Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία βενζινάδικο


kinhthra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

Πήγα κι φουλαρα το αμάξι μου σε ένα βενζινάδικο και έχω στοιχεία ότι κλέβουν. Το ντεπόζιτο του αμαξιού μου είναι 60 λίτρα. Μόλις άναψε λαμπάκι πήγα κι το φουλαρα. Βλέπω την αντλία να βάζει μέσα 59+ (περίπου 60 λίτρα). 

Έχω την απόδειξη έκανα και ένα βίντεο. Τι πρέπει να κάνω τώρα; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γελάω....

που ζεις αγόρι μου;

να λες και ευχαριστώ που δεν πήρες και καμιά τρόμπα βενζίνης στο χέρι.

ανέβασε μια το αποδεικτικο σερλκ χολμς βιντεο να γελασει το χειλάκι μας.

εκείνη την ώρα σου κόπηκε η λαλιά να του μιλήσεις;

Επεξ/σία από lasithi12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Να κυκλοφορει με μισο λιτρο στο ντεποζιτο ειναι μεγιστη μλκια  αλλα δε καταλαβα πως καταλαβε οτι τον κλεβουν ? :P

Οταν ανάβει λαμπάκια έχουν μείνει μονο στη ρεζέρβα, συνήιθως 8 ή 10 λίτρα. Ντου δε μαθ

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α ok το δικο μου ειναι γαλλικο και αναθεμα και αν εχω φουλαρει τελειως ποτε αλλα πρεπει να ειναι 40ρι 

 Δηλαδη γεμισε κανονικα το ρεζερβουαρ και μετα σου εβαζε μονο αερα αλλα ο μετρητης της αντλιας εγραφε κανονικα

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Froskeas είπε

Οταν ανάβει λαμπάκια έχουν μείνει μονο στη ρεζέρβα, συνήιθως 8 ή 10 λίτρα. Ντου δε μαθ

10 λιτρα;Εχουν τόσο μεγάλη ρεζερβα τα ιχ;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αστείο και μόνο να ισχυρίζεται κάποιος τόσο *απόλυτα* ότι τον έχουν κλέψει χωρίς να γνωρίζει όλες τις παραμέτρους του οχήματος.
Επίσης θα πρέπει να εξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς "έκανα και ένα βίντεο" γιατί σε βλέπω να μπλέκεις κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kinhthra είπε

Γεια σας

Πήγα κι φουλαρα το αμάξι μου σε ένα βενζινάδικο και έχω στοιχεία ότι κλέβουν. Το ντεπόζιτο του αμαξιού μου είναι 60 λίτρα. Μόλις άναψε λαμπάκι πήγα κι το φουλαρα. Βλέπω την αντλία να βάζει μέσα 59+ (περίπου 60 λίτρα). 

Έχω την απόδειξη έκανα και ένα βίντεο. Τι πρέπει να κάνω τώρα; 

Τι εταιρεία είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Τι εταιρεία είναι ?

ναι συμφωνώ να πει ποιας εταιρείας είναι το πρατήριο που τράβηξες το βίντεο/φωτογραφίες και λες ότι σε έκλεψαν στην βενζίνη

τουλάχιστον να έχει αποτέλεσμα το εξώδικο-αγωγή-μήνυση που θα του κάνουν από την εταιρεία για συκοφαντική δυσφήμιση κτλ...

δυστυχώς αυτά συμβαίνουν όταν έχουμε άδεια οδήγησης (δεν ξέρω με ποιο τρόπο την αποκτήσαμε...) και δεν ξέρουμε τα βασικά γύρω από ένα αυτοκίνητο (ειδικά το δικό μας) ή μια μηχανή πόσα λίτρα είναι το ρεζεβουάρ και πότε ανάβει το λαμπάκι της βενζίνης και τι σημαίνει αυτό...

ναι ξέρω λεπτομέρειες...

εδώ οδηγούν στο δρόμο με κολλημένο το κινητό στο αυτί ή τα ακουστικά και μιλάνε ενώ οδηγούν

σήμερα δύο οδηγούς κόντεψα να τους τσακίσω τα μούτρα στο τιμόνι γιατί μίλαγαν στο ... κινητό και δεν είδαν ο ένας το ΣΤΟΠ και ο άλλος το ΦΑΝΑΡΙ και πήγαν να με χτυπήσουν και δεν φτάνει αυτό πήγαν να μου την πουν κιόλας που είχα το θράσος να θέλω να περάσω από το ένα πεζοδρόμιο στο άλλο...

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάχιστη χωρητικότητα ρεζέρβας ορίζεται στα 5 λίτρα αν δεν κάνω λάθος από το πρότυπο.

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το όχημα σου? 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kinhthra είπε

Γεια σας

Πήγα κι φουλαρα το αμάξι μου σε ένα βενζινάδικο και έχω στοιχεία ότι κλέβουν. Το ντεπόζιτο του αμαξιού μου είναι 60 λίτρα. Μόλις άναψε λαμπάκι πήγα κι το φουλαρα. Βλέπω την αντλία να βάζει μέσα 59+ (περίπου 60 λίτρα). 

Έχω την απόδειξη έκανα και ένα βίντεο. Τι πρέπει να κάνω τώρα; 

Να το ανεβάσεις στο youtube και να μας δώσεις το link να γελάσουμε.

Εναλλακτικά μπορείς να το ψάξεις λίγο παραπάνω για να μάθεις ποια είναι η πραγματική χωρητικότητα του ρεζερβουάρ σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...