Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ένα θέμα με το freeedom pass καθώς δεν μπορώ να βρω πουθενά το CVV και την ημερομηνία λήξης της κάρτας. Η ενεργοποίηση έγινε μέσω της alpha bank και όταν μπαίνω στο myalpha web δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, c17m είπε

Καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ένα θέμα με το freeedom pass καθώς δεν μπορώ να βρω πουθενά το CVV και την ημερομηνία λήξης της κάρτας. Η ενεργοποίηση έγινε μέσω της alpha bank και όταν μπαίνω στο myalpha web δεν μπορώ να τα βρω πουθενά. Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Ναι είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Για κάποιον ηλίθιο λόγο τα στοιχεία της κάρτας φαίνονται μόνο στην εφαρμογή της alpha bank στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Utopia13 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Λεμε να πάμε κάνα τριήμερο με την κοπέλα μου. Έχουμε και οι δυο freedom pass.

Η ερώτηση είναι: μπορούμε με μια κράτηση που θα βγει πχ 180€ να πληρώσουμε 150€ από το ένα και 30€ από το άλλο, χωρίς να χρειαστεί να κάνουμε δυο κρατήσεις;

γινεται κανονικα. Το αναφερετε οταν φτασει η στιγμη της πληρωμης στο καταλυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομ κατόχου είναι στα ελληνικά και δεν μπορώ να κλείσω εισιτήρια με Aegean. Με σταματάει στην πληρωμή στον web browser γιατί δεν δέχεται ελληνικούς χαρακτήρες στο πεδίο κατόχου της κάρτας... Ξέρετε τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση;

Σκέφτηκα ως εναλλακτική να περάσω το freedom pass στο gpay και να πληρώσω με NFC σε κάποιο πρακτορείο. Το έχει κάνει κανείς αυτό; Δούλεψε;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, pagouris είπε

Το όνομ κατόχου είναι στα ελληνικά και δεν μπορώ να κλείσω εισιτήρια με Aegean. Με σταματάει στην πληρωμή στον web browser γιατί δεν δέχεται ελληνικούς χαρακτήρες στο πεδίο κατόχου της κάρτας... Ξέρετε τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση;

Χρησιμοποιησε λατινικα οπως ειναι στο ΑΔΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Silverage είπε

Αν το βάλεις στα αγγλικά δεν προχωράει;

Όχι

 

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Χρησιμοποιησε λατινικα οπως ειναι στο ΑΔΤ

Αυτό κάνω, είχες το ίδιο θέμα και στην πέρασε με τους αγγλικούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pagouris είπε

Δεν το δέχεται δυστυχώς. Στο viva wallet η κάρτα έχει περαστεί με τους ελληνικούς χαρακτήρες

Χμμ δεν ημουν 100% σιγουρος οτι γινεται ελεγχος στο ον/μο του κατοχου. Δοκιμασε απο καποιο αλλο site (πχ skyscanner ή αντιστοιχο). 

Σε πρακτορειο θα μπορεις με nfc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι είναι πιο διασκεδαστικό σε αυτό το thread, το ότι 9 στους 10 ψήθηκαν να κάνουν διακοπές βγάζοντας τέρμα value από το freedom pass ή ότι το pass δεν ήταν και τόσο freedom τελικά? Είστε ωραίοι, αλάνια. 😂

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της ρύθμισης για πλήρωμες σε καταστήματα. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι έχει δικαιώματα διαχειριστή η έχει τροποποιηθεί με άλλο τρόπο. "

έτσι λέει το Google pay από το apk κατεβασμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Έχεις κάνει root το κινητό σου; Ή έχεις κάποια custom ROM που είναι root από την αρχή;

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών και από τότε μου λέει όταν ανοίγει ότι είναι unlocked κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά σας θα ήθελα μια βοήθεια: προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για συναυλία μέσω ticketbox.gr. το σαιτ όμως με πετάει στο paypal και ενώ βάζω όλα τα στοιχεία κανονικά 1. Δεν δέχεται τους ελληνικούς χαρακτήρες του ονοματεπώνυμου όπου είναι γραμμένα στη κάρτα 2. Δεν δέχεται την κάρτα άρα δε κάνει και τη πληρωμή. Σκέφτηκα να πληρώσω βέβαια και με NFC στο κατάστημα. Φίλος που το χρησιμοποιήσε για να κλείσει επίσης εισιτήρια online μου είπε ότι δεν αντιμετωπισε πρόβλημα. Any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...