Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/9/2021 στις 2:17 ΜΜ, kSiS είπε

εχθές έκλεισα εισιτήρια στην RyanAir με freedom pass και μάλιστα της προσφοράς με 9.99
 

Απευθείας από την εταιρεία ή από άλλη ελληνική εταιρεία που έκλεινε τα εισιτήρια της Ryanair;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαίρετε, 

Θέλω να ρωτήσω αν σε ταξί μπορώ να πληρώσω με Freedom Pass. Θα μεταβώ σε λίγες μέρες στο Ηρακλείο Κρήτης αλλά δεν υπάρχουν εφαρμογές τύπου Beat,Uber για ταξί στο Ηράκλειο για να πληρώσω μέσω της εφαρμογής με το Freedom Pass. Η διαδρομή είναι μεγάλη 30χλμ και δεν με βολεύουν τα λεωφορεία και σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να πληρώσω με freedom pass να γλυτώσω μερικά χρήματα αλλά αναρωτιέμαι αν έχουν pos μέσα στα ταξί ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να πληρώσω. 

Ευχαριστώ εκ προτέρων για τη απάντηση σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gregdel είπε

Απευθείας από την εταιρεία ή από άλλη ελληνική εταιρεία που έκλεινε τα εισιτήρια της Ryanair;

 

Απευθείας από Ryanair.com για πτήση εξωτερικού. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που ίσως δεν αναφέρθηκε πέρα από efood...κάντε παραγγελία paysafe από κάποιο μίνι μαρκετ (ίσως μετα από επικοινωνία με το μαγαζί αν το χουν βγάλει από την κατηγορία "αυλός χρόνος") και κατάθεση σε στοιχηματικο site ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε εμένα το ίδιο βγάζει. Κατάφερες να το φτιάξεις;;

Στις 23/7/2021 στις 4:14 ΜΜ, zimdim38 είπε

Καλησπέρα παίδες, είμαι νέος στο σάιτ οπότε συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος μέρος.

Είμαι 22, έκανα την 1η δόση εμβολίου τον προηγούμενο μήνα. Όταν προσπαθώ να μπω στο σύστημα με τους κωδικούς Taxisnet μου λέει ότι δεν είμαι δικαιούχος.

Πήρα τηλέφωνο στο ΚΕΠ και μου είπαν ότι είναι "προσωρινό πρόβλημα συστήματος" όμως εδώ και 3 μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ. Έστειλα μήνυμα και στο gov.gr αλλά φυσικά καμία απάντηση. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα/ξέρει πώς διορθώνεται;

Επίσης, είδα εδώ στην σελίδα του Vivawallet ότι μπορώ να συνδέσω τον λογαριασμό μου με Paypal:

  • το έχει δοκιμάσει κάποιος;
  • αν ναι, μήπως μπορέσατε να αγοράσετε κανονικά από eshop (πέρα από τουριστικά, μεταφορές κτλ); αν θέλω για παράδειγμα να παραγγείλω ακουστικά, θα μπορέσω να το κάνω;

Ευχαριστώ.

 

Επεξ/σία από IoannaMerika
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LIV13 είπε

Καλησπέρα, γνωρίζει κανένας κάποιο τρόπο έτσι ώστε να γίνει αγορά paysafe μέσω apple pay/freedom pass?

Ο μόνος τρόπος που υπάρχει για να αγοράσεις πράγματα πέρα από αυτά που προβλέπεται είναι με apple pay μέσω του e-food, οπότε αν βρεις μαγαζί στο e-food που πουλάει pay safe μπορείς να αγοράσεις. 

Ο μόνος τρόπος να πάρεις το freedom pass σε μετρητά είναι να πας σε κανένα ξενοδοχείο και να πεις θα σου δώσω 150€ από το freedom pass για να μου δώσεις 100€ μετρητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeordiV είπε

Παιδια καλησπερα! Μπορει καποιος να μου πει αν με apple pay μπορω να χρησιμοποιησω το freedom pass για βενζινη ή διοδια;

Καύσιμα σίγουρα όχι. Για διόδια δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως και εκεί δεν γίνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση έχω. Αν κλείσω εισιτήρια, είτε ακτοπλοϊκά είτε αεροπορικά για εμένα και την οικογένεια μου, γίνεται να τα πληρώσω όλα μαζί από το freedom pass? Ή μπορώ μόνο το εισιτήριο που είναι στο όνομα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, AlexisG13 είπε

Καλησπέρα, μια ερώτηση έχω. Αν κλείσω εισιτήρια, είτε ακτοπλοϊκά είτε αεροπορικά για εμένα και την οικογένεια μου, γίνεται να τα πληρώσω όλα μαζί από το freedom pass? Ή μπορώ μόνο το εισιτήριο που είναι στο όνομα μου;

Μπορείς να τα κλείσεις κανονικά. Απλά πληρώνεις με "κάρτα" και δεν αναφέρεις τπτ (αν πας σε ταξιδιωτικό/γκισέ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Μπορείς να τα κλείσεις κανονικά. Απλά πληρώνεις με "κάρτα" και δεν αναφέρεις τπτ (αν πας σε ταξιδιωτικό/γκισέ) 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω έναν φίλο που έβγαλε freedom pass μέσω viva wallet και ήθελε να κλείσει εισιτήριο μέσω Aegean για πτήση εξωτερικού μαζί με την παρέα του.

Οι φίλοι του έκλεισαν κανονικά (freedom pass - alpha bank) όταν όμως προσπάθησαν να κλείσουν και γι' αυτόν δεν περνούσε η συναλλαγή γιατί δε δεχοταν το όνομα κατόχου. Προσπάθησαν με ελληνικά (όπως αναγράφεται στη viva), έβαλαν με λατινικά όπως αναγράφεται στο δελτιο αστ. ταυτότητας και τζίφος, στη σελίδα του viva wallet την κάρτα τη βγάζει πλέον ως "προσωρινά απενεργοποιημένη" και δεν έχουμε ιδέα τι γίνεται. Έστειλε email στη viva και ειναι στην αναμονή, την πήρε και τηλ αλλά έβγαζε τηλεφωνητή... (η αίτηση στο gov φαίνεται ως ''εγκριθείσα'')

Έχουμε googlαρει ένα σωρο ορολογίες και το μόνο που βγάζει είναι πως να κλειδωσεις την καρτα σε περιπτωση κλοπής...

Όποιος/α γνωρίζει κάτι σας παρακαλώ ας μας διαφωτίσει.. 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzatzikini είπε

Καλησπέρα σας, έχω έναν φίλο που έβγαλε freedom pass μέσω viva wallet και ήθελε να κλείσει εισιτήριο μέσω Aegean για πτήση εξωτερικού μαζί με την παρέα του.

Οι φίλοι του έκλεισαν κανονικά (freedom pass - alpha bank) όταν όμως προσπάθησαν να κλείσουν και γι' αυτόν δεν περνούσε η συναλλαγή γιατί δε δεχοταν το όνομα κατόχου. Προσπάθησαν με ελληνικά (όπως αναγράφεται στη viva), έβαλαν με λατινικά όπως αναγράφεται στο δελτιο αστ. ταυτότητας και τζίφος, στη σελίδα του viva wallet την κάρτα τη βγάζει πλέον ως "προσωρινά απενεργοποιημένη" και δεν έχουμε ιδέα τι γίνεται. Έστειλε email στη viva και ειναι στην αναμονή, την πήρε και τηλ αλλά έβγαζε τηλεφωνητή... (η αίτηση στο gov φαίνεται ως ''εγκριθείσα'')

Έχουμε googlαρει ένα σωρο ορολογίες και το μόνο που βγάζει είναι πως να κλειδωσεις την καρτα σε περιπτωση κλοπής...

Όποιος/α γνωρίζει κάτι σας παρακαλώ ας μας διαφωτίσει.. 🙏

Έχει και live chat η Viva προσπάθησε να στείλει εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...