Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το Google pay


Lum1nous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω αρχίσει να το χάνω στην προσπάθειά μου να ενεργοποιήσω το freedom pass, όλα τα site και οι οδηγίες λένε ότι γίνεται μέσω Google pay, ωστόσο εμένα στο play store μου λέει ότι το Google pay δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Κάνω κάτι λάθος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στην εφαρμογή viva wallet δεν έχει κουμπί "προσθήκη στο Google Pay"; 

Η εφαρμογή είναι σε όλα  τα κινητά και δεν χρειάζεται να την κατεβάσεις από το Play store. Πατώντας το κουμπί που ανέφερα παραπάνω, σε 1 λεπτό έτοιμο.

20 ώρες πριν, Lum1nous είπε

Επειδή έχω αρχίσει να το χάνω στην προσπάθειά μου να ενεργοποιήσω το freedom pass, όλα τα site και οι οδηγίες λένε ότι γίνεται μέσω Google pay, ωστόσο εμένα στο play store μου λέει ότι το Google pay δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Κάνω κάτι λάθος ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Lum1nous είπε

Επειδή έχω αρχίσει να το χάνω στην προσπάθειά μου να ενεργοποιήσω το freedom pass, όλα τα site και οι οδηγίες λένε ότι γίνεται μέσω Google pay, ωστόσο εμένα στο play store μου λέει ότι το Google pay δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Κάνω κάτι λάθος ; 

Τι κινητο/os εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Lum1nous είπε

Επειδή έχω αρχίσει να το χάνω στην προσπάθειά μου να ενεργοποιήσω το freedom pass, όλα τα site και οι οδηγίες λένε ότι γίνεται μέσω Google pay, ωστόσο εμένα στο play store μου λέει ότι το Google pay δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου. Κάνω κάτι λάθος ; 

Κατέβασε την εφαρμογή από εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και στα προηγούμενα μηνύματα, μπορείς και χωρίς την εφαρμογή, αλλά βολεύει αρκετά αν θες να την κατεβάσεις π.χ. από το apkpure (γιατί αλλιώς είναι χωμένο βαθιά μέσα στις Ρυθμίσεις), ειδικά σε περίπτωση που έχεις προσθέσει κι άλλη κάρτα στο Pay και θες εύκολα να επιλέγεις με ποια να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαμρογή δεν κυκλοφορεί επίσημα στην Ελλάδα. Αν δεν θέλεις να την κατεβάσεις από τρίτες πηγές, μπορείς να πας στις ρυθμίσεις της συσκευής -> Google και να ρυθμίσεις από εκει το Google Pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια κκαι γω εχω την ιδια απορια με το google pay και το freedom pass. Αν δεν εχω την εφαρμογη αλλα το εχω ρυθμισει απο τις ρυθμισεις να πληρωνει με tap and pay παιρνει της βιβα κατευθειαν?

Και κατι ασχετο αν κανω λογαρισμο στη βιβα μπορω να τον φορτωσω χρηματα ας πουμε και να πληρωνω απο κει? Κραταει η βιβα καποια προμηθεια σε καθε πληρωμη που κανω?

 

Επεξ/σία από nikpap2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...