Προς το περιεχόμενο

Αυξήθηκε η μέση ταχύτητα download/upload στην Ελλάδα εν μέσω πανδημίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xotz είπε

Ρε φιλε, πας καλα; Ρωτας τον ανθρωπο και σου απανταει. Εισαι τοσο αχρηστος που δεν μπορεις να δεις τον χαρτη καλυψης της εταιριας και οταν ο αλλος παει να σε βοηθησει θες να βγεις απο πανω; Ρε φυγε ρε φιλε απο εδω. Τραβα βαλε καμια 10αρα forthnet και μαθε να λες και κανα ευχαριστω οταν σε βοηθανε.

Ο man  μάλλον ήθελε να θίξει ότι για άλλη μια φορά όλα επικεντρώνονται σε δύο- τρεις πόλεις. Κουλαρε, δεν είμαστε σε facebook ποστ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 minutes ago, stefanos_13 said:

Ο man  μάλλον ήθελε να θίξει ότι για άλλη μια φορά όλα επικεντρώνονται σε δύο- τρεις πόλεις.

Λογικό δεν είναι να γίνεται κάτι τέτοιο? Μικρές εταιρείες είναι κι η Inalan κι η HCN με μηδενικές επιδοτήσεις αν δεν κάνω λάθος. Θέλουν να επενδύσουν σε περιοχές που ξέρουν ότι έχουν τις μεγαλύτερες πιθανότητες να μαζέψουν όσο το δυνατόν περισσότερους πελάτες για να έχουν έσοδα και κέρδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, insgamer είπε

μια απο τα αδια αδερφε απλα μου εδωσαν το booster και πιανω 150mbps και οταν ξεπερασω τα 100gb πεφτει στα 15 συν οτι μου δινει η γραμη 

δυστυχως φίλε μου 100 γιγα δε με φτανουν ουτε για ζητω. λογο δουλειας εχω πολυ μεγάλο traffic το μηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kyrsoronas είπε

δυστυχως φίλε μου 100 γιγα δε με φτανουν ουτε για ζητω. λογο δουλειας εχω πολυ μεγάλο traffic το μηνα...

ναι αλλα σου φινει αν ξερπαρασεις τα 100gb σου δινει 15γραμμη συν οτι εχεις στο σπιτι σου ως γραμη πχ εγω τωρα  εχω στο σπιτι μου 4,5mbps download και 0.70mbps upload με το booster αν εχω τα 100gb παι στο 5.5mbs download και 3mpbs αν ξεπερασω τα 100gb εχω την γραμη μου συν το booster 15γραμη (σε εταιρια δεν ξερω αν συμφερει αλλα σε σπιτι που το εχω εγω και δεν εχω αλλη δυνατοτητα να παω σε αλλο παροχο αναγκαστικα αυτο επισης ειμαι και ατυχος που δν εχει και η κερια την COSMOTE καλο σημα πεφτει με το παραμικρο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, DesCobra είπε

Σωστά 

γιατι βαζεις επαγγελματικη συνδεση σε θεμα με τις οικιακες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι επαγγελματική γραμμή, μια απλή FTTH τύπου γραμμή είναι. Τι ορίζεις εσύ σαν επαγγελματική? Δεν μιλάμε για γραμμή τηλ κέντρου ούτε τύπου isdn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, DesCobra είπε

Δεν είναι επαγγελματική γραμμή, μια απλή FTTH τύπου γραμμή είναι. Τι ορίζεις εσύ σαν επαγγελματική? Δεν μιλάμε για γραμμή τηλ κέντρου ούτε τύπου isdn.

πως εχεις συμετρικη, οταν κανεις δεν εχει για τον οικιακο πελατη ?

μονο η Inalan και HCN 

Συμφωνα με το ipInfo , βγαζει οτι ειναι σε ΑΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PeggyV είπε

πως εχεις συμετρικη, οταν κανεις δεν εχει για τον οικιακο πελατη ?

μονο η Inalan και HCN 

Συμφωνα με το ipInfo , βγαζει οτι ειναι σε ΑΕ. 

Η συγκεκριμένη γραμμή βρίσκεται παλαιο Φάληρο. Ακριβώς δίπλα έχει αρκετά μαγαζιά όπως Γερμανός κτλπ.

Φίλος που μένει δύο δρόμους πιο πάνω έχει ακριβώς ίδια τύπου γραμμή από ΟΤΕ με συγχρονισμό κοντά στα 300-350 up down αντίστοιχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, DesCobra είπε

Η συγκεκριμένη γραμμή βρίσκεται παλαιο Φάληρο. Ακριβώς δίπλα έχει αρκετά μαγαζιά όπως Γερμανός κτλπ.

Φίλος που μένει δύο δρόμους πιο πάνω έχει ακριβώς ίδια τύπου γραμμή από ΟΤΕ με συγχρονισμό κοντά στα 300-350 up down αντίστοιχα. 

αρα μιλας για το 1% σε συγκεκριμενη περιοχη.

κατι σαν την Ν.Σμυρνη με τις εποχες Ολυμπιαδας και FTTH τοτε.

και τι πληρωνεις ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, DesCobra said:

Η συγκεκριμένη γραμμή βρίσκεται παλαιο Φάληρο. Ακριβώς δίπλα έχει αρκετά μαγαζιά όπως Γερμανός κτλπ.

Δηλαδή πληρώνεις οικιακό πάγιο; Διψήφιο ποσό ανά μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, icenex είπε

Και εμενα το καφαο εδω που μενω ειναι της vodafone αλλα παιζει να ηρθαν 10 φορες και δεν καταφεραν να φτιαξουν ποτε την γραμμη για λογαριασμο της forthnet..Οποτε και για αυτο ειπα να παω στον οτε και ο θεος βοηθος..Αν κανει και εδω κολπακια στο μελλον εχω φυγει και θα παω στην πιο φθηνη adsl.Ελπιζω να ξεμπερδεψα γιατι εχω καλομαθει τα τελευταια χρονια με την vdsl..Ειχα 50αρα οταν εμενα ηλιουπολη χωρις κανενα θεμα και οταν αλλαξα σπιτι ειχε μονο 100αρα η περιοχη αλλα γαμηθηκε η φαση.

Κράτησες τον ίδιο αριθμό ή έκανες διακοπή και πήρες καινούριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PeggyV είπε

αρα μιλας για το 1% σε συγκεκριμενη περιοχη.

κατι σαν την Ν.Σμυρνη με τις εποχες Ολυμπιαδας και FTTH τοτε.

και τι πληρωνεις ?

 

Δε ξερω τι ακριβώς παίζει, 55 πληρώνω. Παλαιότερα με το επιδοτούμενο από sfbb πλήρωνα λιγότερα αλλά μετά το πέρας της διετίας γύρισε σε μεγαλύτερο πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, insgamer είπε

ναι αλλα σου φινει αν ξερπαρασεις τα 100gb σου δινει 15γραμμη συν οτι εχεις στο σπιτι σου ως γραμη πχ εγω τωρα  εχω στο σπιτι μου 4,5mbps download και 0.70mbps upload με το booster αν εχω τα 100gb παι στο 5.5mbs download και 3mpbs αν ξεπερασω τα 100gb εχω την γραμη μου συν το booster 15γραμη (σε εταιρια δεν ξερω αν συμφερει αλλα σε σπιτι που το εχω εγω και δεν εχω αλλη δυνατοτητα να παω σε αλλο παροχο αναγκαστικα αυτο επισης ειμαι και ατυχος που δν εχει και η κερια την COSMOTE καλο σημα πεφτει με το παραμικρο!)

Ναι σωστά, αλλα ο πελάτης, οταν καίγεται για τα data του ή να γίνει το replication της βάσης π.χ. για τον χ,ψ λόγο και χάνει λεφτά (πολλά) δε μπορώ να του πω "ξέρεις πρεπει να περιμένεις γιατι η σύνδεση στο γραφείο είναι για τον π00τσο!" ...αυτό λέω....τουλάχιστον, μετά από απανωτές καταγγελείες στην ΕΕΤΤ, απαντήσανε ότι θα ολοκληρωθούν οι αναβαθμίσεις των υποδομών το 3ο 3μηνο του 21...είδωμεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...