Προς το περιεχόμενο

Freedom Pass


zimdim38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dnikolidak είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. πρέπει δηλ να την κατεβάσω σαν apk και να την εγκαταστήσω

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις την εφαρμογή.Απλα να έχεις προσθέσει την κάρτα στο gpay και να έχεις ξεκλείδωτο κινητό και ανοιχτό nfc.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 515
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέσα στις ρυθμίσεις της Google βρήκα το Google pay συνδεδεμένο με το freedom χωρίς να το έχω εγκαταστήσει. Προφανώς έγινε μέσα απ' το viva app όταν το ενεργοποίησα Τώρα δηλαδή με ξεκλειδωτο τηλ και nfc περνάω πάνω από το pos και περνάει η πληρωμή χωρίς κάποιο app ανοιχτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikorolis είπε

και δυστυχώς το διαγράφει κάθε λίγο και λιγάκι έχω βαρεθεί σε xiaomi και huawei να το βάζω...

 

Σε Samsung s10+ δεν έχω αυτο το θέμα. Παράξενο πάντως. 

1 ώρα πριν, GregTR είπε

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις την εφαρμογή.Απλα να έχεις προσθέσει την κάρτα στο gpay και να έχεις ξεκλείδωτο κινητό και ανοιχτό nfc.

 

 

43 λεπτά πριν, dnikolidak είπε

Μέσα στις ρυθμίσεις της Google βρήκα το Google pay συνδεδεμένο με το freedom χωρίς να το έχω εγκαταστήσει. Προφανώς έγινε μέσα απ' το viva app όταν το ενεργοποίησα Τώρα δηλαδή με ξεκλειδωτο τηλ και nfc περνάω πάνω από το pos και περνάει η πληρωμή χωρίς κάποιο app ανοιχτό;

 

Προτιμώ την εγκατάσταση για περαιτέρω έλεγχο. But that's just me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2021 στις 11:38 ΜΜ, doristrap είπε

Παιδιά καλησπέρα,

εχω κάνει την αίτηση εδώ και μια εβδομάδα και ενώ έχουν επιβεβαιωθεί τα στοιχεία μου ο αριθμός και το email μου ,δεν μου έχει έρθει ούτε email ούτε μήνυμα με το freedom.

Εχεις κάνεις άλλο το ίδιο πρόβλημα ; 

Ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για να βρω μια λύση, γιατί έχουμε να πάμε και διακοπές 😂
 

τελικα ηρθε το μειλ για το freedom? γιατι ειμαι σε παρομοια φαση (αιτηση απο 21/7, επιβεβαιωμενο κινητο και μειλ και η viva με γραφει) και πλεον δεν ξερω τι να κανω.

καπου διαβασα οτι για να ξυπνησει το συστημα και να σου στειλει πρεπει να αλλαξεις προσωρινα τα στοιχεια και μετα πιανει την αλλαγη των στοιχειων και σου στελνει το πολυποθητο μειλ. ομως στην αιτηση για το freedom pass δεν βλεπω πουθενα καπου να αλλαξεις τα στοιχεια σου. 

Εχει λυσει καποιος με καποιο τροπο το θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, sigp226 είπε

τελικα ηρθε το μειλ για το freedom? γιατι ειμαι σε παρομοια φαση (αιτηση απο 21/7, επιβεβαιωμενο κινητο και μειλ και η viva με γραφει) και πλεον δεν ξερω τι να κανω.

καπου διαβασα οτι για να ξυπνησει το συστημα και να σου στειλει πρεπει να αλλαξεις προσωρινα τα στοιχεια και μετα πιανει την αλλαγη των στοιχειων και σου στελνει το πολυποθητο μειλ. ομως στην αιτηση για το freedom pass δεν βλεπω πουθενα καπου να αλλαξεις τα στοιχεια σου. 

Εχει λυσει καποιος με καποιο τροπο το θεμα;

Απλα περιμενεις. Δεν ισχυει αυτο με την αλλαγη του μειλ. Στελνουν μαιλ και ΣΚ/βραδυ, οποτε λογικα μεχρι την Δευτερα θα εχουν παρει τις καρτες πολλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Απλα περιμενεις. Δεν ισχυει αυτο με την αλλαγη του μειλ. Στελνουν μαιλ και ΣΚ/βραδυ, οποτε λογικα μεχρι την Δευτερα θα εχουν παρει τις καρτες πολλοι

Μακαρι ρε φιλε γιατι περιμενω 10 μερες σχεδον και τιποτα... Εντωμεταξυ της αδερφης μου που εκανε αιτηση χτες σημερα εχει την καρτα στο κινητο (και με κοροϊδεύει κιολας). 

Ελπιζω να με θυμηθουν και μενα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2021 στις 4:52 ΜΜ, maraki19 είπε

Τελικά σου ήρθε το sms επιβεβαιώσης; Ούτε σε μένα έρχεται;

Ούτε εμένα μου έχει έρθει email επιβεβαίωσης με τους κωδικούς... Έχω μπουχτίσει στα τηλέφωνα με την alpha Bank και κανεις δνε το σηκωνει

 

Τι άλλο μπορώ να κάνω βρε παιδιά; Τα ήθελα τα χρήματα του freedom Pass άμεσα για διακοπες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, RebeccaKan είπε

Ούτε εμένα μου έχει έρθει email επιβεβαίωσης με τους κωδικούς... Έχω μπουχτίσει στα τηλέφωνα με την alpha Bank και κανεις δνε το σηκωνει

 

Τι άλλο μπορώ να κάνω βρε παιδιά; Τα ήθελα τα χρήματα του freedom Pass άμεσα για διακοπες 

Καλησπερα... Υπομονη λιγο....Μεσα στο Σαββατοκυριακο κατι θα γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,

πριν μερικές ημέρες έλαβα το Freedom pass μέσω της Alpha, θέλω να αρχίσω να χρησιμοποιώ αυτόν τον λογαριασμό ως κύριο για να βγάλω και χρεωστική κάρτα. (Αφού βέβαια πάω και κάνω ταυτοποίηση σε κάποιο κατάστημα)

Βέβαια ρώτησα μερικούς γνωστούς μου και μου είπαν πως υπάρχει πιθανότητα να μην γίνεται και να πρέπει να φτιάξω καινούριο λογαριασμό.

Η απορία μου είναι, μπορώ τελικά να χρησιμοποιήσω αυτόν τον λογαριασμό ως τον κύριο λογαριασμό μου, η θα πρέπει να φτιάξω καινούριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sylviad είπε

Λοιπόν,

πριν μερικές ημέρες έλαβα το Freedom pass μέσω της Alpha, θέλω να αρχίσω να χρησιμοποιώ αυτόν τον λογαριασμό ως κύριο για να βγάλω και χρεωστική κάρτα. (Αφού βέβαια πάω και κάνω ταυτοποίηση σε κάποιο κατάστημα)

Βέβαια ρώτησα μερικούς γνωστούς μου και μου είπαν πως υπάρχει πιθανότητα να μην γίνεται και να πρέπει να φτιάξω καινούριο λογαριασμό.

Η απορία μου είναι, μπορώ τελικά να χρησιμοποιήσω αυτόν τον λογαριασμό ως τον κύριο λογαριασμό μου, η θα πρέπει να φτιάξω καινούριο;

Δεν ειναι δικος σου λογαριασμος. Απλα σου δινουν "προπληρωμενη" για να ξοδεψεις τα χρηματα μεσα.

Απλα πας και ανοιγεις λογαριασμο δικο σου και βγαζεις χρεωστικη. Προσωπικα θα προτεινα Πειραιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πού μπορώ να δώ τα στοιχεία της κάρτας στο ebanking της alpha bank; Προσπαθώ να κλείσω κάποια εισιτήρια για τον αδερφό μου αλλά δεν εμφανίζει το ccv και ημερομηνία λήξης μόνο το νούμερο της κάρτας.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...