Προς το περιεχόμενο

[mi 10t pro] Σπασμένο τζαμάκι κάμερας


defbond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

τις προάλλες μετά απο μια σχετικά ελαφριά πτώση, αλλά δυστυχώς σε ανώμαλο έδαφος με πέτρες, έσπασε το τζαμάκι της κάμερας (Triple Corning® Gorilla® Glass 5!!!). Ελπίζω να μην έχει σπάσει και κάτι παραμέσα αλλά αυτό θα το δω όταν βγει το τζαμάκι.

Το κινητό είναι φρέσκο και εντός εγγύησης, αλλά EU, οπότε δεν έχω support απο Ελληνική αντιπροσωπεία. Τα γνωστά ρίσκα που παίρνεις όταν είσαι τσίπης, για να πληρώσεις 100ευρώ λιγότερα :/.

Το θέμα μου είναι ότι σε όποιο repair-ο-μάγαζο το έχω πάει, κάνεις δεν βρίσκει διαθέσιμο ανταλλακτικό, οπότε ξεχνάω την περίπτωση να διορθωθεί σε εύλογο διάστημα και εξετάζω λύσεις για να το στείλω κάπου εσωτερικό/εξωτερικό για επισκευή, και όσο χρόνο πάρει.

Έχει κανείς να πρόταση για το που θα μπορούσα να απευθυνθώ για κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το frame αλλά το τζάμι δεν το βρίσκω κάπου. Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει διαθέσιμο ακόμα; Το κινητό έχει κυκλοφορήσει Σεπτέμβριο του 2020.

https://www.media-ram.gr/smartphone-tablet-parts-greece/xiaomi/mi-series/mi-note-10-mi-note-10-lite-mi-note-10-pro/γνήσια-original-xiaomi-mi-10t-pro-mi10t-pro-camera-glass-lens-πίσω-τζαμάκι-κάμερας-service-pack-by-xiaomi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Αυτο που εβαλες πρεπει να εχει και το τζαμι πανω,αρα σου κανει.

Το παρέλαβα χθες αυτό, είναι μόνο το frame χωρίς τζάμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...