Προς το περιεχόμενο

AOMEI Backupper Pro


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

AOMEI Backupper Professional [v4.1] - Δωρεάν άδεια για μερικές ώρες ακόμα (η προσφορά ισχύει μέχρι αύριο 20 Ιουνίου, 10 π.μ.)

http://www.bitsdujour.com/software/aomei-backupper-professional/in=todays-deals-home

Το εν λόγω site προσφορών απαιτεί εγγραφή - αν ανησυχείτε για το privacy, την εκμετάλλευση ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων, την βρίσκετε με τα διάφορα GDPR και τα τοιαύτα, χρησιμοποιείστε disposable e-mail 😉

  • Like 2
  • Thanks 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, και απ’ ότι καταλαβαίνω η AOMEI ακολουθεί επιθετική πολιτική προκειμένου να αυξήσει το μερίδιό της στην αγορά.

Εντελώς συμπτωματικά, είχα κατεβάσει την ίδια έκδοση (είναι και η πιο πρόσφατη) 3-4 μέρες πριν από τον... «θείο». Κουτί μου ήρθε. Το μόνο που με ενοχλεί ελαφρώς, είναι πως το παράθυρο της εφαρμογής παραμένει πάντα στις ίδιες διαστάσεις με αποτέλεσμα να χρειάζεται scrolling για να δεις όλες τις επιλογές.

Να επισημάνω επίσης, πως κάποιοι browsers (όπως ο Firefox v60.0.2) blockάρουν την ολοκλήρωση του download αναγνωρίζοντας -εσφαλμένα- το πρόγραμμα ως ιό. Μην τρομάξετε, το αρχείο είναι καθαρό. Αν εξακολουθείτε να έχετε αμφιβολίες, μια βόλτα απ’ το VirusTotal θα σας πείσει.

Διαθέσιμο δωρεάν για 2 ώρες ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, 9-11 είπε

Να επισημάνω επίσης, πως κάποιοι browsers (όπως ο Firefox v60.0.2) blockάρουν την ολοκλήρωση του download αναγνωρίζοντας -εσφαλμένα- το πρόγραμμα ως ιό. Μην τρομάξετε, το αρχείο είναι καθαρό. Αν εξακολουθείτε να έχετε αμφιβολίες, μια βόλτα απ’ το VirusTotal θα σας πείσει.

αν φοβαστε  κατεβάστε την εφαρμογή απο το original site οπως έκανα εγω και κρατήστε το serial απο το δωρεάν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ήδη το Setup απ’ το site της AOMEI και κατέβασα (μέσω download manager διότι όπως προανέφερα ο Firefox «έριχνε άκυρα») τον installer απ’ το BitsDuJour με την ονομασία "ABPro-June2018.exe". Τα MD5 και SHA-1 hashes είναι ίδια, συνεπώς μιλάμε για το ΙΔΙΟ executable.

Για την ιστορία:

MD5: 40a31f8fcc21e7b5c84cc297d9d10d27
SHA-1: 2b25ca1fa5f7b6f2a734b6c88040e64a5ac8c6be

Υ.Γ. Κατεβάστε και εγκαταστήστε το HashTab, πρόκειται για ένα εξαιρετικά χρήσιμο εργαλείο σύγκρισης/ταυτοποίησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πήρα κλειδί από το κινητό, αν κάνω εγκατάσταση όταν πάω σπίτι με τον original installer και βάλω το key, θα το δεχθεί ή θα μου βγάλει expired;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, τώρα το παρατήρησα. Με το που ήρθε το mail, scrollάρισα κατευθείαν στο serial number και αγνόησα τα υπόλοιπα.

Τι να σου πώ τώρα, αν όντως τηρήσουν τον όρο αυτό δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Υπάρχει πάντα και η λύση του «θείου» βέβαια... 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω το βράδυ και θα ενημερώσω. 

Όπως και να'χει, ευχαριστώ για την απάντηση και πιο πολύ για τη δημοσίευση της προσφοράς! Έχω τη δωρεάν έκδοση και πριν κανένα μήνα με έσωσε πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Η ανάσταση του Λαζάρου!

Τέλη Μαρτίου είχα newsletter για άλλο ένα free license key του AOMEI Backupper Professional το οποίο για κακή μου τύχη αγνόησα με αποτέλεσμα να χάσω την προσφορά. Εν τω μεταξύ είχε λήξει η προηγούμενη άδεια και με το επόμενο minor update (v6.4.0 -> v6.5.0), το πρόγραμμα μπήκε σε trial mode (έβγαζε μήνυμα του τύπου "xx days remaining" ή κάτι τέτοιο)

Ευτυχώς ο γούγλης έδωσε και πάλι τη λύση: Με την 1η κιόλας αναζήτηση έπεσα σε άλλο site (Ινδικό, κρίνοντας από το TLD) που συγκεντρώνει και δημοσιεύει -σύμφωνα την περιγραφή των ιδιοκτητών- “freebies, giveaways, deals”. Εκεί υπήρχε και το κάτωθι serial number

AMPR-D66BU-V546W-85201

με το οποίο επετεύχθη το πολυπόθητο activation.

Απ’ ότι βλέπω ωστόσο, τρέχει ακόμα η “World Backup Day” προσφορά από την ίδια την AOMEI που αποδεικνύεται ιδιαίτερα γενναιόδωρη προς το κοινό. Δοκιμάστε λοιπόν και αυτό απευθείας από την πηγή και ενημερώστε για το αποτέλεσμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 9-11 είπε

Η ανάσταση του Λαζάρου!

Τέλη Μαρτίου είχα newsletter για άλλο ένα free license key του AOMEI Backupper Professional το οποίο για κακή μου τύχη αγνόησα με αποτέλεσμα να χάσω την προσφορά. Εν τω μεταξύ είχε λήξει η προηγούμενη άδεια και με το επόμενο minor update (v6.4.0 -> v6.5.0), το πρόγραμμα μπήκε σε trial mode (έβγαζε μήνυμα του τύπου "xx days remaining" ή κάτι τέτοιο)

Ευτυχώς ο γούγλης έδωσε και πάλι τη λύση: Με την 1η κιόλας αναζήτηση έπεσα σε άλλο site (Ινδικό, κρίνοντας από το TLD) που συγκεντρώνει και δημοσιεύει -σύμφωνα την περιγραφή των ιδιοκτητών- “freebies, giveaways, deals”. Εκεί υπήρχε και το κάτωθι serial number


AMPR-D66BU-V546W-85201

με το οποίο επετεύχθη το πολυπόθητο activation.

Απ’ ότι βλέπω ωστόσο, τρέχει ακόμα η “World Backup Day” προσφορά από την ίδια την AOMEI που αποδεικνύεται ιδιαίτερα γενναιόδωρη προς το κοινό. Δοκιμάστε λοιπόν και αυτό απευθείας από την πηγή και ενημερώστε για το αποτέλεσμα.

 

Invalid License Code μού βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδέχεται να υπήρχε συγκεκριμένο χρονικό πλαίσιο για την ενεργοποίηση π.χ. από τις 15 Μαρτίου έως τις 10 Απριλίου (οι ημερομηνίες τυχαίες). Εμένα 1η Απριλίου που το χρησιμοποίησα, δούλεψε. Το επεσήμανα άλλωστε, δεν πρόλαβα την προσφορά μέσω bitsdujour.com και το πέτυχα σε άλλο site, ονόματι techno360.in

 

AOMEI Backupper Pro.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...