Προς το περιεχόμενο

Tidal 3 Μήνες Δωρεάν


Tomahawk12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, chrisgeorg είπε

Ειχα βαλει το δωρεαν trial πριν 3 μηνες. Επισης ειχα κανει δωρεαν αναβαθμιση σε hifi απο περιεργεια. Τωρα προσπαθωντας να τερματισω την συνδρομη μου βγαζει δυο επιλογες downgrade ή cancel subscription. Γνωριζει κανεις πως αποφυγω την χρεωση?

 cancel subscription για να σταματήσει η συνδρομή σου και να μην χρεωθείς φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και εγώ τον φίλο για την ενημέρωση! 
 

Η ποιότητα Master να φανταστώ είναι καλύτερη από την Hifi?
Κάποια τραγούδια μου δίνει τη δυνατότητα για Master και επισης επειδή έχω καλά ακουστικά (Sony 1000XM2) τα συνέδεσα και άκουσα και κάποια τραγούδια σε ποιότητα 360. Καλή εμπειρία αλλά δεν συγκλονίστηκα κιολας! 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, megaloup είπε

άκουσα και κάποια τραγούδια σε ποιότητα 360. Καλή εμπειρία αλλά δεν συγκλονίστηκα κιολας! 😊

επειδη χρησιμοποιησες bluetooth, αν εχεις android σιγουρεψου οτι η λειτουργια LDAC ειναι ενεργοποιημενη. Αν εχεις iphone, το LDAC δεν υποστηριζεται οποτε σε καθε περιπτωση, ενω το αρχειο μπορει να ειναι HiRes, στα ακουστικά σου θα φτάνει downsampled λόγω του AAC.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Με iPhone είμαι. Αν βάλω τον ανταπτορα lightning σε jack και κουμπώσω ενσυρματα τα ακουστικά, θα ακούσω αισθητή διαφορά; Ή λόγω αντάπτορα θα χάσει πάλι;

Αλλιώς να κουμπώσω στο macbook και να ακούσω από εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενω αρχικα μου ειχε μηνιαια συνδρομη.....σε αντικατασταση αλλης τριμηνης ΔΩΡΕΑΝ που ειχα ενεργοποιησει και ληγει τον Αυγουστο πραγματοποιησα εκ νεου σε τριτο email και αυτη τη φορα δεχτηκε την αιτηση μου χορηγοντας αλλους 3 μηνες εκ νεου συνδρομης.....

Σας ευχαριστω θερμα 6 μηνες ΔΩΡΕΑΝ tidal μεσα στην καραντινα του 2021

 

Υ.Γ. Εννοειται οτι ακυρωσα την συνδρομη χωρις να απενεργοποιησω το λογαριασμο....υπο το φοβο μη το ξεχασω σε 3 μηνες και αρχιζει και χρεωνει 7ευρα!!!

 

Το tidal ειναι πολυ καλο το ακουω οπου εχω ελευθερο ΙΝΤΕΡΝΕΤ ολο το 24ωρο!!!! με μικρο ηχειο σε παραλια - σπιτι γραφειο κλπ απο το να ακουω YOUTUBE ή ραδιοφωνα με ειδησεις και Διαφημισεις πολυ προτιμοτερο!!!!

sub.jpg

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2021 στις 2:50 ΜΜ, Tomahawk12 είπε

επειδη χρησιμοποιησες bluetooth, αν εχεις android σιγουρεψου οτι η λειτουργια LDAC ειναι ενεργοποιημενη. Αν εχεις iphone, το LDAC δεν υποστηριζεται οποτε σε καθε περιπτωση, ενω το αρχειο μπορει να ειναι HiRes, στα ακουστικά σου θα φτάνει downsampled λόγω του AAC.

Σωστός!

Σόρρυ που είμαι λίγο εκτός θέματος και δεν θέλω να το πάρει κάποιος προσωπικά, το λέω γενικά γιατί τα έχω πάρει με την "μάστιγα" των bluetooth ακουστικών και ηχείων. Δίνει πολύ χρήμα ο κόσμος, μάλιστα παραλίγο να παρασυρθώ και εγώ, αλλά δεν γνωρίζει καν ότι κάνουν απωλεστική συμπίεση κατά την μετάδοση και περιμένουν να ακούσουν ποιότητα hi-end κλπ. Είναι βασικά για ευκολία και για απλή εξωτερική κυρίως χρήση που ούτως ή άλλως δεν θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά στην ποιότητα λόγω θορύβων και περιβάλλοντος.

https://darko.audio/2020/11/no-bluetooth-cannot-deliver-hi-res-audio/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

Ενω αρχικα μου ειχε μηνιαια συνδρομη.....σε αντικατασταση αλλης τριμηνης ΔΩΡΕΑΝ που ειχα ενεργοποιησει και ληγει τον Αυγουστο πραγματοποιησα εκ νεου σε τριτο email και αυτη τη φορα δεχτηκε την αιτηση μου χορηγοντας αλλους 3 μηνες εκ νεου συνδρομης.....

Σας ευχαριστω θερμα 6 μηνες ΔΩΡΕΑΝ tidal μεσα στην καραντινα του 2021

 

Υ.Γ. Εννοειται οτι ακυρωσα την συνδρομη χωρις να απενεργοποιησω το λογαριασμο....υπο το φοβο μη το ξεχασω σε 3 μηνες και αρχιζει και χρεωνει 7ευρα!!!

 

Το tidal ειναι πολυ καλο το ακουω οπου εχω ελευθερο ΙΝΤΕΡΝΕΤ ολο το 24ωρο!!!! με μικρο ηχειο σε παραλια - σπιτι γραφειο κλπ απο το να ακουω YOUTUBE ή ραδιοφωνα με ειδησεις και Διαφημισεις πολυ προτιμοτερο!!!!

sub.jpg

αν το έκανες με VPN Τουρκίας, θα σου έβγαινε 2€ ο μήνας για το HI FI

Μόλις τώρα, allareas είπε

αν το έκανες με VPN Τουρκίας, θα σου έβγαινε 2€ ο μήνας για το HI FI ή 1€ το κανονικό.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το family pack πόσο πάει με vpn? 

Αλλά από την άλλη δεν είναι λίγο ρίσκο να δίνεις στοιχεία κάρτας μέσω vpn?

Όσον αφορά τα διαθέσιμα τραγούδια, έχετε βρει κάποιο που να είναι μπλοκαρισμένο στη γείτονα χώρα? 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, 1nsom-n1k είπε

Το family pack πόσο πάει με vpn? 

Αλλά από την άλλη δεν είναι λίγο ρίσκο να δίνεις στοιχεία κάρτας μέσω vpn?

Όσον αφορά τα διαθέσιμα τραγούδια, έχετε βρει κάποιο που να είναι μπλοκαρισμένο στη γείτονα χώρα? 

Για την κάρτα νομίζω είναι λίγο ρίσκο, εγώ έβαλα Revolut.

Στα τραγούδια δεν έχω δει κάποιον περιορισμό, πέρα από έναν αποκλεισμό που είχε γίνει για λίγες ημέρες σε όλους τους λογαριασμούς από την συγκεκριμένη χώρα, αν το θυμάμαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2021 στις 2:08 ΠΜ, 1nsom-n1k είπε

Το family pack πόσο πάει με vpn? 

Αλλά από την άλλη δεν είναι λίγο ρίσκο να δίνεις στοιχεία κάρτας μέσω vpn?

Όσον αφορά τα διαθέσιμα τραγούδια, έχετε βρει κάποιο που να είναι μπλοκαρισμένο στη γείτονα χώρα? 

paypal και κανένα ρίσκο.

22 ώρες πριν, mcgerger είπε

Για την κάρτα νομίζω είναι λίγο ρίσκο, εγώ έβαλα Revolut.

Στα τραγούδια δεν έχω δει κάποιον περιορισμό, πέρα από έναν αποκλεισμό που είχε γίνει για λίγες ημέρες σε όλους τους λογαριασμούς από την συγκεκριμένη χώρα, αν το θυμάμαι καλά.

έδωσαν ακόμη έναν μήνα δωρεάν για αυτόν τον περιρισμό όμως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...