Προς το περιεχόμενο

Google: Νέες λειτουργίες στα Google Maps για ασφαλέστερες μετακινήσεις


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

49 λεπτά πριν, Gbax13 είπε

 

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που την έπαθε στο Πήλιο, για παραλία κοντά στον Άγιο Ιωάννη κόλλησα σε ένα χωματόδρομο που μετά από 2 ώρες ανακάλυψα ότι τελικά ήταν αδιέξοδο...

Δυστυχώς δεν ξέρω εάν η Google έχει δεδομένα για την ποιότητα (ή ύπαρξη) της ασφάλτου στην Ελλάδα

Από την άλλη, το 90% των δρόμων εντός Ελλάδας και πόλεων είναι ένα αχούρι, σπασμένοι, με τουλάχιστον 10 μπαλώματα η κάθε οδός. Τα βλέπει αυτά η γκουγκλ και μετά τα ονομάζει όλα δρόμους. Λωρίδα να έχει και καλά θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2021 στις 11:52 ΠΜ, Gbax13 είπε

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που την έπαθε στο Πήλιο, για παραλία κοντά στον Άγιο Ιωάννη κόλλησα σε ένα χωματόδρομο που μετά από 2 ώρες ανακάλυψα ότι τελικά ήταν αδιέξοδο...

Δυστυχώς δεν ξέρω εάν η Google έχει δεδομένα για την ποιότητα (ή ύπαρξη) της ασφάλτου στην Ελλάδα

Μάλλον δεν ξέρετε οτι μπορείτε πολύ απλά να επιλέξετε τον δρόμο και να κάνετε report. Με αυτό τον τρόπο ο επόμενος δεν θα την πάθει. Σε λιγότερο από 24 ώρες θα έχουν ανανεωθεί οι χάρτες.

Το έκανα την Δευτέρα που μας πέρασε στην Σύρο, που εμφάνιζε διαδρομή για το κατάλυμα με πεζόδρομο και σκαλοπάτια. Report και την ίδια μέρα είχε γίνει approve και σταμάτησε να το προτείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...