Προς το περιεχόμενο

Steam Deck - Το νέο φορητό PC gaming system της Valve


chek2fire
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vaggos88,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
28 minutes ago, non-serviam said:

Σκέψου όμως ότι μπορεί να παίζει καλύτερα τα Switch games μέσω emulation. Δυστυχώς ακόμα δεν έχουμε δει παρόμοια APU για να ξέρουμε σίγουρα. Και σίγουρα θα παίζει πιο πολλά Nintendo games μέσω emulation. 😅

Σιγά το κατόρθωμα. Και το κινητό μου παίζει περισσότερα Ν games από το Switch. :P

6 minutes ago, non-serviam said:

Eνδιαφέρον. Δεν βλέπω να βγάζει πάνω από μισή ώρα αυτονομία με αυτά ανοιχτά, but still, ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρουμε απο παρόμοιες περιπτώσεις Hardware της Valve απο που έρχεται αυτό; Αν το πάρω δηλαδή θα μου το στείλουν απο Αμερική με πεσκέσι τελωνεία, και σε περίπτωση προβλήματος πρέπει να πάει πάλι Αμέρικα, ή έχουν Ευρωπαϊκό κέντρο αποστολών κάπου;

Αυτοαπαντώ, απο Ολλανδία έρχονται, οκ.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Σκέψου όμως ότι μπορεί να παίζει καλύτερα τα Switch games μέσω emulation.

Nope. Όχι τουλάχιστον σε σύντομο χρονικό διάστημα, αν και οι εξελίξεις ειδικά στον ryujinx είναι ραγδαίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμουσα τα χειριστήρια να ειναι αποσπωμενα παντως , θα μπορουσες πιο ευκολα να το μεταφερεις και αν θες να το συνδεσεις απλα σε καποια οθονη δεν θα χρειαζοταν καν να τα εχεις μαζι σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία ιδέα μιας και μικρός έπαιζα πολύ με τέτοιου τύπου συσκευές αλλά: Λίγο ρισκαδορικη κίνηση; Με πήγε δεκαετία 2000+ όπου γινόταν χαμός με psp, Nintendo ds. Δεν υπήρχαν άλλες λύσεις για handheld gaming τότε. 

Τώρα και με ένα κινητό απλό παίζεις στο Cloud συνδέοντας ένα χειριστήριο.

Από Nintendo Switch δεν έχω ιδέα πώς συγκρίνονται μεταξύ τους ή αν είναι απάντηση καθώς δεν ασχολούμαι με το χώρο αυτό. 

 

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχουν πει ποια θα είναι η μέγιστη ανάλυση που θα υποστηρίζει όταν συνδέεται σε εξωτερική οθόνη;

H λογικη λεει 4κ 60hz , δηλαδη οσο επιτρεπει το usb -c . Η gpu ειναι rdna 2 δεν βλεπω τον λογο να ισχυει κατι αλλο. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eλα ρε συ τωρα σταματα αυτην την καραμελα οτι δεν χρειαζεται μεγαλυτερη,ετσι λενε και για τα μονιτορ τα 17 ιντσα οτι το 1080p ειναι αρκετο και για τα 27 ιντσα οτι 1440p ειναι παλι αρκετο.

Μπουρδες για να παραμυθιαζουν τον κοσμο ειναι.

Aντε πηγαινε πληρωσε 500 ευρω για να παιζεις 720p σε 60hz με τα παιχνιδια σου σε micro sd.

Κοροιδια ΕΙΝΑΙ.

Δηλαδη δεν ειναι αρκετα τα 1440p σε 27 ιντσες? Γιατι ιδιο ppi εχουν τα 800p σε 7 ιντσες. Εχουμε ξεφυγει μου φαίνεται 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Herald είπε

Δηλαδη δεν ειναι αρκετα τα 1440p σε 27 ιντσες? Γιατι ιδιο ppi εχουν τα 800p σε 7 ιντσες. Εχουμε ξεφυγει μου φαίνεται 😱

Εσυ δεν καταλαβες.

Βαλε ενα 4κ 27αρι διπλα σε ενα 1440p 27αρι και εαν δεν φυγεις με το 4k αγκαλια τοτε κατι τρεχει.

Το ιδιο ισχυει και για το 17αρι σε συκριση με 1080p/1440p το ιδιο ισχυει και για την 7 ιντση οθονη εαν την συγκρινεις με μια μεγαλυτερη αναλυσης.

Απο την στιγμη που το κινητο μου εν ετη 2021 εχει 3200 x 1440 αναλυση στα 60hz και 1080p στα 120hz θεωρω κοροιδια να βγαινουν gaming συσκευες με τετοιες οθονες ζητωντας αυτα τα λεφτα.

Να το ειχαν 200 κατοσταρικα να πω αντε καπως τρωγεται η εστω να ηταν amoled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Herald είπε

Δηλαδη δεν ειναι αρκετα τα 1440p σε 27 ιντσες? Γιατι ιδιο ppi εχουν τα 800p σε 7 ιντσες. Εχουμε ξεφυγει μου φαίνεται 😱

Διπλασιο PPI εχεις σε 7 ιντσες 800p σε σχεση με 1440p σε 27 ιντσες. 

215 στο πρωτο , 108 στο δευτερο

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Εσυ δεν καταλαβες.

Βαλε ενα 4κ 27αρι διπλα σε ενα 1440p 27αρι και εαν δεν φυγεις με το 4k αγκαλια τοτε κατι τρεχει.

Το ιδιο ισχυει και για το 17αρι σε συκριση με 1080p/1440p το ιδιο ισχυει και για την 7 ιντση οθονη εαν την συγκρινεις με μια μεγαλυτερη αναλυσης.

Απο την στιγμη που το κινητο μου εν ετη 2021 εχει 3200 x 1440 αναλυση στα 60hz και 1080p στα 120hz θεωρω κοροιδια να βγαινουν gaming συσκευες με τετοιες οθονες ζητωντας αυτα τα λεφτα.

Να το ειχαν 200 κατοσταρικα να πω αντε καπως τρωγεται η εστω να ηταν amoled.

Ακομα και απο 4κ σε 27 ιντσες(163ppi)  παλι μεγαλυτερο εχεις στο deck.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...