Προς το περιεχόμενο

Δεν εχω προσβαση στον υπολογιστη μου απο την πολιτικη ομαδας


bilyn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, δεν εχω προσβαση στον υπολογιστη μου, οταν τον ανοιγω εχει μια σημειωση "Η συνδεση υπολογιστης πελατης  πολιτικη ομαδας απετυχε, Δεν επιτρεπεται η προσβαση". Γνωριζει καποιος πως να λυσω αυτο το θεμα ? Γινεται να το  διορθωσω απο το BIOS ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, bilyn είπε

Καλημερα, δεν εχω προσβαση στον υπολογιστη μου, οταν τον ανοιγω εχει μια σημειωση "Η συνδεση υπολογιστης πελατης  πολιτικη ομαδας απετυχε, Δεν επιτρεπεται η προσβαση". Γνωριζει καποιος πως να λυσω αυτο το θεμα ? Γινεται να το  διορθωσω απο το BIOS ?

από το BIOS , όχι, δε γίνεται. ΑΝ στον ΗΥ υπάρχει κ 2ος λογαριασμός με δικαιώματα admin , μπες με τον άλλον κ πρέπει ν αντιγράψεις 1-2 κλειδιά στη registry, κάτι έχει χτυπήσει στο profile σου.

έχω να το δω αυτό από win7 εποχή

https://el.play-and-more.com/8510-fix-group-policy-client-service-failed-logon-windows-8

 

Επεξ/σία από Kthulhou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Τι υπολογιστής είναι αυτός, εταιρειας;

Αν είναι στο σπίτι σου μπες με την χρήση του administrator

HP Pavillion

Δεν γνωριζω πως να μπω ως Administrator, και δεν υπαρχει καποιο πληκτρο να πατησω εκτος απο το οκ το οποιο κλεινει τον υπολογιστη. Μονον στο BIOS εχω προσβαση.

Ευχαριστω

9 ώρες πριν, Kthulhou είπε

από το BIOS , όχι, δε γίνεται. ΑΝ στον ΗΥ υπάρχει κ 2ος λογαριασμός με δικαιώματα admin , μπες με τον άλλον κ πρέπει ν αντιγράψεις 1-2 κλειδιά στη registry, κάτι έχει χτυπήσει στο profile σου.

έχω να το δω αυτό από win7 εποχή

https://el.play-and-more.com/8510-fix-group-policy-client-service-failed-logon-windows-8

 

Ειναι Windows 7. Δεν εχω 2ο λογαριασμο

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξεκινήσεις το Pc και περάσει την 1η οθόνη πάτα επαναλαμβανόμενα F8 να σου βγάλει επιλογές εκκίνησης και εκεί επέλεξε "Ασφαλή λειτουργία" (με τα βελάκια και το ENTER). Αν σου δώσει επιλογή να συνδεθείς σαν administrator κάντο και δες δύο πιθανές λύσεις...

https://www.top-password.com/blog/fix-the-group-policy-client-service-failed-the-logon-access-denied/

Αν δεν έχει administrator θα πρέπει να μπουτάρεις από το dvd/usb με τα 7άρια που έκανες εγκατάσταση και να πας για επιδιόρθωση αντί για εγκατάσταση και από εκεί να κάνεις τις λύσεις που προτείνει.

Στην 2η λύση που διαγράφεις το profile, πριν το κάνεις πήγαινε με την εξερεύνηση αρχείων στον φάκελο C :\users\ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΣΟΥ και πάρε backup από την επιφάνεια εργασίας, έγγραφα, λήψεις και γενικά δες σε όλους τους φάκελους που έχει εκεί για αρχεία και αντέγραψε τα σε στικάκι ή κάνε έναν απλό φάκελο στον c π.χ. backup και βάλε τα αρχεία σου εκεί. Μετά διέγραψε το προφίλ.

Αν σου φαίνεται ότι γράφω σε chinese mandarine πήγαινε λαπτοπ σε κάποιον που ξέρει πως να το κάνει ή αν νιώθεις την περιπέτεια προσπάθησε το μόνος σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2021 στις 1:55 ΠΜ, micos000 είπε

Όταν ξεκινήσεις το Pc και περάσει την 1η οθόνη πάτα επαναλαμβανόμενα F8 να σου βγάλει επιλογές εκκίνησης και εκεί επέλεξε "Ασφαλή λειτουργία" (με τα βελάκια και το ENTER). Αν σου δώσει επιλογή να συνδεθείς σαν administrator κάντο και δες δύο πιθανές λύσεις...

https://www.top-password.com/blog/fix-the-group-policy-client-service-failed-the-logon-access-denied/

Αν δεν έχει administrator θα πρέπει να μπουτάρεις από το dvd/usb με τα 7άρια που έκανες εγκατάσταση και να πας για επιδιόρθωση αντί για εγκατάσταση και από εκεί να κάνεις τις λύσεις που προτείνει.

Στην 2η λύση που διαγράφεις το profile, πριν το κάνεις πήγαινε με την εξερεύνηση αρχείων στον φάκελο C :\users\ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΣΟΥ και πάρε backup από την επιφάνεια εργασίας, έγγραφα, λήψεις και γενικά δες σε όλους τους φάκελους που έχει εκεί για αρχεία και αντέγραψε τα σε στικάκι ή κάνε έναν απλό φάκελο στον c π.χ. backup και βάλε τα αρχεία σου εκεί. Μετά διέγραψε το προφίλ.

Αν σου φαίνεται ότι γράφω σε chinese mandarine πήγαινε λαπτοπ σε κάποιον που ξέρει πως να το κάνει ή αν νιώθεις την περιπέτεια προσπάθησε το μόνος σου.

Το προσπαθησα ομως δεν δορθωθηκε, μαλλον θα πρεπει να καλεσω τεχνικο. Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/8/2021 στις 12:43 ΜΜ, bilyn είπε

Ειναι προσωπικος υπολογιστης.

Βρήκες λύση ή όχι?

Δηλαδή λες οτι μόλις φορτώσουν τα win, σου πετάει αυτό το μήνυμα κατευθείαν? Χωρίς να προσπαθήσεις να συνδεθείς στο προφίλ σου?
Αν έχεις επιλογή, κάτω αριστερά τι σου εμφανίζει? Χωρίς να πατήσεις κάτι. Other User? ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΙ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/8/2021 στις 5:35 ΜΜ, donblunts είπε

Βρήκες λύση ή όχι?

Δηλαδή λες οτι μόλις φορτώσουν τα win, σου πετάει αυτό το μήνυμα κατευθείαν? Χωρίς να προσπαθήσεις να συνδεθείς στο προφίλ σου?
Αν έχεις επιλογή, κάτω αριστερά τι σου εμφανίζει? Χωρίς να πατήσεις κάτι. Other User? ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΙ ?

Οταν φορτωσουν τα windows και παταω το εικονιδιο User τοτε εμφανιζεται η ειδοποιηση " Η συνδεση της υπηρεσιας υπολογιστης-πελατης πολιτικη ομαδας απετυχε. Δεν επιτρεπεται η προσβαση" Ευχαριστω που προσπαθεις να βοηθησεις. Κατω Αριστερα εχει ενα πληκτρο που γραφει "Διευκολυνση προσβασης" το οποιο ομως δεν βοηθαει σε τιποτα, και κατω δεξια εχει το Start button. Προσπαθησα να κανω επισυναψη photo της οθονης, ομως δεν ανεβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη δουλειά έχουμε τοπικό λογαριασμό και το αφεντικό ξέχασε το κωδικό από το PC του (τόσο συχνά που το χρησιμοποιεί) και του έσπασα τον κωδικό (όλους, ό, τι έβρισκα μπροστά μου) και μπήκε κανονικά στο λειτουργικό. Το πρόγραμμα που χρησιμοποίησα ήταν αυτό: https://www.lazesoft.com/forgot-windows-admin-password-recovery-freeware.html Αν δεν σας κάνει κόπο, κάντε μια δοκιμή.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρη δεν τον "κλείδωσε" απ έξω, έχει χτυπήσει η registry κ δε μπαίνει το Profile του χρήστη

@ bilyn, αφού 10-15 μέρες τώρα δεν το έφτιαξες, πήγαινέ το σε τεχνικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...