Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, Mirkagalani είπε

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς αν έχω την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω το freedom pass για τα αεροπορικά ενός άλλου ατόμου;

κανονικα μπορεις. Το freedom ειναι απλα μια προπληρωμενη καρτα, nothing more

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με αίτηση για το freedon pass? Γνωστός μου έκανε αίτηση 22/11 (ίδια μέρα με το εμβόλιο) για VivaWollet μέχρι σήμερα όμως δεν έχει έρθει καμία απάντηση για την ενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, techplastic είπε

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετώπισε κανείς πρόβλημα με αίτηση για το freedon pass? Γνωστός μου έκανε αίτηση 22/11 (ίδια μέρα με το εμβόλιο) για VivaWollet μέχρι σήμερα όμως δεν έχει έρθει καμία απάντηση για την ενεργοποίηση.

Και γω ακριβως ιδια περιπτωση, 22/11 εκανα αιτηση μετα το εμβολιο και μεχρι σημερα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vaggos369 είπε

Και γω ακριβως ιδια περιπτωση, 22/11 εκανα αιτηση μετα το εμβολιο και μεχρι σημερα περιμενω

Σου προτείνω να μιλήσεις με Viva , φαντάσου πως ζήτησαν Screenshot της αίτησης από το gov για να ελέγξουν ξανά την αίτηση .

Πρέπει να έχουν χάσει λίγο τη μπάλα ή να έχουν μεγάλο φόρτο εργασίας , κάλεσε τους καλύτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vaggos369 είπε

Και γω ακριβως ιδια περιπτωση, 22/11 εκανα αιτηση μετα το εμβολιο και μεχρι σημερα περιμενω

Εγώ έκανα την αίτηση 23/11 και ακόμα τιποτα. Η κατάσταση της αίτησης παραμένει απεσταλμένη. Μίλησα με viva wallet και ενημερώθηκα ότι δεν έχουν έχουν καταχωρήσεις ακόμα από 20 Νοεμβρίου και μετά από το gov. Εσάς σας ήρθαν τα επιβεβαιώτικα εμαιλ ακομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, techplastic είπε

Σου προτείνω να μιλήσεις με Viva , φαντάσου πως ζήτησαν Screenshot της αίτησης από το gov για να ελέγξουν ξανά την αίτηση .

Πρέπει να έχουν χάσει λίγο τη μπάλα ή να έχουν μεγάλο φόρτο εργασίας , κάλεσε τους καλύτερα .

Μιλησα πριν 4 μερες και μου ειπαν οτι μολις εγκριθει η αιτηση απο απεσταλμενη θα λεει "εγκριθεισα" διοτι τωρα ειναι σε κατασταση αποστολης προς την viva wallet (δηλαδη η viva δεν την εχει λαβει ακομα). Καμια σημαντικη πληροφορια δηλαδη. Εσενα, επειδη δεν καταλαβα, στο εστειλαν ?

2 ώρες πριν, anna2208 είπε

Εγώ έκανα την αίτηση 23/11 και ακόμα τιποτα. Η κατάσταση της αίτησης παραμένει απεσταλμένη. Μίλησα με viva wallet και ενημερώθηκα ότι δεν έχουν έχουν καταχωρήσεις ακόμα από 20 Νοεμβρίου και μετά από το gov. Εσάς σας ήρθαν τα επιβεβαιώτικα εμαιλ ακομα;

Δεν μου χει ερθει απολυτως τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vaggos369 είπε

Μιλησα πριν 4 μερες και μου ειπαν οτι μολις εγκριθει η αιτηση απο απεσταλμενη θα λεει "εγκριθεισα" διοτι τωρα ειναι σε κατασταση αποστολης προς την viva wallet (δηλαδη η viva δεν την εχει λαβει ακομα). Καμια σημαντικη πληροφορια δηλαδη. Εσενα, επειδη δεν καταλαβα, στο εστειλαν ?

Δεν μου χει ερθει απολυτως τιποτα

Όχι δεν μας μας έστειλαν , ήταν για μέρες "απεσταλμένη" γιαυτό και καλέσαμε την VivaWallet για να δούμε σε ποια φάση βρίσκεται η αίτηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα, έβαλα την αίτηση Σάββατο 27 Νοεμβρίου, επιβεβαίωσα τηλέφωνο και email, και απεστάλλει Δευτέρα 29 Νοεμβρίου προς έγκριση. Ενεργοποίηση ζήτησα μέσω Alpha Bank μιας και είμαι πελάτης. Σε επικοινωνία σήμερα με την τράπεζα μου απάντησαν ότι υπάρχει μεγάλος φόρτος αιτήσεων. Με το που εγκριθεί η αίτηση σε διάστημα μερικών λεπτών θα έχω την άυλη κάρτα είπαν. Σε ερώτηση για τον υπεύθυνο οργανισμό σχετικά με το χρονικό διάστημα που θα πάρει η όλη διαδικασία μου απάντησαν το υπουργείο ψηφιακής διακυβέρνησης. Κάλεσα λοιπόν εκεί και μου είπαν ότι δεν υπάρχει δυνατότητα επικοινωνίας με το αρμόδιο τμήμα!!!! Απλά λέει αναμονή μέχρι να εγκριθεί η αίτηση (φυσικά με άγνωστο χρόνο υλοποίησης) 

 

 Update 01/12 18:40 : Μόλις έλαβα από την Alpha Bank ότι το Freedom Pass είναι έτοιμο και το ενεργοποίησα κανονικά στο Apple Wallet. Στο gov.gr έχει μείνει η αίτηση στο απεσταλμένη.

Επεξ/σία από Petros_P_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Ξέρει κανείς αν οι πληρωμές μέσω Apple Pay και Freedom Pass ζητάνε σε κάθε πληρωμή confirmation code; Εννοώ σε κάθε χρησιμοποίηση του Freedom Pass μέσω Apple Pay, αν στέλνει κωδικό επιβεβαίωσης στο κινητό ή αν οι πληρωμές μέσω Aple Pay δεν απαιτούν confirmation code και γίνονται κατευθείαν.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από gikakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gikakias είπε

Καλησπέρα σας,

Ξέρει κανείς αν οι πληρωμές μέσω Apple Pay και Freedom Pass ζητάνε σε κάθε πληρωμή confirmation code; Εννοώ σε κάθε χρησιμοποίηση του Freedom Pass μέσω Apple Pay, αν στέλνει κωδικό επιβεβαίωσης στο κινητό ή αν οι πληρωμές μέσω Aple Pay δεν απαιτούν confirmation code και γίνονται κατευθείαν.

Σας ευχαριστώ πολύ

Με το που προστεθεί η κάρτα στο apple pay και επιβεβαιωθεί (με μήνυμα στον αριθμό κινητού του κατόχου της κάρτας), το μόνο που ζητάει όταν είναι να παραγγείλεις, είναι ένα touch id - face id κατά την αποστολή της παραγγελίας του iPhone από το οποίο πραγματοποιείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...