δεν ένιωσα τίποτα απολύτως σε καμία από τις 2 δόσεις περα από μια ενόχληση στο χέρι. Αντίστοιχα συνάδελφος έκανε κάποια δέκατα και ένιωσε μια αδυναμία που κράτησαν μισή μέρα περιπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
31 minutes ago, AntiCambeR said:

Μετά τον εμβολιασμό 1ης και 2ης δόσης είχατε μόνο πόνο στο χέρι, η πιο ενοχλητικά συμπτώματα, όπως πχ ναυτία η ζαλάδα η κόπωση;

Με ενδιαφέρει επειδή οδηγώ και έχω βάρδιες αυτές τις ημέρες.

Στην πρώτη δόση, είχα ένα ελαφρύ πόνο στο σημείο του μπράτσου όπου έγινε το εμβόλιο (σαν να είχα φάει μπουνιά στο συγκεκριμένο σημείο). Το χέρι ήταν απόλυτα λειτουργικό. 

Περίπου 18-20 ώρες μετά τη δεύτερη δόση είχα ρίγη και δέκατα (37,8˚ C). Πήρα Depon 500mg και σε 2 ώρες ήμουν μια χαρά. 

Εμβόλιο Biontech-Pfizer 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, AntiCambeR said:

Μετά τον εμβολιασμό 1ης και 2ης δόσης είχατε μόνο πόνο στο χέρι, η πιο ενοχλητικά συμπτώματα, όπως πχ ναυτία η ζαλάδα η κόπωση;

Με ενδιαφέρει επειδή οδηγώ και έχω βάρδιες αυτές τις ημέρες.

Μαζί με την γυνάικα μου τα κάναμε (ίδια ώρα). Στο πρώτο εμβόλιο τίποτα και οι δύο (εγώ μια μικρή ενόχληση στο αριστερό μάτι μετά από 2 ώρες και για 4 ώρες), στο δεύτερο εμβόλιο εγώ τίποτα, η γυναίκα μου 39.8 για 50 ώρες περίπου. Biontech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στην πρωτη δοση (ΑΖ) ειχα υψηλό πυρετό 2 μερες κι εναν ελαφρυ πονο στο σημειο της ενεσης.

Στην δεύτερη δοση ειχα λιγη ζαλαδα, αλλα πληρως λειτουργικος κατά τ'αλλα. Το δε χερι σα να μην τρυπηθηκε ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μετά τον εμβολιασμό 1ης και 2ης δόσης είχατε μόνο πόνο στο χέρι, η πιο ενοχλητικά συμπτώματα, όπως πχ ναυτία η ζαλάδα η κόπωση;

Με ενδιαφέρει επειδή οδηγώ και έχω βάρδιες αυτές τις ημέρες.

o καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικά σιγουρα. Εγω phizer και στις δυο δοσεις μονο πονο στο χερι, απλα λιγο βαρυ ητανε, τιποτα αλλο. Οπως ειπαν και αλλοι μπορει να κανεις πυρετο, συνηθως στην δευτερη δοση. Το βαρυ το χερι νομιζω ειναι το πιο συνηθες.

Θα σου συνιστουσα να μιλησεις με τον εργοδοτη σου να αναλαβεις καποιο ποστο λιγοτερο "βαρυ". Δεν προκειτε να αρνηθει, εδω ξερω οτι δινουν και αδεια για να πας να κανεις το εμβολιο. Εγω παντως οδηγησα και τις δυο φορες. Την επομενη μερα της 2ης δοσης απλα ζητησα να δουλεψω αποτο σπιτι γιατι η πλειοψηφια εμφανιζε καποια συμπτοματα πυρετου μετα απο 24ωρες.

14 ώρες πριν, toyo73 είπε

Αγαπητε με επισκεφτηκε.Τα ειπαμε για μια εβδομαδα και ολα καλα.Ηταν φιλικος.Να απολογηθω για αυτο η να κανω 4 εμβολια για να σε ευχαριστησω.

οχι να μην απολογηθεις, απλα να ευχαριστησεις οπου πιστευεις για οτι το περασες ετσι και σε καμια περιπτωση να μην γυρνας τραγουδωντας οτι παιδια μια γριπουλα ειναι κοιταξτε εγω την περασα παιζοντας playstation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...