Προς το περιεχόμενο

Τι παπούτσι να πάρω για πεζοπορία? (Τύμφη, Ταΰγετο, Καϊμάκτσαλαν κλπ)


mitsuyoshi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν όλα πάνε καλά, επρόκειτο από τον Αύγουστο και μέχρι τον Σεπτέμβριο να ανέβω σε αυτά τα βουνά, με αρκετό και βαρύ εξοπλισμό. Παρόλα αυτά, δεν έχω κάποιο ελαφρύ και καλό ορειβατικό παπούτσι, πλην κάποια μποτάκια της ROAD, τα οποία όμως είναι βαριά και μετά από κάποιες ώρες χρήσης κουράζουν αρκετά. 

Τι παπούτσι πεζοπορίας/ορειβασίας μου προτείνετε έως 110€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

salomon.εσυ τωρα θα διαλεξεις αν θες χαμηλο ,ημιμποτακι ή μποτακι.με salomon goretex(τα πηρα goretex για να ειναι αδιαβροχα) εβγαλα 30ημερη πορεια με 16-20 κιλα σακιδιο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Salomon αβάδιστα. Επίσης, η Adidas στην συλλογή Terrex έχει μερικά κομμάτια ότι πρέπει για την δουλειά που θέλεις.

Για Goretex γενικά δεν έχω την καλύτερη εμπειρία (δεν διαπνέουν όπως τα απλά όσο και να τα διαφημίζουν, αν βραχούν στεγνώνουν πολύ πιο δύσκολα κλπ). Αλλά YMMV, εξαρτάται και από την πορεία που θέλεις να κάνεις, τον καιρό κλπ.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, poulinos είπε

salomon.εσυ τωρα θα διαλεξεις αν θες χαμηλο ,ημιμποτακι ή μποτακι.με salomon goretex(τα πηρα goretex για να ειναι αδιαβροχα) εβγαλα 30ημερη πορεια με 16-20 κιλα σακιδιο

Περπατησες χιλιόμετρα με τέτοιο βάρος στο σακίδιο; Έχεις πολύ καλές αντοχές.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Basilhs23___ said:

Περπατησες χιλιόμετρα με τέτοιο βάρος στο σακίδιο; Έχεις πολύ καλές αντοχές.... 

πυρηναια ορη. με τα ιδια εβγαλα και kilimanjaro. 482 km περιπου στα πυρηναια με μεσο ορο καθε μερα 1000 μετρα πανω 1000 μετρα κατω

1 hour ago, Dante80 said:

Salomon αβάδιστα. Επίσης, η Adidas στην συλλογή Terrex έχει μερικά κομμάτια ότι πρέπει για την δουλειά που θέλεις.

Για Goretex γενικά δεν έχω την καλύτερη εμπειρία (δεν διαπνέουν όπως τα απλά όσο και να τα διαφημίζουν, αν βραχούν στεγνώνουν πολύ πιο δύσκολα κλπ). Αλλά YMMV, εξαρτάται και από την πορεία που θέλεις να κάνεις, τον καιρό κλπ.

το goretex καπου χανει καπου κερδιζει.το ιδιο και το χαμηλο,ημιμποτακι,μποτακι. για μονοημερα διημερα δεν θα περνα goretex και ουτε καν ημιμποτακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης καλο ειναι να εχουμε compeed οπως υπαρχει και η αλοιφη

https://www.healthcorner.gr/el-gr/product/112161/proionta-peripoihsh-somatos-peripoihsh-podion-peripoihsh-akron-fternas/GEHWOL-Footcream-Gia-to-kataponhmeno-kai-plhgomeno-derma-ton-podion-75ml/?gclid=EAIaIQobChMIo_TlktDs8QIVAgGLCh0c6gwSEAYYBCABEgKo4vD_BwE

Η οποια προστατευτει απο το να σε χτυπησει το παπουτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 17/7/2021 στις 4:08 ΜΜ, poulinos είπε

salomon.εσυ τωρα θα διαλεξεις αν θες χαμηλο ,ημιμποτακι ή μποτακι.με salomon goretex(τα πηρα goretex για να ειναι αδιαβροχα) εβγαλα 30ημερη πορεια με 16-20 κιλα σακιδιο

Ξερεις μηπως που μπορω να παω να κοιταξω γι αυτα https://www.skroutz.gr/s/15477396/Salomon-X-Ultra-3-GTX-404784-Ανδρικά-Χαμηλά-Ορειβατικά-Παπούτσια-Μαύρα-Αδιάβροχα-με-Μεβράνη-Gore-Tex.html?from=index_recently_viewed στη Θεσσαλονικη; Με εψησαν αρκετα αλλα δε βρισκω πουθενα να παω να τα δοκιμασω πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiwrgosP- είπε

Ξερεις μηπως που μπορω να παω να κοιταξω γι αυτα https://www.skroutz.gr/s/15477396/Salomon-X-Ultra-3-GTX-404784-Ανδρικά-Χαμηλά-Ορειβατικά-Παπούτσια-Μαύρα-Αδιάβροχα-με-Μεβράνη-Gore-Tex.html?from=index_recently_viewed στη Θεσσαλονικη; Με εψησαν αρκετα αλλα δε βρισκω πουθενα να παω να τα δοκιμασω πρωτα...

Δοκίμασες στο 2917 στη Τούμπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, GiwrgosP- said:

Ξερεις μηπως που μπορω να παω να κοιταξω γι αυτα https://www.skroutz.gr/s/15477396/Salomon-X-Ultra-3-GTX-404784-Ανδρικά-Χαμηλά-Ορειβατικά-Παπούτσια-Μαύρα-Αδιάβροχα-με-Μεβράνη-Gore-Tex.html?from=index_recently_viewed στη Θεσσαλονικη; Με εψησαν αρκετα αλλα δε βρισκω πουθενα να παω να τα δοκιμασω πρωτα...

δεν ειμαι απο θεσσαλονικη για να σου πω αλλα μπορω να πω τα παρακατω.

α.και να μην ειναι το συγκεκριμενο μοντελο υπαρχουν και αλλα.

β.αν δοκιμασεις ενα salomon και μαθεις το νουμερο σου μετα το παραγγελνεις  online.εχω αλλαξει πσνω απο 15 ζευγαρια  salomon απο μποτακι,ημιμποτακι,trail σε ολα ειμαι το ιδιο ακριβως νουμερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν ειμαι απο θεσσαλονικη για να σου πω αλλα μπορω να πω τα παρακατω.

α.και να μην ειναι το συγκεκριμενο μοντελο υπαρχουν και αλλα.

β.αν δοκιμασεις ενα salomon και μαθεις το νουμερο σου μετα το παραγγελνεις  online.εχω αλλαξει πσνω απο 15 ζευγαρια  salomon απο μποτακι,ημιμποτακι,trail σε ολα ειμαι το ιδιο ακριβως νουμερο

Edit: Ωραία, θα πάω να δοκιμάσω και θα παραγγείλω online :) Thanks. 

Επεξ/σία από GiwrgosP-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/10/2021 at 22:38, GiwrgosP- said:

Edit: Ωραία, θα πάω να δοκιμάσω και θα παραγγείλω online :) Thanks. 

Καλη αγορα.ωραια παπουτσακια τα salomon ακομα και για everyday Use.δεν εχω μετανιωσει για κανενα που αγορασα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...