Προς το περιεχόμενο

Ford Fiesta για πρώτο αυτοκίνητο


Lesdal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Aπο leasing είναι?

Ναι το είχε ένας ιατρικός σύμβουλος για δουλειά.

Είδα και βιβλίο service και κτεο oλα ήταν στην ώρα τους σε εξουσιοδοτημένο της ford.

Επεξ/σία από Lesdal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Lesdal είπε

Ναι το είχε ένας ιατρικός σύμβουλος για δουλειά.

Είδα και βιβλίο service και κτεο oλα ήταν στην ώρα τους σε εξουσιοδοτημένο της ford.

Αν πάρεις πετρέλαιο να έχεις το νου σου για dpf και egr που βουλώνουν αν το αμάξι κυκλοφορεί κυρίως στην πόλη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Lesdal είπε

Update!

Παιδιά με πήρε τηλέφωνο μια φίλη με εταιρεία μεταχειρισμένων και μου προτείνει Ford fiesta του 2016 Πετρέλαιο 1500 κυβικά, 95 άλογα, ελληνικης αντιπροσωπείας με όλα τα service σε εξουσιοδοτημένο της ford στα 9400 με όλα μέσα, μεταβίβαση ΚΤΕΟ και ότι άλλο διαδικαστικό χρειάζεται. Τι λέτε?

 

 

 

Μην μπλεξεις με πετρελαιο εκτος αν καθε χρονο κανεις πολλα χλμ για να σου κανει γρηγορα καποια αποσβεση..!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Μην μπλεξεις με πετρελαιο εκτος αν καθε χρονο κανεις πολλα χλμ για να σου κανει γρηγορα καποια αποσβεση..!

 

Έχω σκεφτεί πως εφόσον είμαι από περιοχή 900χιλιομετρα μακριά απ' την Αθήνα και θα πηγαίνω 1-2 φορές το χρόνο σίγουρα πέρα από τις υπόλοιπες εκδρομές που θα κάνω ότι θα βόλεψει.

Να το τονίσω ότι σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα κοιτούσα leasing όχημα, εφόσον πρόκειται για οικογένειακη μας φίλη προχωράω στο να πάω να το δω.Θα ελεγχθεί και φυσικά στη ford για επιβεβαίωση ότι πρόκειται για ένα καλό αυτοκίνητο.

Επεξ/σία από Lesdal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2021 στις 11:10 ΠΜ, Lesdal είπε

Update!

Παιδιά με πήρε τηλέφωνο μια φίλη με εταιρεία μεταχειρισμένων και μου προτείνει Ford fiesta του 2016 Πετρέλαιο 1500 κυβικά, 95 άλογα, ελληνικης αντιπροσωπείας με όλα τα service σε εξουσιοδοτημένο της ford στα 9400 με όλα μέσα, μεταβίβαση ΚΤΕΟ και ότι άλλο διαδικαστικό χρειάζεται. Τι λέτε?

 

IMG_20210726_100033_790.jpg

IMG_20210726_100031_726.jpg

IMG_20210726_100029_334.jpg

IMG_20210726_100026_923.jpg

Για εμένα δεν αξιζει με τιποτα... και για το θεο οχι πετρελαιο μεταχειρισμένο...! θα το πληρώσεις διπλό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το πετρέλαιο, όχι για εσένα όμως. Αφού μπορείς να ανεβάσεις το budget βρες ενα 1000ρι. Μονο αν έχεις σκοπό να κάνεις 15.000χλμ συμφέρει το πετρέλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, korakios είπε

Και καινούριο να ήταν , με χρήση εντός πόλης που αναφέρει και Αθήνα , δε θα κάνει ποτέ σωστά αναγεννήσεις

Νομίζω πως δεν τίθεται θέμα αναγέννησης, είμαι ένα άτομο το οποίο θα παίρνω το αυτοκίνητο για να πηγαινω βόλτα μόνος μου.Με χαλαρώνει κάτι τέτοιο και το έκανα ακόμα και με το οικογενειακό αυτοκίνητο βενζίνης που έχουμε.

Μια φορά την εβδομάδα θα μπορώ να ασχολούμαι με την διαδικασία της αναγέννησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lesdal είπε

Νομίζω πως δεν τίθεται θέμα αναγέννησης, είμαι ένα άτομο το οποίο θα παίρνω το αυτοκίνητο για να πηγαινω βόλτα μόνος μου.Με χαλαρώνει κάτι τέτοιο και το έκανα ακόμα και με το οικογενειακό αυτοκίνητο βενζίνης που έχουμε.

Μια φορά την εβδομάδα θα μπορώ να ασχολούμαι με την διαδικασία της αναγέννησης.

Αν το ανοίγεις σε ανοιχτό δρόμο , οκ , εσύ ξέρεις καλύτερα εννοείται.

Προσωπικά θα προτιμούσα βενζίνης και θα το έψαχνα με καλό σύστημα υγραερίου ωστε να μην έχω το νου μου με αναγεννήσεις , ποιότητα πετρελαίου και αν τυχών κόψουν euro5 απο κέντρο (μελλοντικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν το ανοίγεις σε ανοιχτό δρόμο , οκ , εσύ ξέρεις καλύτερα εννοείται.

Προσωπικά θα προτιμούσα βενζίνης και θα το έψαχνα με καλό σύστημα υγραερίου ωστε να μην έχω το νου μου με αναγεννήσεις , ποιότητα πετρελαίου και αν τυχών κόψουν euro5 απο κέντρο (μελλοντικά)

Υπήρχε και μανισιο με υγραέριο και βενζίνη σαν μοντελο αλλά δεν το κοίταξα καν και ούτε μου το πρότεινε κάνεις βέβαια.

Euro 6 είναι το αυτοκίνητο βέβαια αυτό που λέω, για απαγόρευση δεν έχει συζητηθεί κάτι γι'αυτό και το σκέφτομαι να το αγοράσω.

Επεξ/σία από Lesdal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Lesdal είπε

Υπήρχε και μανισιο με υγραέριο και βενζίνη σαν μοντελο αλλά δεν το κοίταξα καν και ούτε μου το πρότεινε κάνεις βέβαια.

Δεν το ήξερα καν οτι έβγαινε εργοστασιακό

6 λεπτά πριν, Lesdal είπε

Euro 6 είναι το αυτοκίνητο βέβαια αυτό που λέω, για απαγόρευση δεν έχει συζητηθεί κάτι γι'αυτό και το σκέφτομαι να το αγοράσω.

αν είναι euro6 οκ, εννοείται πετρέλαιο είναι πολύ πιο άνετο απο βενζινοκίνητα αλλά θέλει συγκεκριμένη χρήση (πχ όχι μικρές αποστάσεις, να το ανοίγεις συχνά ,ευαίσθητο σε καύσιμο κτλ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Δεν το ήξερα καν οτι έβγαινε εργοστασιακό

αν είναι euro6 οκ, εννοείται πετρέλαιο είναι πολύ πιο άνετο απο βενζινοκίνητα αλλά θέλει συγκεκριμένη χρήση (πχ όχι μικρές αποστάσεις, να το ανοίγεις συχνά ,ευαίσθητο σε καύσιμο κτλ κτλ)

Αν τελικώς το αποκτήσω θα ρωτήσω τους οδηγούς ταξί που βάζουν, ολο και κάτι θα ξέρουν.

1 ώρα πριν, lary7 είπε

Καλό το πετρέλαιο, όχι για εσένα όμως. Αφού μπορείς να ανεβάσεις το budget βρες ενα 1000ρι. Μονο αν έχεις σκοπό να κάνεις 15.000χλμ συμφέρει το πετρέλαιο.

Απλά είναι και το γεγονός ότι το συγκεκριμένο είναι από έμπιστο ατομο.Αν κοιτάξω για χιλιαρι θα χρειαστεί να το ξεψαχνισω προκειμένου να δω ότι όλα είναι καλά με το όχημα. Επιπλέον δεν είμαι ένα άτομο που απλά θα το πάρω θα πάω στη δουλειά και θα γυρίσω σπίτι ή θα πάω για καφέ και πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...