Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/7/2021 στις 11:41 ΜΜ, PEACEINTHEEARTH είπε

Και σε εμένα αυτό λέει 

Παιδιά καλησπερα 

έκλεισα δυο εισητηρια για καράβι με το freedom pass το δεύτερο άτομο είναι άνω των 24 λέτε να έχουμε πρόβλημα στην επιβίβαση; Γιατί κάπου διάβασα ότι απαγορεύεται και Ζητάνε χαρτιά όπως όταν κλείνεις φοιτητικό που ζητάνε το πάσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kouka21 είπε

Παιδιά καλησπερα 

έκλεισα δυο εισητηρια για καράβι με το freedom pass το δεύτερο άτομο είναι άνω των 24 λέτε να έχουμε πρόβλημα στην επιβίβαση; Γιατί κάπου διάβασα ότι απαγορεύεται και Ζητάνε χαρτιά όπως όταν κλείνεις φοιτητικό που ζητάνε το πάσο 

Νομιζω οτι ζητανε χαρτια (κακως βεβαια) οταν πας να πληρώσεις κατι απο κοντα. Εσυ απο τη στιγμη που τα εκλεισες, τα πληρωσες και τα εκτυπωσες δεν προκειται να ασχοληθει κανεις πως τα πληρωσες. Θα μπορουσες καλλιστα να τα ειχες πληρωσει και με μετρητα, δεν φαινεται καπου. 

 

(γνωμη μου τα παραπανω, δεν μου εχει τυχει κατι αντιστοιχο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη χειρότερη δεν λες ποτέ ότι θα πληρώσεις με Freedom Pass, απλώς κάρτα. Δεν είναι δουλειά τους να κάνουν ελέγχους, δεν σου παρέχουν κάποια έκπτωση π.χ. όπως στο φοιτητικό εισιτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για τον τρόπο πληρωμής γιατί δεν έχω ξανά πληρώσει μέσω viva/gpay. Ανοίγεις την εφαρμογή κ το nfc του κινητού σου κ το περνάς από το pos όπως κ με την κανονική κάρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, LoupDvader είπε

Ερώτηση για τον τρόπο πληρωμής γιατί δεν έχω ξανά πληρώσει μέσω viva/gpay. Ανοίγεις την εφαρμογή κ το nfc του κινητού σου κ το περνάς από το pos όπως κ με την κανονική κάρτα? 

Δεν χρειάζεται να ανοίξεις την εφαρμογή. Απλά ξεκλειδώνεις τη συσκευή και τοποθετείς τη μεριά με τις κάμερες πάνω στο POS. Βέβαια, θα πρέπει να ελέγξεις τις ρυθμίσεις του contactless στο κινητό μήπως και έχει επιλεγεί κάποια άλλη εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Mr.kostas είπε

Παιδιά η freedom pass λειτουργεί στα διόδια ή όχι?

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα, θα μπορεσω να απαντησω την επομενη εβδομαδα. 

Αλλα μαλλον οχι, δεν περιλαμβανεται στους κωδικους επαγγελματιων

https://help.vivawallet.com/el/articles/5405943-πώς-και-πού-μπορώ-να-χρησιμοποιήσω-το-freedom-pass

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν μπορείς να προσθέσεις χρήματα στο freedom pass της viva; Για 2€ δε μπορώ να κλείσω εισητήριο επιστροφής και θα πρέπει να τα δώσω όλα από τη τσέπη με την πολιτική της Aegean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Garmice είπε

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν μπορείς να προσθέσεις χρήματα στο freedom pass της viva; Για 2€ δε μπορώ να κλείσω εισητήριο επιστροφής και θα πρέπει να τα δώσω όλα από τη τσέπη με την πολιτική της Aegean.

οχι δεν μπορεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν για να κλεισεις ακτοπλοικα με την 50% εκπτωση που δινουν καποιες εταιρειες, πρεπει το ονομα του εισητηριου να ειναι ιδιο με αυτο του κατοχου της καρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ρε παιδιά καινούργιος εδώ ήθελα να ρωτήσω κάτι για το freedom pass Μπορώ να πληρώσω διόδια για το αμάξι Ας μου απαντήσει κάποιος ή κάποια μου ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alexfamous είπε

Γεια σας ρε παιδιά καινούργιος εδώ ήθελα να ρωτήσω κάτι για το freedom pass Μπορώ να πληρώσω διόδια για το αμάξι Ας μου απαντήσει κάποιος ή κάποια μου ευχαριστώ πολύ

Δεν μπορείς κατά 99%. Δεν έχει δοκιμαστεί από κάποιον ακόμα 

Δες παραπάνω την λίστα επιχειρήσεων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Λεμε να πάμε κάνα τριήμερο με την κοπέλα μου. Έχουμε και οι δυο freedom pass.

Η ερώτηση είναι: μπορούμε με μια κράτηση που θα βγει πχ 180€ να πληρώσουμε 150€ από το ένα και 30€ από το άλλο, χωρίς να χρειαστεί να κάνουμε δυο κρατήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Utopia13 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Λεμε να πάμε κάνα τριήμερο με την κοπέλα μου. Έχουμε και οι δυο freedom pass.

Η ερώτηση είναι: μπορούμε με μια κράτηση που θα βγει πχ 180€ να πληρώσουμε 150€ από το ένα και 30€ από το άλλο, χωρίς να χρειαστεί να κάνουμε δυο κρατήσεις;

Αυτό πρέπει να ρωτήσεις τον ξενοδόχο αν το δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...