Προς το περιεχόμενο

Τελικά υπάρχουν άνθρωποι που ζουν τόσο μόνοι;


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, skiabox είπε

Οι πιο τοξικοί που έχω συναντήσει είναι αυτοί που συναντάς στα γυμναστήρια.

Θεωρούν αδιανόητο αν βγεις μαζί τους κάποια κοπέλα να ενδιαφέρεται για εσένα και όχι για αυτούς.

@DWinchester Παίζουν μπάλα τελικά τα dating apps?

Ξέρω και εγώ τέτοιους αλλά δεν είναι τοξικοί, ανασφαλείς είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 hours ago, papoys1 said:

να καταφεύγουν σε σάιτ γνωριμιών όπου γνωρίζουν συντρόφους για 1-2-3 συνευρέσεις , γιατί είναι σίγουρο πως τέτοιες γνωριμίες όχι μόνο δεν θα έχουν μέλλον αλλά σε βυθίζουν περισσότερο στην απομόνωση και στο περιθώριο.

Να ενημερώσω μια φίλη που παντρεύτηκε πέρσι με τέτοια γνωριμία. :P

 

6 hours ago, ppanos7 said:

Εδώ πεθαίνει κάποιος και το πρώτο πράγμα που σκέφτονται οι δικοί του είναι η ανάρτηση του θανάτου στο facebook, ανατριχιαστικό αλλά πραγματικό...

Δεν είναι το πρώτο αλλά το κάνεις για να το δει κόσμος που πιθανώς ενδιαφέρεται αλλά με το χαρτάκι δεν πρόκειται ποτέ να το έβλεπαν. 

6 hours ago, ppanos7 said:

Ρωτήστε τα παιδιά σας για φλερτ, για επαφή τετ α τετ με το άλλο φύλο, ακόμη και για εφηβικές "τρέλες" που κάνουν με φίλους τους ...

Αυτό το λες έχοντας παιδιά? 

Γιατί εγώ τουλάχιστον από την ανιψιά μου έχω αρκετά διαφορετικές εικόνες. 

6 hours ago, ppanos7 said:

Ποιος περίμενε ότι θα δουλεύεις χωρίς ωράριο, χωρίς προσωπικό χρόνο αλλά θα είσαι ευτυχισμένος με 5G και 5662 streaming πλατφόρμες για να βλέπεις ταινίες; Και μην τολμήσεις να μαγειρέψεις, παρέχουμε και e-τροφή σε φοβερές τιμές.

Μιλάμε γενικά? Για Ελλάδα? Γιατί μια χαρά ωράριο έχουν φίλοι μου σε Ελβετία, Δανία, Ολλανδία. 

Οι streaming πλατφόρμες τι σχέση έχουν? Επίσης ποιος σου απαγορεύει να μαγειρέψεις? 

9 hours ago, adi32 said:

Φυσικά και πρέπει να υπάρχουν σοβαρά γραφεία γνωριμιών. 

8 στους 10 γιατί χωρίζουν? 

Διαλέγεις έναν άνθρωπο εντελώς μέσα από τυχαία γεγονότα για να περάσεις τη ζωή σου. Πχ Αν δεις κάποια στο δρόμο ή στη γειτονιά ή στη σχολή ή στην πέσει στο Facebook κλπ

Πως είναι δυνατόν να νομίζεις ότι αυτός ο άνθρωπος είναι ο ιδανικότερος που υπάρχει για σένα? 

Σα να λες θα παίξω Τζόκερ μόνο μια φορά στη ζωή μου και θα το κερδίσω σίγουρα 

Ποιοι 8 στους 10?

Το σοβαρό γραφείο τι ακριβώς θα κάνει? Θα βρει τον ιδανικότερο για σένα? 

Δεν γνωρίζεις κάποιον και την επόμενη μέρα αποφασίζεις πως θα μείνετε για πάντα μαζί. Μεσολαβεί διάστημα θεωρητικά που βλέπεις αν κάνει ο ένας στον άλλον. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοινωνια κ τα ατομα εχουν γινει ανασφαλη οικονομικα κ κατ επεκταση αμιγως καταναλωτικα θέτωντας στοχους βασει του εγω.Μεχρι τα 30 να παντρευτεις μεχρι τα 35 παιδια (αν εισαι κοπελα βγαλε 5 χρονια) κ ολοι κυνηγουν μια καρικατουρα της "ζωης" για να δειξουν στους αλλους οτι πετυχαν τα κοινωνικα στανταρ για καθε ηλικια.Δεν εχει σημασια ποιον.Λεφτα να υπαρχουν.

Αυτο εχει 2 λυσεις σαν 2ροβαθμια εξισωση. Αφενος δημιουργει ατομικη κενοτητα>ζευγαρια χωριζουν οπως παντρευτηκαν,κ απτην αλλη ανθρωπους που απομακρύνονται απο αυτο.

Στην ολη κατασταση επιδρα κ ευθυνεται η αισχρη οικονομική κατασταση των νεων.Ατομα δηλ που πρέπει να δημιουργήσουν καλουνται να ζησουν κ να νοικιασουν με 650 ευρω κ δεν ανοίγει ρουθουνι.Συγχρονη σκλαβια δηλ.

Για τις ζωες τους αποφασίζουν κ ψηφίζουν ναρκωμενοι γεροι που εχουν βαφτει μια ζωη ΝΔ ΠΑΣΟΚ κοκ.(Αν δειτε το τσερνομπιλ την ταινία τοτε ενα σπιτι στους νεους το εδινε το κρατος.Σημερα ουτε καν..φερτα περα με 650)

Τι κοινωνικοποίηση λοιπόν να'χει μετα ενας νεος γιατι οσο ζει με τους γονεις του κ ειναι 20-28 μαξ ειναι γιολο καμια μπυρα 15 φίλοι κ ολα καλα.Μετα οσοι εχουν τα μεσα (θεση σε δημοσιο/σπιτι/συνταξεις απο γονεις) θα παντρευτουν οποτε εχουν τα δικα τους,οι υπολοιποι με μια δουλεια της λουτσας τι προοπτικες ναχουν οταν ουσιαστικά τους απαγορευεται το δικαιωμα στην επιβιωση κ την ατομικη ανελιξη;

Απορειτε πως γεμισαν ραντεβου οι ψυχολογοι;

Απορειτε ακομα "ποιοι" σε θέλουν μονο;

Αυτοι που σε σωζουν 10 χρονια με μνημονια κ μισθούς που έφτασαν 450ευρω.

Η οικονομια εχει αμεσο αντικτυπο στην κοινωνια κ την ψυχολογια.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lofter είπε

Μια χαρά υπάρχουν και οι νόμοι και οι αξίες, αλλά και οι προσωπικές ελευθερίες.

Και να διαμαρτυρηθεί κάποιος μπορεί αν διαφωνεί με κάτι, και πορεία να κάνει, και στα δικαστήρια να πάει, και οργάνωση να δημιουργήσει, και "παρέμβαση" να κάνει κ.ο.κ.

Μάλιστα ως επί το πλείστον δεν θα του κάνει κανείς τίποτα!

Δεν διαφωνώ οτι εργαζόμενοι δουλεύουν πλέον του ωραρίου τους, αλλά σίγουρα δεν είναι η πλειοψηφία.

Και επίσης αν έχεις χρόνο για να βλέπεις ταινίες, πως γίνεται να μην έχεις προσωπικό χρόνο;

Τέλος αν κάποιος δεν έχει προσωπική κρίση, επηρεάζεται τόσο από τα μέσα ενημέρωσης και δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι λόγω... Ερντογάν(!) δεν του φταίει κανένας άλλος!

Αυτό κατάλαβες από την ανάρτησή μου? Ότι φταίνε οι άλλοι? Διάβασε καλύτερα την τελευταία πρόταση και ίσως καταλάβεις... Μακάρι η πλειοψηφία να λειτουργούσε διαφορετικά φίλε μου. Εννοείται πως συμφωνώ μαζί σου στην ευθύνη του καθενός , διαφωνώ στο κατά πόσο τηρούνται οι νόμοι. Για τις αξίες άστο, εδώ κόβουν το νήμα της ζωής ανθρώπων έτσι για μια διαφωνία.... υπάρχει βέβαια πάλι το backround της γνωριμίας μέσω internet...  Ας μην το τραβάμε άλλο, τα ίδια λέμε, με άλλο τρόπο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Kostasspil said:

Αν και δεν ειναι απόλυτο, καθώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, είμαι της ίδιας άποψης, απλά δεν μπορώ να αναπτύξω απ το κινητό. Αλλά γενικώς ναι, ο καθένας στρώνει το δικό του κρεβάτι 

 

einai δυσκολο να το περιγραψεις απο κινητο Indeed.τιποτα δεν ειναι απολυτο.

ας γραψω μερικα πραγματα που ισχυουν για μενα και προσωπικες σκεψεις.

 

θα μπορουσα να ειχα πολλους φιλους και γνωστους.ναι θα μπορουσα να ειχα κρατησει παρεες απο δημοτικο γυμνασιο λυκειο κτλ.το ηθελα? οχι γιατι δεν το ηθελα. δεν βρισκω λογο. δεν ταιριαζω ευκολα με ατομα και δεν θελω εγω να λεω νερο και ο αλλος πετρελαιο.

ξερω ατομα θα βγουμε για κανα καφε και μεχρι εκει.διαχωριζω το καθε ατομο.υπαρχει πχ ατομο που θα του πω προσωπικα πραγματα υπαρχουν ατομα που ειναι μονο για καφε και να λες μαλακιες.

γιατι ειναι επιλογες ολα αυτα.γιατι ο καθενας κοιταει την παρτυ του.οπως λενε λες σε καποιον για καφε και ειναι λες και κανονιζεις να πας στην αμερικη.αν θελει ο αλλος ή η αλλη θα κοψει τον ποπο του να βγει.αν δεν θελει θα σου λεει δεν προλαβαινει.same with me.αν θελω να βγω και να δω ενα ατομο θα το κανει και τρεις η ωρα το βραδυ και μετα απο 15 ωρες δουλεια.αμα δεν θελω θα ειμαι και εγω στο οκ θα κανονισουμε καποια στιγμη.

απο εκει και περα θα διαφωνησω με οποιον λεει οτι οποιος ειναι μονος εχει θεματα κτλ. εχω κανει αρκετα σολο ταξιδια και τα εχω ευχαριστηθει στο επακρο και ας ημουν μονος.θα τα προτιμουσα με παρεα? μερικα ναι καποια αλλα οχι. ισχυει το αν περιμενα απο αλλα ατομα να κανουν πραγματα μαζι μου δεν θα ειχα ζησει τιποτα στην ζωη .το θεωρω τραγικο να στηριζεσαι σε φιλους για να κανεις τα ονειρα σου πραγματικοτητα.αν θες να τα κανεις θα τα κανεις και μονος. θα γνωρισεις εκει κοσμο.προσφατο παραδειγμα.πηγα Killimanjaro αφρικη μονος.ταξιδεψα μονος στο ξενοδοχειο μονος.στο βουνο μονο εγω και ο οδηγος. θα το θυμαμαι μια ζωη και να πω την αληθεια χαρηκα που δεν ηταν κανεις αλλος.χαρα μπορεις να παρεις και χωρις αλλα ατομα στην ζωη σου ή με λιγα ατομα.

μην ξεχναμε οτι πολλες φιλιες ειναι λογω οτι περιμενεις κατι απο τον αλλον ή ζητας κατι απο τον αλλον. κοινως φιλια για κερδος/ για αυτο πολλοι τοξικοι ανθρωποι εχουν πολλες παρεες.κοινως να παρασιτουν πανω σε αλλους.γενικοτερα το θεμα ειναι τεραστιο και οι αποψεις απειρες.

προσωπικα για μενα απο τοτε που εκοψα παρεες με πολλα ατομα βρηκα τον ευατο μου και δεν μου λειπουν οι φιλιες και fake φιλιες. γεμιζω και τον χρονο με ελαχιστα ατομα διπλα μου γεμιζω και τον χρονο μου με πολλα πραγματα που θα κανω εγω για εμενα.(εγω και ο ευατος μου)

απο εκει και περα ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.μερικοι θελουν να μιλανε συνεχεια.το βλεπω στην δουλεια.καποιοι 8 ωρες μπλα μπλα μπλα και το θελουν πολυ . αλλοι μεσα βαζω και εμενα δεν υπηρχε τιποτα καλυτερο οταν πηγαινα δουλεια και δεν ηταν κανεις στον οροφο ή ηταν 1-2 Max ατομα. ηρεμια.

 

μην κρινεται τι κανει ο αλλος.κοιταξτε τι κανετε εσεις.αν ο αλλος θελει να ειναι μονος προβλημα του.επιλογη του. το πιο σιχαμερο ειναι να βλεπεις ατομα να γκρινιαζουν οτι ειναι μονοι κα να κλαιγονται για τα παντα και να μην κανουν κατι να τα αλλαξουν. οτι γινεται κοινως εδω μεσα στο ινσομνια.τα μισα θεματα ειναι κραξιμο για τα παντα και τους παντες με σκοπο να νιωσουμε ωραια με τον ευατο μας και στο τελος της ημερας να πουμε : τι ωραια περασα.σημερα την ειπα σε 10 ηλιθιους και εξεφρασα την γαματη μοναδικη μου αποψη. ατομα που δεν εχουν τι να κανουν με τον χρονο τους παρα να κραζουν για να νιωσουν καλυτερα.να μειωσουν τους αλλους για να νιωσουν οτι ειναι κατι.οτι γινεται εδω μεσα ισχυει και εκει εξω. ενα μεγαλο ποσοστο ειναι μεσα στην μιζερια επειδη του αρεσει και παροτι γκρινιαζει δεν θελει να το αλλαξει.

  • Like 15
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να διαχωρίσετε την μοναξιά (που είναι κάτι επώδυνο) από την μοναχικότητα (που είναι επιλογή) αρχικά. Και στις δύο περιπτώσεις είσαι μόνος αλλά είναι τελείως διαφορετικά μετάξύ τους. Το αναφέρω για να μην αμπελοφιλοσοφείτε για άλλες 4 σελίδες, στην ουσία λέγοντας οι περισσότεροι τα ίδια πράγματα 😛

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Εγω τα τελευταια χρονια οσο παω και απομακρυνομαι απο τον γενικο πληθυσμο,ειναι τοση η βλακεια τους που προτιμω να καθομαι σπιτι,ή σε κανα φιλικο σπιτι,ή σε πιο απομερα μαγαζια.

Καπου αρχιζω και καταλαβαινω καποιους που εχασαν το μυαλο τους,ή που εγιναν ερημιτες.

Μιλαμε ο κοσμος πλεον δεν παλευεται,παραλογισμος..

Με εκφράζει απόλυτα..


 

 

Παιδιά έτσι είναι τα πράγματα ο κόσμος έχει τρελαθεί, δεν είναι μόνο το οικονομικό, πολλά παίζουν ρόλο.

Άλλο να είσαι μοναχικός, χωρίς παρέα, σύντροφο, που εκεί όντως  κάτι τρέχει με την ψυχική σου υγεία στάνταρ και άλλο να είσαι επιλεκτικός με ποιον θα κάτσεις.

Δύσκολο πράγμα να βρεις σύντροφο και ακόμα πιο δύσκολο να είναι καλός άνθρωπος, παίζει πολύ και το οικονομικό, να έχεις την δουλειά σου, το αυτοκίνητο σου, το σπίτι σου το ίδιο και ο/η σύντροφος σου και να περνάτε καλά και ωραία, που για πολύ κόσμο δεν είναι δεδομένα..

Φιλία, δεν υπάρχει (όλες οι σχέσεις οι κοινωνικές βασίζονται πάνω στο συμφέρον) Αυτό που υπάρχει είναι οι γνωστοί σου ή παρέα σου που βγαίνετε και περνάτε καλά που και αυτό αρκετές φορές μπορεί να έχει ημερομηνία λήξεις.

Εγω δεν έχω πρόβλημα, και μόνος μου να πάω για καφέ, για ποτό, σινεμά να δω καμία ταινία, μπάνιο στην θάλασσα, ταξίδι, και ούτε περίεργο το βρίσκω, αλλά δεν θα πω και όχι σε μια καλή παρέα ούτε θα κάτσω να σκάσω αν δεν βρω.

Αυτο που θέλω να πω είναι ότι και μόνοι μας παίρναμε καλά και με παρέα παίρναμε καλά, φτάνει να έχουμε ανθρώπους δίπλα μας καλούς και σωστούς, να νιώθεις σεβασμό και εμπιστοσύνη για αυτούς.

Τέλος, όταν σαν άνθρωπος κλίνεσαι στο εαυτό σου, απομακρύνεσαι, κάθεσαι όλη μέρα στο σπίτι, δεν βγαίνεις έστω και μόνος σου, για καφέ η κάνα περίπατο και είσαι συνέχεια στο internet τότε φιλαράκο κάτι τρέχει με σένα, με την ψυχική σου υγεία και χρειάζεσαι βοήθεια.

Επεξ/σία από Raylan
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Να ενημερώσω μια φίλη που παντρεύτηκε πέρσι με τέτοια γνωριμία. :P

 

Δεν είναι το πρώτο αλλά το κάνεις για να το δει κόσμος που πιθανώς ενδιαφέρεται αλλά με το χαρτάκι δεν πρόκειται ποτέ να το έβλεπαν. 

Αυτό το λες έχοντας παιδιά? 

Γιατί εγώ τουλάχιστον από την ανιψιά μου έχω αρκετά διαφορετικές εικόνες. 

Μιλάμε γενικά? Για Ελλάδα? Γιατί μια χαρά ωράριο έχουν φίλοι μου σε Ελβετία, Δανία, Ολλανδία. 

Οι streaming πλατφόρμες τι σχέση έχουν? Επίσης ποιος σου απαγορεύει να μαγειρέψεις? 

Ποιοι 8 στους 10?

Το σοβαρό γραφείο τι ακριβώς θα κάνει? Θα βρει τον ιδανικότερο για σένα? 

Δεν γνωρίζεις κάποιον και την επόμενη μέρα αποφασίζεις πως θα μείνετε για πάντα μαζί. Μεσολαβεί διάστημα θεωρητικά που βλέπεις αν κάνει ο ένας στον άλλον. 

Θα σε φέρει σε επαφή με δεκάδες άτομα για γνωριμία τα οποία θα επιλέξεις εσύ με κάποια κριτήρια που θέλεις και όχι αν βρεις τυχαία κάποιον στο δρόμο στη γειτονιά ή σου κάνει κάποιος προξενιό ένα συγγενή ή φίλο. 

Στο εξωτερικό γίνονται συνανντησεις νέων ανθρώπων κατά ομάδες και βλέπεις αν σου ταιριάζει κάποιος για να συνεχίσεις. 

Δε θα ήθελες ο άνθρωπος που θα δοκιμάσεις σχέση να έχει κάποια στοιχεία που να θεωρείς εξ αρχής απαραίτητα? 

Στην τύχη στο δρόμο πως θα τα βρεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με κάποιους καλούς φίλους, βρίσκομαι σε μια φάση που περιγράφει με επιτυχία, ενα τραγούδι του Κηλαηδόνη:

Όλοι μου οι φίλοι παντρευτήκανε, γίνανε ρεζίλι, γι'αυτό κρυφτήκανε....   

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λιγο γκουγκλαρα τον πληθυσμο της Γης. 7,674 δις!

7,674 δις αποψεις για το θεμα θα ακουσουμε αν μας ρωτησουμε ολους.

Σε γενικες γραμμες παντως, το <<προβλημα>>, αν μπορεις να το πεις ετσι,  υπαρχει.

Στην δουλεια/ελευθερο χρονο μου βλεπω παρεες κοριτσιων*** απο την μια παρεες αγοριων απο την αλλη.

(Στα 45+ οτι και να δεις κοριτσια σου φαινονται, η επομενη κατηγορια ειναι πουρα😄).

Χτες ημουν σε μια οργανωμενη λιμνη για μπανιο. Βαρεθηκα να κοιταζω γυρω μου παρεες μονο το ενα ή το αλλο.

Στα φοιτητικα μου χρονια εγω αλλιως τα θυμαμαι. Σημερα δεν ξερω κατι δεν παει καλα.

Και οπως ειπα στην αρχη 7,674 δις αποψεις θα ακουσουμε αν μας ρωτησουμε ολους.

Δεν φανταζομαι να διεκδηκει καποιος την σωστη αποψη, θα ηταν ο μεγαλυτερος βλακας ολων των εποχων.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο θέμα, με πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις και ωραία διατυπωμένες!

Συμφωνώ με όσους πλέκουν το εγκώμιο της μοναχικότητας, η οποία σίγουρα είναι κάτι εντελώς άλλο από τη μοναξιά. Ο εαυτός μας, πέρα από επιφάνεια, έχει και βάθος, το οποίο, η μοναχικότητα βοηθάει να το ανακαλύψεις. Συνήθως όμως κάνουμε το λάθος και [κατα]κρίνουμε το μοναχικό άτομο, ενώ θα έπρεπε να εξετάζουμε τους λόγους για τους οποίους επιζητούμε την κοινωνικότητα, τους λόγους για τους οποίους δημιουργούμε και διατηρούμε παρέες. Αν τους εξετάσετε αντικειμενικά, θα δείτε ποια κατάσταση είναι φυσιολογική, υγιής και αληθής και ποια δεν είναι.

 

Επεξ/σία από MastroGiannis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο άνθρωπος που ζει στην κοινωνία είναι ζώο κοινωνικό. Ακόμα κ αν υπάρχει περίοδος όπου θα θέλει μόνος διακοπές ή απομόνωση στο χώρο του, ποτέ δεν είναι μόνος. Εργασία, καθημερινότητα, μετακίνηση, ανάγκες κλπ τον εξαναγκαζουν σε κοινωνική έστω υποτυπώδη δράση. Δεν ζει ερημίτης στο βουνό φορεβα δλδ. Κ σίγουρα όσοι ζουν δεν γράφουν στο insomnia για να μας πουν την γνώμη τους. Μα... wait, αν το έκαναν δεν θα ήταν κ αυτοί κοινωνικοποιημενοι; 

Τώρα για το δυστυχες θέμα με τη θανούσα κυρία, πλέον όντως με την αποτέφρωση απαιτείται μια συμβολαιογραφικη πράξη με την οποία δηλώνεις την επιθυμία σου, σκεφτείτε ότι υπάρχουν πολλοί που επιθυμούν αποτέφρωση κ οι στενοί συγγενείς κάνουν τα δικά τους παρά την επιθυμία του θανοντος με κηδείες, παπαδες, καφέδες κλπ.

Κ εγω θα έτρεμα στη σκέψη μετά θάνατον να με βάλουν σε εκκλησία με παπαδες κ να ρίχνουν λεφτά κάποιοι σε παγκάρια κλπ χωρίς να το θέλω. 

Τα θέματα που θίγονται στις σελίδες του θέματος είναι πολλά κ σοβαρά. Μοναξιά, μοναχικοτητα κλπ. 

Δύσκολα θέματα κ όλοι έχουμε μέρος τους βιώσει σίγουρα. Αλλά κ λαθη κάναμε κ θα συνεχίσουμε να κάνουμε, αφού το σωστό είναι άγνωστο κ είναι μια ευγενής μας επιδίωξη. 

Ερασιτεχνες άνθρωποι είμαστε άλλωστε. Όλοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Narayan είπε

Καλύτερα να είσαι τελείως μόνος σου, παρά να περιστοιχίζεσαι από άτομα τα οποία δεν αξίζουν τον χρόνο σου.

Φιλικα, το εχω ξανακουσει απο εναν αρκετα αγενη και νευρικο ανθρωπο.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...