Προς το περιεχόμενο

Εργασία σεζόν για πρώτη φορά σέρβις σε ξενοδοχείο


w95chris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, w95chris είπε

Μάλιστα. Έπρεπε να πω ευχαριστώ κιόλας και στην συνέντευξη απλά να πω "Που υπογράφω". Διαμονή διατροφή είχαν και οι σκλάβοι (σημαντικό και αυτό) άρα μάλλον και αυτοί τεμπέληδες ήταν. Ναι η λογική σου με ξαφνιάζει πάρα πολύ. Τεμπέλης είμαι επειδή δε θέλω να με εκμεταλλευτούν; Α ωραία! Με τέτοια λογική πάμε κατά διαόλου. Επίσης δεν είχα κάποιον σκοπό να ασχοληθώ μόνιμα με τον ξενοδοχειακό κλάδο. Προσωρινά ως να βρω κάτι άλλο σίγουρα.

Επίσης τελευταία φορά που κοίταξα, στα ξενοδοχεία πάνε όλοι αν τους κάνεις. Τέλος! Αυτοί που έχουν ήδη γνωριμίες πάνε ευκολότερα.

Δεν έχουμε να πούμε τίποτα άλλο εμείς άρα σε παρακαλώ μη κάνεις καν τον κόπο να απαντήσεις. Σεβαστή και δεκτή η άποψη σου αλλά ως εκεί

Βγαλε σε παρακαλω το ν απο το ανεργος, θα μπει να σε διαβασει κανας ανθρωπος που οντως ψαχνει και θα μπερδευτει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Narayan είπε

Άρα κακώς παίρνουν οι σερβιτόροι πάνω από τον βασικό.

Αυτογκόλ από τα λίγα 😏

Ο μισθος δεν εξαρταται μονο απο τις γνωσεις αλλα και απο τη σωματικη καταπονηση.Μπορει να κανεις δουλεια που δε χρειαζεται να εχεις βγαλει ΑΕΙ αλλα λογο της κουρασης και των απαιτησεων,προφανως και θα πρεπει να παιρνεις και την αναλογη αμοιβη.

Το θεμα ομως δεν ειναι ο βασικος.Ειναι ο βασικος σε παρανομες συνθηκες εργασιας.Εαν του ελεγαν 5μερο ,χωρις σπαστο ωραριο,8ωρο αυστηρο και βασικο τοτε προφανως και δε γκρινιαζε κανενας.Το 7ωρο ομως,οι σιγουρες υπερωριες ,το σπαστο και οι αμφισβητησιμες παροχες το κανουν δουλεία.Αυτο επισημαινουν ολοι εδω μεσα.Οτι δεν αξιζει για τετοιες συνθηκες να παρεις το βασικο σε καμια περιπτωση.

Οποτε παρε γκολακι απο το κεντρο και σπιτι σου.Επομενος.

 

ΥΓ.Καλα τον αγαπητο 3DJIN δε τον σχολιαζουμε καν.Εχει πιασει αλλο επιπεδο προσφυσης :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vs_skg είπε

Βγαλε σε παρακαλω το ν απο το ανεργος, θα μπει να σε διαβασει κανας ανθρωπος που οντως ψαχνει και θα μπερδευτει

Θα σου απαντούσα ανάλογα αλλά ευτυχώς έχω υπομονή

Εις το επανιδείν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dantε είπε

ΥΓ.Καλα τον αγαπητο 3DJIN δε τον σχολιαζουμε καν.Εχει πιασει αλλο επιπεδο προσφυσης :P

Εγώ πιστεύω ότι το έχει παίξει στοίχημα να κλειδωθεί μέχρι τις 14:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι ότι όσο περισσότεροι δέχονται με κακούς όρους τόσο οι όροι θα γίνονται χειρότεροι. Αλλά αν απορρίπτονται παράνομες ή προτάσεις με κακούς όρους θα αναγκαστούν να τις βελτιώσουν, αν δν θέλουν να δουλεύουν μόνοι τους.

 

Υ.Γ. Όσο υπάρχουν εργοδότες στον κλάδο που κρατάνε μέρος από τα tips, σωτηρία δεν έχει. Βέβαια από την άλλη γνωρίζω δύο εργοδότες που συμπλήρωναν στα tips μέχρι που τα διπλασίαζαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...