Προς το περιεχόμενο

"Προσπεραση" απο δεξια


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα παρανομοι και οι δυο .Επιλεγείς νοσοκομείο πληρωμένο απο την ασφαλεια της  κυριας λοιπον μιας και αυτη παρανομησε πρωτη και μετα εσυ η ακομα και  δικαστηριο(γιατι και εσυ παρανομησες) στην αναπηρικη.Και μπορει τωρα να την γλυτωσες αλλα με τα μυαλα που έχεις δεν θα πας μακρια.........

 

Ευχομαι να γελάς παντα...........

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 σημερα αν εχεις μηχανη η αυτοκινητο πρεπει να εχεις 2 διπλωματα..

ενα οδηγησης και ενα μεντιουμ .....

κανονικα σταματαμε σε 2πλης κατευθυνσης απο πισω οτι οχημα και να εχουμε.....μεχρι να αποφασισει ο αλλος τι θα κανει γιατι κακα τα ψεματα αν πεσουμε επανω του με μηχανη θα εχουμε και πιθανο τραυματισμο οποτε κλαυτα Χαραλαμπε...επειδη οδηγω και γω μηχανη + αυτοκινητο και εχω κανα 2 φορες γλυτωσει καλυτερα αργα τα ζα που λενε στο μαντρι μου

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουν ξεκινήσει για τα καλά οι καλοκαιρινές σχολικες διακοπές, αν κρίνω από τα σχόλια των 2 τελευταίων σελίδων. Τελείωσαν και οι πανελλήνιες.

Απορώ πως δεν ειπώθηκε ακόμα το κλασσικό " άδεια για να στρίψει έχει πάρει από τον Δήμο, άδεια για να περάσει είχε το μηχανάκι;", *παράνομοι και οι δύο". 

Κλειδώστε το καλύτερα. 

 

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lucifer είπε

Φίλε μου μετά το ποστ σου άλλαξα γνώμη. Ίσως ήταν η ευφράδειά σου, ίσως η στεγανή σου τεκμηρίωση ή ακόμα και η εκτεταμένη επιχειρηματολογία σου και ο τρόπος που τοποθετείσαι, λεκτικά χαλαρά αλλά βαθυστόχαστα λακωνικά.

Εν γένει όλοι οι γνωστοί και αδιαμφισβήτητοι δείκτες της νοημοσύνης και της παιδείας του καθένα μας.

Ενώ η δική σου τοποθέτηση μας έκανε όλους καλύτερους ανθρώπους.Η αλήθεια έλαμψε ξαφνικά μπροστά στα μάτια μας  με τα ατρανταχτα επιχειρήματα σου, είσαι παράδειγμα προς μίμηση .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jmmys είπε

Έχουν ξεκινήσει για τα καλά οι καλοκαιρινές σχολικες διακοπές, αν κρίνω από τα σχόλια των 2 τελευταίων σελίδων. Τελείωσαν και οι πανελλήνιες.

Insomnia φίλε. Μια λέξη, μια ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jmmys είπε

Έχουν ξεκινήσει για τα καλά οι καλοκαιρινές σχολικες διακοπές, αν κρίνω από τα σχόλια των 2 τελευταίων σελίδων.

Δεν ξερω για σενα για μενα πάντως οχι..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lucifer είπε

Δεν έπρεπε να ήσουν εκεί που ήσουν, αν αυτή κάνει μπαλέτα στη λωρίδα της είναι δική της δουλειά. Αν οδηγούσες αμάξι και βρισκόσουν στην ίδια θέση, θα αναρωτιόσουν πάλι ποιος φταίει;

 

Αυτό!

Έπρεπε να περιμένεις να στρίψει

Το γεγονός ότι δεν το κάνουμε (να περιμένουμε) δε σημαίνει ότι έχουμε δίκιο

 

Γενικά προσοχή και να σκεφτόμαστε κάθε στιγμή ένα βήμα μπροστά από τους άλλους, ειδικά με μηχανάκια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην οδήγηση πρέπει να είμαστε συνέχεια σε εκγρήγορση και να προβλέπουμε κάθε κίνηση.

Δεν οδηγάμε εμπειρικά σε στυλ "έλα ρε συ, κατά 90% αυτή/αυτός μπροστά μου θα πάει αριστερά, οπότε ας γκαζώσω εγώ από δίπλα του και βλέπουμε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Lucifer said:
13 hours ago, Leleouras said:

απο πότε η αλήθεια είναι σεξισμός;

Φίλε μου μετά το ποστ σου άλλαξα γνώμη. Ίσως ήταν η ευφράδειά σου, ίσως η στεγανή σου τεκμηρίωση ή ακόμα και η εκτεταμένη επιχειρηματολογία σου και ο τρόπος που τοποθετείσαι, λεκτικά χαλαρά αλλά βαθυστόχαστα λακωνικά.

Εν γένει όλοι οι γνωστοί και αδιαμφισβήτητοι δείκτες της νοημοσύνης και της παιδείας του καθένα μας.

αυτή η απάντηση για αλλού πήγαινε, αδιαμφισβήτητος δείκτης νοημοσύνης

ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω και εγώ το πρόσφατο περιστατικό μου:

Βρίσκομαι πίσω και αριστερά απο ένα αυτοκίνητο και πάμε αργά γιατί έχει κίνηση. Ο δρόμος "διπλής λωρίδας" αλλά στο σημείο αυτό παρκάρουν παράνομα και η λωρίδα γίνεται μια και μισή.

Υπάρχει διαχωριστικό αλλά σε ένα σημείο μπορείς να στρίψεις αριστερά.

Ο τύπος το έχει σχεδόν προσπεράσει το σημείο και ξαφνικά αποφασίζει να στρίψει αριστερά χωρίς φλας.

Εγώ είχα αρχίσει λίγο να επιταχύνω για να τον περάσω γιατί η πρόθεση του δήλωνε οτι θα συνεχίζει ευθεία.

Φρενάρω και για να τον αποφύγω στρίβω και εγώ αναγκαστηκά μαζί του. Πιο κάτω σταματάει στο στοπ και του λέω ευγενικά να ξυπνήσει γιατί θα σκοτώσει κανένα. Με άρχισε στα τύπου "Εσείς με τα μηχανάκια χώνεστε παντού κτλ"

Σε περίπτωση που γινόταν το ατύχημα ποιος θα έφταιγε?

Εγώ που πήγα να τον προσπεράσω και δεν κράτησα αποστάσεις (χρησιμοποίησα την μισή λωρίδα που είχε απομείνει.)?

Η αυτός που έστριψε χωρίς φλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, JLEE είπε

Να σας πω και εγώ το πρόσφατο περιστατικό μου:

Βρίσκομαι πίσω και αριστερά απο ένα αυτοκίνητο και πάμε αργά γιατί έχει κίνηση. Ο δρόμος "διπλής λωρίδας" αλλά στο σημείο αυτό παρκάρουν παράνομα και η λωρίδα γίνεται μια και μισή.

Υπάρχει διαχωριστικό αλλά σε ένα σημείο μπορείς να στρίψεις αριστερά.

Ο τύπος το έχει σχεδόν προσπεράσει το σημείο και ξαφνικά αποφασίζει να στρίψει αριστερά χωρίς φλας.

Εγώ είχα αρχίσει λίγο να επιταχύνω για να τον περάσω γιατί η πρόθεση του δήλωνε οτι θα συνεχίζει ευθεία.

Φρενάρω και για να τον αποφύγω στρίβω και εγώ αναγκαστηκά μαζί του. Πιο κάτω σταματάει στο στοπ και του λέω ευγενικά να ξυπνήσει γιατί θα σκοτώσει κανένα. Με άρχισε στα τύπου "Εσείς με τα μηχανάκια χώνεστε παντού κτλ"

Σε περίπτωση που γινόταν το ατύχημα ποιος θα έφταιγε?

Εγώ που πήγα να τον προσπεράσω και δεν κράτησα αποστάσεις (χρησιμοποίησα την μισή λωρίδα που είχε απομείνει.)?

Η αυτός που έστριψε χωρίς φλας?

Εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα:

  1. Αν βγάλεις φλας για προσπέραση
  2. Πας στην αριστερή λωρίδα ( η μισή ήταν ελεύθερη)
  3. Ο άλλος αποφασίσει να αλλάξει λωρίδα και να στρίψει χωρίς φλας αριστερά.

Φταίει αυτός που πήγε να κάνει "νόμιμα" προσπέραση?

Να διευκρινίσω οτι εγώ πήγαινα στην αριστερή λωρίδα και είχα βγάλει φλας οτι προσπερνάω. Επίσης τα αυτοκίνητα πήγαιναν σημειωτόν σε ότι είχε απομείνει απο την δεξιά λωρίδα και την μισή αριστερή!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Lucifer είπε

Ωραίος ο κάζουαλ σεξισμούλης, αλλά εμένα μόνο άνδρες με έχουν τρακάρει και μόνο άνδρες έχουν πάει να με σκοτώσουν, κυρίως μεγαλύτερης ηλικίας.

Οπότε και αυτό δεν είναι non casual σεξισμός, μισανδρισμός και μισος για τους γέρους; 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...