Προς το περιεχόμενο

Ψιλικατζιδικο αρνειται να δεχθει καρτα για αγορα καπνου.


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Τι μηχανη εχεις;

Είχα 1 Daewoo των 120€ και χάλασε, πλέον φτιάχνω καφέ σε μπρίκι espresso της Pedrini, καλύτερο απο την μηχανή.Ούτε αφαλάτωση, τίποτα.

Για επαγγελματικά αποτελέσματα έχω διαβάσει, χρειάζεται ακριβή μηχανή και μύλος.Πάντως ο καφές που φτιάχνω, μου αρέσει πιο πολύ πχ από Everest που βάζουν γλυκό χαρμάνι Buondi, τους ζητάω μέτριο και φτιάχνουν γλυκό.Ούτε του Γρηγόρη δεν με συγκινεί.

Πχ τώρα έχω φτιάξει καφέ, δεν μπαίνω στην διαδικασία να ψάχνω έξω.

Δεν έχω και την οικονομική άνεση γενικώς.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

πλέον φτιάχνω καφέ σε μπρίκι espresso της Pedrini, καλύτερο απο την μηχανή.Ούτε αφαλάτωση, τίποτα.

To εχω παρατημενο σε μια γωνια αυτο, απο ταξιδι στην Ιταλια. Λιγο δυσκολο να κανεις κρυο καφε με αυτο, νερουλος μην σου βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

To εχω παρατημενο σε μια γωνια αυτο, απο ταξιδι στην Ιταλια. Λιγο δυσκολο να κανεις κρυο καφε με αυτο, νερουλος μην σου βγει

 Το μείγμα που βγαίνει είναι πιο ζεστο απο της μηχανής, καυτό.Εγώ δεν βάζω παγάκια στο χτύπημα, το κρυώνω στην κατάψυξη για 5'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

στην περιοχή μου 1.70 και τα περισσότερα καφέ δινουν και νερό. 

Δεν ξέρω αν το κάνουν και σε εσάς 

Πλέον αν δε ζητήσεις το νεράκι δε στο δίνουν!!! Κάνουν την 🦆

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον απέθαντο το τόπικ. Φαγούρα θα έχει η κυρα Μαρία τρεις μέρες τώρα.

Τί άλλο θέμα θα αναλύσουμε εδώ;;;:lol:

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί του θέματος, σε τουριστικό χωριό της περιφέρειας που πήγα να αγορασω τσιγάρα με κάρτα επειδή δεν είχε πουθενά ATM για να βγάλω μετρητά, μου είπε η ιδιοκτήτρια, αν θέλω με κάρτα να μου χρεώσει 4€ αντί για 3,9€ που κοστίζουν. Δέχτηκα και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, satyllas είπε

Επί του θέματος, σε τουριστικό χωριό της περιφέρειας που πήγα να αγορασω τσιγάρα με κάρτα επειδή δεν είχε πουθενά ATM για να βγάλω μετρητά, μου είπε η ιδιοκτήτρια, αν θέλω με κάρτα να μου χρεώσει 4€ αντί για 3,9€ που κοστίζουν. Δέχτηκα και όλα καλά.

Στην τελική ανάλυση, θα έπρεπε να χρεώνουν παραπάνω, όσο ακριβώς είναι η προμήθεια, οπότε να τους μένει το κέρδος που θα έβγαζαν αν πλήρωνες σε μετρητά.

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Τί άλλο θέμα θα αναλύσουμε εδώ;;;:lol:

Με 25 σελιδες,πρεπει να παω για δευτερο γυρο,για να εχουμε κατι αλλο να συζητησουμε.
Κατι ειδα παραπανω για μπρικια για καφε,δε μπορουμε να το αφησουμε αυτο ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2021 στις 3:10 ΠΜ, StamTheMan είπε

Την εχουν την κατανοηση,αλλα θεωρω οτι οταν εχεις εναν τακτικο πελατη που δε μπαινει μονο για τσιγαρα,οτι καλο ειναι να σεβαστεις τα λεφτα που σου εχει αφησει τοσο καιρο και να μην κανεις σα μ@λ@κ@ς για μια φορα που δεν εβγαλες κερδος.

Εχω τοση κατανοηση που καταλαβαινω οτι ειναι οικογενειακη επιχειρηση,και το παιδι που το εχει βαζει τους γονεις του να το κρατανε καπου καπου,οποτε με τετοια παλια μυαλα ,τα οποια μαλιστα  βλεπουν το δεντρο και χανουν το δασος ,δε βγαζεις ακρη.
Ακριβως για αυτο θα μιλησω με το παιδι που το εχει,ο οποιος ειναι στην ηλικια μου και εχει δειξει οτι σεβεται,εαν κανει και αυτος τα ιδια σιγουρα δε θα ξαναψωνισω,και αναλογως τον τροπο που θα το διαχειριστει θα δω και αν θα ασχοληθω να κανω καταγγελια.

Προσπαθω να υποστηριζω μικρα μαγαζια οσο μπορω,αλλα οταν δεν εκτιμουν τα λεφτα που τους αφηνω,μου γυρναει το μυαλο.

Εγώ πιστεύω ότι όλοι επιλέγουν την εργασία που επιθυμούν,ή τό ελεύθερο επάγγελμα....ο νόμος λέει ότι οφείλουν να έχουν pos οκευ, καί εδώ αρχίζει η πλάκα, μου χάλασε,κλπ. Αλήθεια έχουν σκεφτεί μπαίνει man δώσε την είσπραξη και τέτοια,τι χρήμα θα δώσει ο φουκαρας για πες τό σκέφτηκε ο κουτοπόνηρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, antoniotse είπε

Εγώ πιστεύω ότι όλοι επιλέγουν την εργασία που επιθυμούν,ή τό ελεύθερο επάγγελμα....ο νόμος λέει ότι οφείλουν να έχουν pos οκευ, καί εδώ αρχίζει η πλάκα, μου χάλασε,κλπ. Αλήθεια έχουν σκεφτεί μπαίνει man δώσε την είσπραξη και τέτοια,τι χρήμα θα δώσει ο φουκαρας για πες τό σκέφτηκε ο κουτοπόνηρος..

Θα "πληρωθει" σε ειδος φανταζομαι :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...