Προς το περιεχόμενο

Διαδικασία απόδοσης κλήσης για παραβίαση κόκκινου


GEM87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα και στη Γερμανια φιλος σε παραβαση οριου  ταχητητας απο καμερα πληρωσε το προστιμο και εδωσε το διπλωμα της πεθεράς του κανονικα  .Και τι παραβαση τον επιασε η καμερα να πηγαινει με 47 ενω το οριο ηταν 45.

8 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Απλά σου λέει ότι η φωτογραφία βγαίνει απ μπροστά και δείχνει και τον οδηγό. Από την πινακίδα βρίσκουν το όχημα. Απλά αν έρθει η κλήση σπίτι πχ ξέρεις ότι το έκανε ο γιος σου. 

Εδώ Ελλάδα προσωπικά δεδομένα και βλακειες

 

5 λεπτά πριν, ikorolis είπε

θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω καλύτερα από εσένα το τι έχω κάνει στην πραγματική ζωή (IRL) έτσι για εμένα μετράνε τα χρόνια και η εμπειρία που απόκτησα στην Ομάδα Ζ

Ελα  ρε φιλε και εγω δικαστής παρα αρειο παγο εδω περα.Πως και δεν βρεθηκαμε πουθενα

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Απλά σου λέει ότι η φωτογραφία βγαίνει απ μπροστά και δείχνει και τον οδηγό. Από την πινακίδα βρίσκουν το όχημα. Απλά αν έρθει η κλήση σπίτι πχ ξέρεις ότι το έκανε ο γιος σου. 

Εδώ Ελλάδα προσωπικά δεδομένα και βλακειες

Βασικά αν διαβάσεις όλα τα συμφραζόμενα θα διαπιστώσεις πως δεν λέει αυτό αλλά κάτι άλλο, πως του φαίνεται περίεργο που η κλήση πάει στον ιδιοκτήτη ενώ δεν είναι σίγουρο ότι αυτός οδηγούσε, έτσι ξεκίνησε η συζήτηση μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, filipprin είπε

Μπα και στη Γερμανια σε παραβαση οριου  ταχητητας απο καμερα εδωσε το διπλωμα της πεθεράς του.

Ελα  ρε φιλε και εγω δικαστής παρα αρειο παγο εδω περα.Πως και δεν βρεθηκαμε πουθενα

Επίσης μια λεπτομέρεια που ξέχασες (είπα ήμουν αστυνομικός της ομάδας Ζ) δεν είμαι πλέον αστυνομικός (επίσης οι περισσότεροι της "σειράς μου" έχουν αποσυρθεί είτε συνταξιοδοτήθηκαν είτε πέθαναν) και τώρα είμαι στέλεχος σε πολυεθνική εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Βασικά αν διαβάσεις όλα τα συμφραζόμενα θα διαπιστώσεις πως δεν λέει αυτό αλλά κάτι άλλο, πως του φαίνεται περίεργο που η κλήση πάει στον ιδιοκτήτη ενώ δεν είναι σίγουρο ότι αυτός οδηγούσε, έτσι ξεκίνησε η συζήτηση μας.

Παρεξηγηθήκαμε, φυσικά θα πάει στον ιδιοκτήτη αφου την δική του διεύθυνση έχουν στο αρχείο. Αλλα με την φωτό είναι εύκολο να καταλάβεις ποιος οδηγούσε, αν δίνεις το αμάξι σου σε άλλα ατόμα. Είχε φάει κλήσεις ο παππούς μου στην Γερμανία και στην φωτό ήταν πάντα φάτσα κάρτα με την τσιγαρούκλα στο στόμα, δεν υπήρχε αμφιβολία. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Παρεξηγηθήκαμε, φυσικά θα πάει στον ιδιοκτήτη αφου την δική του διεύθυνση έχουν στο αρχείο. Αλλα με την φωτό είναι εύκολο να καταλάβεις ποιος οδηγούσε, αν δίνεις το αμάξι σου σε άλλα ατόμα. Είχε φάει κλήσεις ο παππούς μου στην Γερμανία και στην φωτό ήταν πάντα φάτσα κάρτα με την τσιγαρούκλα στο στόμα, δεν υπήρχε αμφιβολία. :) 

Αυτά που γράφεις τώρα δεν έχουν και πολύ σχέση με αυτά που είχες γράψει προ ημερών, δλδ ότι σου φαινόταν περίεργο ότι στην Ελλάδα το πρόστιμο πάει στον ιδιοκτήτη.

Έτσι όπως το γράφεις τώρα πάντως, συμφωνούμε απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
49 minutes ago, ikorolis said:

Επίσης μια λεπτομέρεια που ξέχασες (είπα ήμουν αστυνομικός της ομάδας Ζ) δεν είμαι πλέον αστυνομικός (επίσης οι περισσότεροι της "σειράς μου" έχουν αποσυρθεί είτε συνταξιοδοτήθηκαν είτε πέθαναν) και τώρα είμαι στέλεχος σε πολυεθνική εταιρεία.

Spoiler

Off-topic, το ξέρω, αλλά γιατί αποσύρθηκαν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, Malthador είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Off-topic, το ξέρω, αλλά γιατί αποσύρθηκαν;

 

άλλοι συνταξιοδοτήθηκαν και άλλοι δυστυχώς πέθαναν (από διάφορες αιτίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ikorolis είπε

άλλοι συνταξιοδοτήθηκαν και άλλοι δυστυχώς πέθαναν (από διάφορες αιτίες)

Είχες δουλέψει με τον μακαρίτη τον καράφλα τον Τάσο που έγραφε ποιηματάκια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Malthador είπε
Spoiler

Off-topic, το ξέρω, αλλά γιατί αποσύρθηκαν;

 

Spoiler

 

Ειχε βρωμισει πολυ η κατασταση με τη Ζητα και τους κοψαν σιγα σιγα,για να ερθει η ΔΙ.ΑΣ ( αμεσος δραση και οχι τροχαια )

Ειχε πολλα καθαρματα η Ζητα απο ενα σημειο και μετα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
35 λεπτά πριν, StamTheMan είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Ειχε βρωμισει πολυ η κατασταση με τη Ζητα και τους κοψαν σιγα σιγα,για να ερθει η ΔΙ.ΑΣ ( αμεσος δραση και οχι τροχαια )

Ειχε πολλα καθαρματα η Ζητα απο ενα σημειο και μετα.

 

 

Η "σειρά" που αναφέρομαι είχε καλά παιδιά (δεν ξέρω αν θυμάσαι έναν τροχονόμο τον "μουστάκια") και αυτός δικός μας παιδί...

46 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Είχες δουλέψει με τον μακαρίτη τον καράφλα τον Τάσο που έγραφε ποιηματάκια? 

ναι

και δεν ήξερα ότι πέθανε το έμαθα από άλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikorolis είπε

...και όταν με το καλό γινόταν το δικαστήριο ο παραβάτης οδηγός του αυτοκινήτου θα είχε εμένα τον βεβαιωμένο από νοσοκομείο τραυματία , τους δύο αστυνομικούς και φυσικά την ασφαλιστική του εταιρεία που δεν θα τον κάλυπτε γιατί χτύπησε πεζό ενώ μιλούσε στο κινητό και πέρασε το κόκκινο σηματοδότη.

 

Δεν υπάρχει νομολογία που να αίρει (ακυρώνει) την ισχύ της ασφαλιστικής κάλυψης όταν ο υπαίτιος μιλάει στο κινητό ή παραβιάσει κόκκινο. Μόνον όταν οδηγεί υπό την επήρεια αλκοόλ ή ναρκωτικών ουσιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikorolis είπε

Η "σειρά" που αναφέρομαι είχε καλά παιδιά (δεν ξέρω αν θυμάσαι έναν τροχονόμο τον "μουστάκια") και αυτός δικός μας παιδί...

Παντα θα υπαρχουν καλα παιδια.

Στην Καλαματα παντως ηταν 4-5 που μετρουσαν για 10 ο καθενας με τις βλακειες που καναν.

Ο ενας θυμαμαι ειχε ενα 45ρι πανω του,με μυλο,αστεια πραματα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Παντα θα υπαρχουν καλα παιδια.

Στην Καλαματα παντως ηταν 4-5 που μετρουσαν για 10 ο καθενας με τις βλακειες που καναν.

Ο ενας θυμαμαι ειχε ενα 45ρι πανω του,με μυλο,αστεια πραματα.
 

δεν υπάρχουν καλοί τροχονόμοι (σφυρίχτρες) πλέον...(ελάχιστοι έχουν απομείνει που ξέρουν να ρυθμίζουν την κυκλοφορία) το βλέπω καθημερινά στο κέντρο που κινούμε

καλώς ή κακώς οι περισσότεροι είναι νέα παιδιά άντρες/γυναίκες που μπήκαν με πανελλήνιες στις σχολές των σωμάτων ασφαλείας και το βλέπουν ως (μόνιμη) δουλειά στο δημόσιο ο μισθός να πέφτει

ελάχιστοι από αυτούς ακολουθούν καριέρα υπαξιωματικού/αξιωματικού

μερικές παρατηρήσεις για αυτό που είπες σχετικά με τα όπλα

45άρι με μύλο το βλέπω δύσκολο...καθώς είναι πιστόλι με γεμιστήρα (7 σφαίρες)

44άρι Magnum που είναι περίστροφο με μύλο ναι

ο αστυνομικός στην εποχή μου πλήρωνε για οπλισμό - αλεξίσφαιρο γιλέκο - εξοπλισμό για την μηχανή αλλά πολλές φορές και το σέρβις της η υπηρεσία δεν πλήρωνε τίποτα από αυτά...

εγώ είχα αγοράσει .357 magnum περίστροφο όπως και στρατιωτικού τύπου αλεξίσφαιρο γιλέκο (κέβλαρ) καθώς και πάρα πολλά πράγματα για την μηχανή που οδηγούσα (αρκετοί μισθοί είχαν πέσει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

44άρι Magnum που είναι περίστροφο με μύλο ναι

 

Το σκεφτηκα μηπως το 45ρι δεν βγαινει με μυλο και πω πατατα,αλλα δε βαριεσαι,δεν ειναι δουλεια μου να ξερω απο οπλα.
Σιγουρα ηταν πολυ μεγαλο,την ειχε δει σεριφης ο τυπος.

 

8 λεπτά πριν, ikorolis είπε

ο αστυνομικός στην εποχή μου πλήρωνε για οπλισμό - αλεξίσφαιρο γιλέκο - εξοπλισμό για την μηχανή αλλά πολλές φορές και το σέρβις της η υπηρεσία δεν πλήρωνε τίποτα από αυτά...

 

για αυτο σαπισαν τα gsx 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...