Προς το περιεχόμενο

Πιθανή διαρροή αποκαλύπτει τις πρώτες λεπτομέρειες του MIUI 13


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Waiss είπε

Από πότε θεωρείται πρακτικό (MIΑΟΥΙ OS) να αγοράζεις μια συσκευή που αντί να δουλεύει out of the box χωρίς να χρειαστεί να κάνεις σχεδόν τίποτα, πρέπει να κάθεσαι να την σετάρεις με τις ώρες και να ψάχνεις σε μενού και υπομενού πως να κρατάς τα recent apps ώστε να μην κλέινουν στο παρασκήνιο, notifications και παρα-notifications, να ανοιγοκλείνεις διακόπτες, να μην μπορείς να παίξεις με άλλους launchers σωστά και ολοκληρωμένα και να έχεις εφαρμογές built in με το στανιό που κάνουν στο παρασκήνιο ένας Κομφούκιος, ένας Τάο κι ένας Βούδας ξέρει τι; Αυτό το θεωρείς εσύ εμπειρία χρήσης ας πούμε;

Αφού είναι τόσο καλό το Mi11 Ultra, γιατί δεν το αγοράζει κανένας και οι μόνες λίγες πωλήσεις που έχει κάνει, προέρχονται κυρίως από την Κίνα; Επειδή έχετε μάθει να διαβάζετε τα ξερά specs στα φυλλάδια των εταιρειών κι επειδή βάζει στις ακριβές συσκευές της δυνατό H/W, την κάνει την καλύτερη συσκευή της αγοράς; 

Κλασσικά στο Insomnia αλλά και σε διπλανό forum κανείς δεν έχει bugs, αλλά κάποιοι άλλοι έγραψαν και απέστειλαν ολόκληρες εκθέσεις στην Τσαόμι για τα προβλήματα και τα Bugs που αντιμετωπίζουν με το ΜΙΑΟΥΙ.

 https://www.gizchina.com/2021/05/30/xiaomi-fans-ask-the-company-to-pay-attention-to-the-problems-of-miu/

Γι΄αυτό άλλωστε απαντώντας σε όλους αυτούς, η Τσαόμι δημιούργησε ειδικό τμήμα https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-miui-pioneer-group-64969-2/

γιατί δεν έχει προβλήματα με το λογισμικό της :lol: :lol: :lol: 

Δεν υποστήριξα οτι δεν υπάρχουν προβλήματα, αλλα ότι δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό, με τη χρήση και την παρατηρητικότητα τη δικη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, alphay είπε

Δεν υποστήριξα οτι δεν υπάρχουν προβλήματα, αλλα ότι δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό, με τη χρήση και την παρατηρητικότητα τη δικη μου. 

Τώρα γράφεις σωστά. Άλλο πράγμα δεν έχει προβλήματα κι άλλο πράγμα "δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό με την χρήση που κάνω". Εσένα η χρήση σου μπορεί να είναι να στέλνεις μόνο αρχεία με Bluetooth και να μην κάνεις τίποτε άλλο (τρόπος του λέγειν). Αυτό δεν σημαίνει πως κάπου αλλού , δεν θα βρεις bugs αν ψάξεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MikeKata είπε

Μέχρι πριν κάτι μήνες που το χρησιμοποιούσα, είχα. Απ'οτι θυμάμαι, τα είχα περάσει χωριστά. Έκανα flash τη ROM και μετά flash το πακέτο των gapps που ήθελα. Νομίζω δεν τα έχει μαζί.

Σωστά. Στα δικά μου δεν βάζω ούτε gapps. Η μπαταρία +50%, χωρίς υπερβολή. Όντως, απίστευτα smooth.

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Να σου δώσω και εγώ μια απάντηση , κάτοχος mi pad4 plus με Lineage 17.1 (android 10) κανένα bug ,open gapps -  ρουταρισμενο , άψογα ολα 

Μαζί σου σε όλα , εκτός των gapps. Δεν χρησιμοποιώ Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tlykog είπε

Άμα δε βγάλει τη σαβούρα (bloatware), λειτουργικό της προκοπής δε γίνεται... Πραγματικά μάυρο χάλι...

Είναι "έντονα επηρρεασμένο από το iOS", αλλά δεν έχει πάρει τα καλά του στοιχεία, παρά μόνο την εμφάνιση (μέχρι κάποιο βαθμό).  Εκτός από την επέκταση μνήμης RAM, τα υπόλοιπα, που αναφέρει το άρθρο, δεν έχουν ουσία.

 

5 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνω σε αυτούς που υποστηρίζουν αυτό το σκουπίδι που λέγεται MIUI, είναι τι του βρίσκουν; Παντού bloat της Xiaomi, και καλά "security" check ακόμα και σε εφαρμογές που βάζεις από το play store, σάπιος wannabe κλώνος του iOS, διπλές και τριπλές εφαρμογές που κάνουν το ίδιο πράγμα, υποχρεωτική ενημέρωση των σκουπιδοεφαρμογών εκτός Google Play (γιατί σιγά μην τις άφηνε η Google να ανέβουν στο Google Play) και άλλα πολλά.

 

5 ώρες πριν, Tlykog είπε

Δεν είναι μόνο το ότι όλα τα apps τύπου cleaner είναι πρακτικά άχρηστα σε android, αλλά και το συγκεκριμένο cleaner ανήκει στη Cheetah mobiles, που στο παρελθόν έχει εμπλακεί σε σκάνδαλο παράνομης συγκέντρωσης προσωπικών δεδομένων:

https://fossbytes.com/why-you-should-remove-xiaomis-default-miui-cleaner-app/

Τέτοιες εφαρμογές δεν τις θέλω στο κινητό μου. 

Η Xiaomi βγάζει πολύ καλό hardware στα κινητά της σε πάρα πολύ καλές τιμές. Πολύ καλύτερες από τον ανταγωνισμό. Αυτό δε γίνεται γιατί η Xiaomi έχει βρει τη "μαγική συνταγή" ή "μας αγαπάει". Βγάζει κέρδη και από τις διαφημίσεις στο λειτουργικό της, αλλά και από την εγκατάσταση σκουπιδιών, όπως πχ το system security app της, που μαζεύει δεδομένα των χρηστών και βγάζει κέρδη. Πιστεύω ότι πληρώνει για να είναι προεγκατεστημένο στα κινητά της Xiaomi. 

Δεν γνωρίζω για τις τελευταίες εκδόσεις του MiUi, αλλά στην 12 (και κάτι λίγο... δε θυμάμαι ακριβώς την έκδοση), αν απενεργοποιούσες το Security app (μέσω ADB) το σύστημα δεν ξεκινούσε. Το έπαθα ο ίδιος και κατόπιν το διάβασα στο internet. Τότε κατάλαβα τί σημαίνει MiUi... Δεν κάνει για μένα. Προτιμώ τα πράγματα απλά και ξεκάθαρα στο κινητό μου.

Μην κοιτάτε που τώρα τα κινητά έχουν επαρκή επεξεργαστική ισχύ και το internet πάει σφαίρα. Το 2011, όταν είχα το, ακριβό για τα δεδομένα της εποχής του, Samsung Galaxy S plus (1 πυρήνας CPU στα 1,4GHz, 512ΜΒ RAM) και άνοιγα data ήθελε σχεδόν 1 - 1,5 λεπτό να γίνει λειτουργικό. Όλες οι εφαρμογές πίεζαν τη σύνδεση 3G ποια θα πρωτοστείλει τα προσωπικά σου δεδομένα στον δημιουργό τους... Εσύ πλήρωνεις για ένα κινητό, το οποίο, τελικά, δουλεύει για άλλους...

Ρε παιδιά για χιλιοστή φορά αυτά που λέτε δεν υπάρχουν εκτός αν είστε ή πήρατε τα κινητά σας από Ινδία ή Κίνα.

To άρθρο που έχεις παραθέσει φίλε Tlykog δεν έχει καμμία σχέση με το cleaner app της Xiaomi για Ευρώπη (ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΩΣ) και ισχύει για Ινδία (τα έχουμε πει αυτά), στα κινητά για ΕΥΡΩΠΗ απέσυρε πριν περίπου 2 χρόνια όλα τα apps της και τα συμμόρφωσε με τις απαιτήσεις το GDPR. Δεν έχει ούτε Cheetah, ούτε Orangutan! Αν δεν φτιάξεις Mi account δεν παίρνει τίποτα παραπάνω από ότι παίρνουν όλες οι εφαρμογές στον πλανήτη (FB, Insta, σκατά, φατά κτλ).

Μην βάζετε τα πάντα σε έναν τορβά και κλείνετε τα μάτια σας ή τα ανοίγετε και διαβάζετε επιλεκτικά ότι να 'ναι.

Αν δεν σας κάνει λόγω γούστου το MIUI καλά κάνετε, να σας αρέσει ότι θέλετε. Αν έχετε συναντήσει bugs στο MIUI, εννοείται να κράξετε απευθείας τη Xiaomi και να τα βγάλετε στη φόρα να τα ξέρουν και άλλοι (μπας και βρεθεί και λύση). Αλλά κάπου εκεί βάλτε και ένα φρένο, σε λίγο θα μας πείτε ότι μαζί με το κινητό έρχεται και αόρατος δονητής που μας ρίχνει και κάνα δύο μανίκια το βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Σωστά. Στα δικά μου δεν βάζω ούτε gapps. Η μπαταρία +50%, χωρίς υπερβολή. Όντως, απίστευτα smooth.

Μαζί σου σε όλα , εκτός των gapps. Δεν χρησιμοποιώ Google.

Κανεις δεν ειναι τέλειος 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, sv398 είπε

 

 

Ρε παιδιά για χιλιοστή φορά αυτά που λέτε δεν υπάρχουν εκτός αν είστε ή πήρατε τα κινητά σας από Ινδία ή Κίνα.

To άρθρο που έχεις παραθέσει φίλε Tlykog δεν έχει καμμία σχέση με το cleaner app της Xiaomi για Ευρώπη (ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΩΣ) και ισχύει για Ινδία (τα έχουμε πει αυτά), στα κινητά για ΕΥΡΩΠΗ απέσυρε πριν περίπου 2 χρόνια όλα τα apps της και τα συμμόρφωσε με τις απαιτήσεις το GDPR. Δεν έχει ούτε Cheetah, ούτε Orangutan! Αν δεν φτιάξεις Mi account δεν παίρνει τίποτα παραπάνω από ότι παίρνουν όλες οι εφαρμογές στον πλανήτη (FB, Insta, σκατά, φατά κτλ).

Μην βάζετε τα πάντα σε έναν τορβά και κλείνετε τα μάτια σας ή τα ανοίγετε και διαβάζετε επιλεκτικά ότι να 'ναι.

Αν δεν σας κάνει λόγω γούστου το MIUI καλά κάνετε, να σας αρέσει ότι θέλετε. Αν έχετε συναντήσει bugs στο MIUI, εννοείται να κράξετε απευθείας τη Xiaomi και να τα βγάλετε στη φόρα να τα ξέρουν και άλλοι (μπας και βρεθεί και λύση). Αλλά κάπου εκεί βάλτε και ένα φρένο, σε λίγο θα μας πείτε ότι μαζί με το κινητό έρχεται και αόρατος δονητής που μας ρίχνει και κάνα δύο μανίκια το βράδυ!

Χμ, global rom έχει το κινητό που έχω τώρα στα χέρια μου (Redmi note 10) και έχει όλα αυτά που ανέφερα. Ελληνικής αντιπροσωπείας μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Να σου δώσω και εγώ μια απάντηση , κάτοχος mi pad4 plus με Lineage 17.1 (android 10) κανένα bug ,open gapps -  ρουταρισμενο , άψογα ολα 

Έχω μια ερώτηση, αν μπορείς να με διαφωτίσεις. Τραπεζικές εφαρμογές (Eurobank, Εθνική κτλ) δουλεύουν στο setup σου?

Από streaming services, Netflix-Prime Video κτλ όλα κομπλέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω σχεδόν με όλες τις απόψεις όλων των φίλων εδώ, έχω περάσει από όλες σχεδόν τις σειρές τις xiaomi από mid range κινητά μέχρι ναυαρχιδας, το πιο πρόσφατο όταν είχε βγει και ακόμα το έχω mi 9t pro...το miui της εταιρείας και μου αρέσει και δεν μου αρέσει...σίγουρα κάποια στιγμή θα κάνω την αλλαγή σε one plus γιατί ακούω τα καλύτερα, τώρα όσον αφορά τo miui θα ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα η αλήθειες πείτε το και έτσι, διαφημίσεις δεν είχα ποτέ, όλα είναι θέμα region στο κινητό, δεύτερον δυστυχώς όλες οι global stable rom των κινητών υστερούν κατά πολύ από τις china roms που είναι τουλάχιστον 100 φορές καλυτερες(πολύ bug σε κάθε νέο update, δεν νομίζω να μην έχω ανακαλύψει έστω και ένα bug κάθε φορά που έπαιρνα update) πλέον είμαι σε Android 11 και ως δια μαγείας έκανε reset όλα τα settings του εσωτερικού μόντεμ που έχει και δεν μπορούσα να συνδεθω καθόλου σε 4G δίκτυα και έπρεπε να το σεταρω από την αρχή 👎👎👎... Εν κατακλείδι για να μην κουράζω δυστυχώς οι χρήστες της εταιρείας κάνουμε θυσιες για να πάρουμε καλά κινητά σε καλές τιμές μιας και βγάζουν τόσα πολλά κινητά με αποτέλεσμα να έχουν αφήσει στην άκρη το κομμάτι software...

Δεν ξέρω αν κάποια στιγμή αλλάξουν στρατηγική σε αυτό το κομμάτι, το hardware σίγουρα υπερτερεί από το software τους,ανάμεικτα συναισθήματα μου αφήνει η εταιρεία, έχει αρκετα αρνητικά με αρκετά θετικά ο καθένας διαλέγει και παίρνει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

Χμ, global rom έχει το κινητό που έχω τώρα στα χέρια μου (Redmi note 10) και έχει όλα αυτά που ανέφερα. Ελληνικής αντιπροσωπείας μάλιστα.

Έτσι από περιέργεια μπορείς να μου στείλεις ένα screenshot από το Cleaner app της Xiaomi στο κινητό σου? Είναι το ίδιο με του άρθρου????

Επισυνάπτω screenshots από ένα Redmi Note 7 (MIUI 12.0.3) που έχω μαζί μου.

Screenshot_2021-07-23-19-27-06-217_com_miui.cleanmaster.jpg.577bb38443dc1a89daf953fb07a72943.jpgScreenshot_2021-07-23-19-27-14-863_com_miui.cleanmaster.jpg.16544f0f75c1d258b4dacf419a6dc117.jpgScreenshot_2021-07-23-19-27-19-584_com_miui.cleanmaster.jpg.6c0b6487781a81fa9d1461afe5258758.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, telis είπε

Για καλό και για κακό, άνοιξε μια το Viber, μήπως έχεις αδιάβατα μυνήματα εδώ και 5 μήνες. Είναι καταπληκτικό το miui στο θέμα ειδοποιήσεις

Στο Miui 13, θα έρχεται ειδοποίηση πως έχει αρχίσει να γράφει ο αποστολέας. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tlykog είπε

Στα δικά μου δεν βάζω ούτε gapps. Η μπαταρία +50%, χωρίς υπερβολή.

Και αν το κλείσεις εντελώς, θα σου κρατάει η μπαταρία για πάντα. 

Αυτή η μανία που έχουν κάποιοι χρήστες να υποβάλλουν τους εαυτούς τους σε άσκοπα μαρτύρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, sv398 είπε

Έχω μια ερώτηση, αν μπορείς να με διαφωτίσεις. Τραπεζικές εφαρμογές (Eurobank, Εθνική κτλ) δουλεύουν στο setup σου?

Από streaming services, Netflix-Prime Video κτλ όλα κομπλέ?

Στο δικό μου, lineage os χωρίς gapps, δουλεύει η Revolut. Τις άλλες δεν τις έχω δοκιμάσει, γιατί είναι επαγγελματικοί λογαριασμοί και τους χειρίζομαι μόνο από σταθερό υπολογιστή στη δουλειά. Πιστεύω ότι θα δουλεύουν και αυτοί. Το Netflix επίσης δουλεύει μια χαρά.

Ίσως, σε rooted κινητά να μην δουλεύουν, αλλά δεν κάνω root. 

6 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Και αν το κλείσεις εντελώς, θα σου κρατάει η μπαταρία για πάντα. 

Αυτή η μανία που έχουν κάποιοι χρήστες να υποβάλλουν τους εαυτούς τους σε άσκοπα μαρτύρια...

Μα δεν έχω χρησιμοποιήσει google εδώ και 9 χρόνια. Είμαι επαγγελματίας, που χρησιμοποιώ κατά κανόνα υπολογιστή (λογιστικό γραφείο και ιδιωτικό ΚΕΠ), και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ξέρεις πόσες φορές μου χρειάστηκε η Google;..

...Καμία!

Ζω, αναπνέω, εργάζομαι, βγάζω χρήματα. Όπως έμαθες να ζεις με τη Google, έμαθα να ζω χωρίς αυτή. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Επιλογές είναι αυτές. Δεν υπάρχει "σωστή" ή "λάθος" λύση. Όταν διαλέγεις Google, κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις. Το θέμα είναι το πόσο μετράει για εσένα αυτό που κερδίζεις και, κυρίως, αυτό που χάνεις. Εγώ τα ζύγισα και έκανα την επιλογή μου.

Είναι σαν να λες ότι όσοι κάνουν υγιεινή διατροφή και άσκηση υποφέρουν από την πείνα και η ζωή τους είναι ένα συνεχές μαρτύριο, λόγω της άσκησης. Το να κάθεσαι στον καναπέ και να παραγγέλνεις σουβλάκια, παίζοντας κονσόλα στην τηλεόραση είναι σαφώς πιο εύκολο και διασκεδαστικό... Είναι όμως η καλύτερη επιλογή;...

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sv398 είπε

Έτσι από περιέργεια μπορείς να μου στείλεις ένα screenshot από το Cleaner app της Xiaomi στο κινητό σου? Είναι το ίδιο με του άρθρου????

Επισυνάπτω screenshots από ένα Redmi Note 7 (MIUI 12.0.3) που έχω μαζί μου.

Screenshot_2021-07-23-19-27-06-217_com_miui.cleanmaster.jpg.577bb38443dc1a89daf953fb07a72943.jpgScreenshot_2021-07-23-19-27-14-863_com_miui.cleanmaster.jpg.16544f0f75c1d258b4dacf419a6dc117.jpgScreenshot_2021-07-23-19-27-19-584_com_miui.cleanmaster.jpg.6c0b6487781a81fa9d1461afe5258758.jpg

Tencent η Cheetah; :lol: :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sv398 είπε

 

 

Ρε παιδιά για χιλιοστή φορά αυτά που λέτε δεν υπάρχουν εκτός αν είστε ή πήρατε τα κινητά σας από Ινδία ή Κίνα.

To άρθρο που έχεις παραθέσει φίλε Tlykog δεν έχει καμμία σχέση με το cleaner app της Xiaomi για Ευρώπη (ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΩΣ) και ισχύει για Ινδία (τα έχουμε πει αυτά), στα κινητά για ΕΥΡΩΠΗ απέσυρε πριν περίπου 2 χρόνια όλα τα apps της και τα συμμόρφωσε με τις απαιτήσεις το GDPR. Δεν έχει ούτε Cheetah, ούτε Orangutan! Αν δεν φτιάξεις Mi account δεν παίρνει τίποτα παραπάνω από ότι παίρνουν όλες οι εφαρμογές στον πλανήτη (FB, Insta, σκατά, φατά κτλ).

Μην βάζετε τα πάντα σε έναν τορβά και κλείνετε τα μάτια σας ή τα ανοίγετε και διαβάζετε επιλεκτικά ότι να 'ναι.

Αν δεν σας κάνει λόγω γούστου το MIUI καλά κάνετε, να σας αρέσει ότι θέλετε. Αν έχετε συναντήσει bugs στο MIUI, εννοείται να κράξετε απευθείας τη Xiaomi και να τα βγάλετε στη φόρα να τα ξέρουν και άλλοι (μπας και βρεθεί και λύση). Αλλά κάπου εκεί βάλτε και ένα φρένο, σε λίγο θα μας πείτε ότι μαζί με το κινητό έρχεται και αόρατος δονητής που μας ρίχνει και κάνα δύο μανίκια το βράδυ!

Αυτό που γράφεις για το app, δεν το ξέρω. Μπορεί να έχεις δίκιο, οπότε θα το ψάξω καλύτερα. Το θέμα είναι ότι τέτοιου είδους apps δεν έχουν πρακτική χρησιμότητα. Συνήθως κλείνουν τις εφαρμογές στο παρασκήνιο και μπορεί να σου δώσουν ένα προσωρινό boost, αλλά στην πραγματικότητα το android δεν είναι Windows... Το να μένουν κάποια προγράμματα στη RAM είναι σημαντικό για την καλύτερη λειτουργία του κινητού.

Εκτός αυτού, δεν έχω δει ούτε μία εφαρμογή της Xiaomi που να μην έχει trackers (συλλογή προσωπικών δεδομένων). Ακόμα και η αριθμομηχανή της έχει tracker... Αν θέλεις, κατέβασε την εφαρμογή Exodus (με σήμα το ε το ελληνικό) και μέτρα πόσους trackers έχουν οι εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο σύστημά σου... Μια χαρά μαζεύει δεδομένα και χωρίς να φτιάξεις λογαριασμό.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...