Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, adi32 είπε

Σε πόσες μέρες έρχεται η κάρτα? 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ταξί? 

1+

Ναι

1 ώρα πριν, ChrisChris9 είπε

Έχει γίνει επιβεβαίωση με SMS και email, μπαίνω κανονικά και βλέπω την κάρτα Freedom Pass στο Viva Wallet καθως και τα χρήματα, αλλά στον λογαριασμό μου φαίνεται ένα άσχετο email!!! (Δηλαδή ξένο όνομα!) Μήπως σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;;;;

Επικοινωνησε με viva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2021 στις 11:01 ΜΜ, DrLo είπε

Αυτό με τα μουσεία έχω μια απορία.

Η είσοδος στα μουσεία δεν είναι έτσι κι αλλιώς δωρεάν σε αυτές τις ηλικίες?

https://www.culture.gov.gr/el/service/SitePages/view.aspx?iID=2695

Απαλλάσσονται από την υποχρέωση καταβολής αντιτίμου εισόδου οι κάτωθι:

α) τα παιδιά και οι νέοι ηλικίας έως 25 ετών των κρατών-μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης , με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας ή του διαβατηρίου τους για την επιβεβαίωση της ηλικίας και της χώρας προέλευσης.

 

Ακριβως. μεχρι πριν 2 χρόνια ισχυε μονο για φοιτητές και κατόχους ευρωπαικής καρτας νέων, τώρα αλλαξε για ολους τους κάτω των 25. Ωραίο δωράκι όμως ε?

12 ώρες πριν, mikepanosgr είπε

Τελικά κανένας που να το δικαιούται και να του γράφει το μήνυμα δεν είστε δικαιούχος στο σύστημα, βρήκε καμία άκρη; 

Που μπορούμε να ρωτήσουμε για τέτοια τυχόν προβλήματα-θέματα γιατί στο ψηφιακό περιβάλλον δεν έχει πουθενά τρόπους επικοινωνίας.

 

μηπως δε το δικαιούσαι επειδή εκανες το εμβόλιο ως υγειονομικός και οχι ως κατηγορια 18-24? γιατι και σε συμφοιτητρια μου που το εκανε πριν ανοιξει η ηλικιακή σας ομάδα ως ευπαθή ομάδα της βγάζει οτι δεν το δικαιούται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

Ακριβως. μεχρι πριν 2 χρόνια ισχυε μονο για φοιτητές και κατόχους ευρωπαικής καρτας νέων, τώρα αλλαξε για ολους τους κάτω των 25. Ωραίο δωράκι όμως ε?

μηπως δε το δικαιούσαι επειδή εκανες το εμβόλιο ως υγειονομικός και οχι ως κατηγορια 18-24? γιατι και σε συμφοιτητρια μου που το εκανε πριν ανοιξει η ηλικιακή σας ομάδα ως ευπαθή ομάδα της βγάζει οτι δεν το δικαιούται

Σύμφωνα με τους όρους είναι για όλους αυτής της ηλικιακής ομάδας που έχουν εμβολιαστεί από 01/01/2021. Όποτε δεν παίζει ρόλο το ποτέ άνοιξε η ηλικιακή ομάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alessionew είπε

Σύμφωνα με τους όρους είναι για όλους αυτής της ηλικιακής ομάδας που έχουν εμβολιαστεί από 01/01/2021. Όποτε δεν παίζει ρόλο το ποτέ άνοιξε η ηλικιακή ομάδα 

μαλλον κατι πρόβλημα παίζει τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

1+

Ναι

Επικοινωνησε με viva

Έρχεται και με ταχυδρομείο κάρτα? 

Πως γίνεται πχ να πληρώσεις σε ταξί? 

Άλφα έχω 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια οταν παω να το βαλω στο google pay μου βγαζει error οτι δεν μπορει να το επαληθευσει. Πρεπει αναγκαστικα να εχω google pay για να πληρωσω απο κοντα? Δεν μπορω να βαλω χειροκινητα το πιν στο Pos?

Επεξ/σία από kostas1127
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adi32 είπε

Έρχεται και με ταχυδρομείο κάρτα? 

Πως γίνεται πχ να πληρώσεις σε ταξί? 

Άλφα έχω 

Λογικά θα μπορείς να πληρώσεις αν έχει pos μέσα στο ταξί, κάτι που σπάνια έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, rospy2 είπε

Λογικά θα μπορείς να πληρώσεις αν έχει pos μέσα στο ταξί, κάτι που σπάνια έχω δει.

Μέσω taxi beat έχει επιλογή αλλά βγάζει υπόλοιπο 0.

Αλλοι που έχουν επιλέξει viva το χρησιμοποιούν κανονικά. 

Μπορώ να αλλάξω από alpha σε viva? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, εγώ έχω το εξής θέμα. Μου ήρθε το μαιλ από τη βιβα ότι η κάρτα μου είναι έτοιμη. Πήγα να κάνω την εγγραφή και την ταυτοποίηση μέσω gov διότι μου έλειπαν κάποια στοιχεία και λέει ότι ο αριθμός μου κ το μαιλ μου είναι ήδη εγγεγραμμένα. Στο παρελθόν ποτέ δεν είχα χρησιμοποιήσει την εν λόγω εφαρμογή. Ξέρει κανείς τίποτα σχετικά με αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

εχω κάνει την αίτηση εδώ και μια εβδομάδα και ενώ έχουν επιβεβαιωθεί τα στοιχεία μου ο αριθμός και το email μου ,δεν μου έχει έρθει ούτε email ούτε μήνυμα με το freedom.

Εχεις κάνεις άλλο το ίδιο πρόβλημα ; 

Ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για να βρω μια λύση, γιατί έχουμε να πάμε και διακοπές 😂
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, OnePlusLeader είπε

με alpha wallet χωρίς gpay γίνεται;

λογικά από κοντά σε pos στο κατάλυμα γτ να μην το δέχεται 

Έχει και η alpha δικιά της εφαρμογή για ανέπαφες πληρωμές. Λογικά συνδέεσαι με τα ίδια στοιχεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...