Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Tsukuyomi είπε

Είχε κανείς πρόβλημα με το να αγοράσει το Steam deck? Μέσω του steam εννοώ..

Κανενα, μόνο που πέρασαν λίγες ωρες μέχρι να γίνει verify η αγορά επειδή πλήρωσα με steam wallet . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δε προχωράει η αγορά.. έχω μιλήσει και με το σαππορτ και μου έδιναν απαντήσεις τύπου "περιμένετε λίγο και δοκιμάστε ξανά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tsukuyomi είπε

Καλησπέρα! Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δε προχωράει η αγορά.. έχω μιλήσει και με το σαππορτ και μου έδιναν απαντήσεις τύπου "περιμένετε λίγο και δοκιμάστε ξανά"

Ειναι καινουριος ο λογαριασμος στο steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Tsukuyomi είπε

Όχι τον έχω κοντά 5 χρόνια

Με νέους λογαριασμούς υπήρχαν κατι προβλήματα αλλα εσυ έχεις παλιο. Δοκίμασε αύριο παλι, μπορεί να έχουν όντως κάποιο πρόβλημα.

Για ριξε και μια ματια εδω 

 

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ενημέρωση για όσους δεν το ξέρουν (και υπενθυμιση για όσους δεν το πιστευουν), πως το format του Steam Deck ειναι εντελως προβληματικό, μόλις μου κατεστρεψε μια 512αρα καρτα που χρησιμοποιουσα για μηνες σε συσκευη της Anbernic για Emulation Station. Έκανα ενα format στην κάρτα μνήμης μέσα απο τις ρυθμισεις του Steam Deck και περασα 2-3 εφαρμογες ισα ισα για να δω τη δομη των φακελων που χρησιμοποιει (το παρέλαβα πριν λίγες μέρες), ξαναεκανα ενα format και περναω κανονικα τα προγραμματα μου. Επαιξα μιση ωρα με τον Emulation Station, το έκλεισα, στο επομενο ανοιγμα η καρτα σα να μην υπαρχει. Δεν αναγνωριζεται σε Windows / Linux, την εβαλα σε κινητα με διαφορα λειτουργικά, σε live διανομές, ακομα και σε e-reader συσκευη απλα και μονο μπας και αποκτησω προσβαση στο πολυποθητο format.

 

Οποτε ναι, οπως με έκπληξη ειδα με μια αναζητηση στο διαδικτυο, αποφυγετε το format της κάρτας μνήμης μέσα από τη συσκευή.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2023 στις 3:23 ΜΜ, ebola75 είπε

Καλημέρα

 Εχθές το βράδυ συνέβη το εξής περίεργο η micro SD κάρτα που χρησιμοποιώ στο steam deck κλειδώθηκε! και δεν μου επιτρέπει να σβήσω αρχεία ούτε να κάνω format μόνο copy-paste μπορώ να κάνω τους φακέλους, δοκίμασα όλες τις μεθόδους που προτείνουν στο δίκτυο αλλά η κάρτα περιμένει κλειδωμένη .

Η κάρτα είναι μια Samsung evo 512

Στην δικη μου micro SD το προβλημα εμφανιστικε σε αυτη την μορφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2023 στις 6:53 ΠΜ, xaerialtwistx είπε

Μια ενημέρωση για όσους δεν το ξέρουν (και υπενθυμιση για όσους δεν το πιστευουν), πως το format του Steam Deck ειναι εντελως προβληματικό, μόλις μου κατεστρεψε μια 512αρα καρτα που χρησιμοποιουσα για μηνες σε συσκευη της Anbernic για Emulation Station. Έκανα ενα format στην κάρτα μνήμης μέσα απο τις ρυθμισεις του Steam Deck και περασα 2-3 εφαρμογες ισα ισα για να δω τη δομη των φακελων που χρησιμοποιει (το παρέλαβα πριν λίγες μέρες), ξαναεκανα ενα format και περναω κανονικα τα προγραμματα μου. Επαιξα μιση ωρα με τον Emulation Station, το έκλεισα, στο επομενο ανοιγμα η καρτα σα να μην υπαρχει. Δεν αναγνωριζεται σε Windows / Linux, την εβαλα σε κινητα με διαφορα λειτουργικά, σε live διανομές, ακομα και σε e-reader συσκευη απλα και μονο μπας και αποκτησω προσβαση στο πολυποθητο format.

 

Οποτε ναι, οπως με έκπληξη ειδα με μια αναζητηση στο διαδικτυο, αποφυγετε το format της κάρτας μνήμης μέσα από τη συσκευή.

βαλτην στο Pc και πηγαινε disk managment. ειμαι σιγουρος οτι θα στην εμφανιζει εκει. τραβα της φορματ απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

βαλτην στο Pc και πηγαινε disk managment. ειμαι σιγουρος οτι θα στην εμφανιζει εκει. τραβα της φορματ απο εκει

Δεν ειμαι ανιδεος, το εχω ηδη κανει :P Για αυτο λεω πως ειναι κατεστραμμενη, η καρτα δε φαινεται πουθενα, ειναι σα να μην υπαρχει. Δεν κανει καν ηχο πως συνδεω κατι στον υπολογιστη. Ακομα και αγνωστο file format να ειχε, δε θα ειχαν προβλημα οι περισσοτερες συσκευες να την formάρουν, όμως καμια δεν την βλεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Δεν ειμαι ανιδεος, το εχω ηδη κανει :P Για αυτο λεω πως ειναι κατεστραμμενη, η καρτα δε φαινεται πουθενα, ειναι σα να μην υπαρχει. Δεν κανει καν ηχο πως συνδεω κατι στον υπολογιστη. Ακομα και αγνωστο file format να ειχε, δε θα ειχαν προβλημα οι περισσοτερες συσκευες να την formάρουν, όμως καμια δεν την βλεπει.

δοκιμασε και με κανενα προγραμμα οπως diskgenius. καμια φορα τρωνε γερο σκαλωμα αυτες οι sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

δοκιμασε και με κανενα προγραμμα οπως diskgenius. καμια φορα τρωνε γερο σκαλωμα αυτες οι sd

Αν η καρτα δεν αναγνωριζεται απο το λειτουργικό εστω και σαν κατεστραμμενο ή διεγραμμένο συστημα αρχειων, δε θα βοηθησει καμια software λύση. Πρώτο πρώτο το GParted θα επρεπε να μπορουσε να τη δει. Καμια θυρα δεν την αναγνωριζει, ουτε κινητα, ουτε android / linux συσκευες που δοκιμασα. Ειναι απλα σα να μην εχω συνδεσει τιποτα.

 

Την αντικατεστησα και απλα χειροκινητο format σε ext4 μεσω υπολογιστη απο το GParted.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 hours ago, NickTG said:

Έχει παρουσιάσει σε κανέναν drift? 

Είχα αναφέρει και παλιότερα ότι στο Darksiders: Genesis έφευγε λίγο το δεξί αναλογικό στο χάρτη. Μόνο στον συγκεκριμένο τίτλο το εμφάνιζε και μόνο στο χάρτη, δεν κατάφερα να το κάνω replicate πουθενά, ούτε στο input test, ούτε σε άλλο game.

Οπότε υπέθεσα ότι ήταν S/W θέμα, όχι drift per se.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...