Προς το περιεχόμενο

Σήματα οδήγησης - Ερωτήσεις


blaze9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Στο βιβλίο εδώ έχει ερωτήσεις σημάτων για την θεωρητική εξέταση διπλώματος αυτοκινήτου. Οι ερωτήσεις απ' ότι βλέπω χωρίζονται και σε κατηγορίες.

Απ΄ όσο ξέρω στην εξέταση γίνονται 30 ερωτήσεις και έχεις περιθώριο μόνο ενός λάθους. Ήθελα να ρωτήσω αν όλες οι ερωτήσεις που έχει το βιβλίο είναι επιλέξιμες για την εξέταση ή μήπως κάποιες αποκλείεται να πέσουν. Και επίσης, αν στην εξέταση γίνεται συγκεκριμένος αριθμός ερωτήσεων από κάθε κατηγορία (πχ 5 από την κατηγορία "Διασταυρώσεις", 2 από την κατηγορία "Στάση-Στάθμευση" κτλ) ή αν ο αριθμός ερωτήσεων ανά κατηγορία είναι τυχαίος.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομιζω τυχαίος. βεβαια πηρα το διπλωμα πριν 17 χρόνια. ο δασκαλος με επρηζε να διαβασω διασταυρωσεις και τελικά δεν έπεσε καμια. είχα κανει ενα λάθος μονο (τότε επιτρεπόταν 2 λάθη) κι αυτο πραγματικά κατα λάθος πάτησα αλλη απάντηση ενω ηταν από τις πιο ευκολες ερωτησεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2021 στις 3:25 ΠΜ, blaze9 είπε

Καλησπέρα,

Στο βιβλίο εδώ έχει ερωτήσεις σημάτων για την θεωρητική εξέταση διπλώματος αυτοκινήτου. Οι ερωτήσεις απ' ότι βλέπω χωρίζονται και σε κατηγορίες.

Απ΄ όσο ξέρω στην εξέταση γίνονται 30 ερωτήσεις και έχεις περιθώριο μόνο ενός λάθους. Ήθελα να ρωτήσω αν όλες οι ερωτήσεις που έχει το βιβλίο είναι επιλέξιμες για την εξέταση ή μήπως κάποιες αποκλείεται να πέσουν. Και επίσης, αν στην εξέταση γίνεται συγκεκριμένος αριθμός ερωτήσεων από κάθε κατηγορία (πχ 5 από την κατηγορία "Διασταυρώσεις", 2 από την κατηγορία "Στάση-Στάθμευση" κτλ) ή αν ο αριθμός ερωτήσεων ανά κατηγορία είναι τυχαίος.

Ευχαριστώ πολύ.

Οποιαδηποτε μπορει να πεσει.

Συμβουλη μου,ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ.
Μην αγχωνεσαι και ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΣ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για το τι ισχύει τώρα, άλλα όταν έδωσα πριν 4 χρόνια θυμάμαι ότι ήταν περίπου 850~ ερωτήσεις και έπεφταν ένα συγκεκριμένο αριθμό (π.χ. 5) από κάθε κατηγορία. Σου προτείνω να διαβάζεις όλες τις ερωτήσεις από 1-2 ώρες την ήμερα και σε μια βδομάδα θα τα ξέρεις όλα, οι 95% εάν όχι και παραπάνω είναι θέμα λογικής, λίγες είναι που πρέπει να τις ξέρεις 'παπαγαλία'.

 

https://testdriver.gr/gr/kefalaioauto.php?c=0&k=ολες-οι-ενοτητες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν έδωσα εγώ με 300 ευρώ δεν πήγαινες καν στην εξέταση ούτε στην οδήγηση και σου έστελναν σπίτι το δίπλωμα  🤣

Επεξ/σία από visualizer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι παλιότερα, σε μια ή δυο υπήρχε περασμένη λάθος η απάντηση στο βιβλίο. Και έπρεπε να απαντήσεις το λάθος. Υπήρχε για πολλά χρόνια και δεν ξέρω αν το έχουν διορθώσει. Οπότε παπαγαλίζεις, ευκολάκι.

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά , όταν με το καλό πάρεις το δίπλωμα στα χέρια σου , ξεχνάς οτι λέει ο ΚΟΚ και συμπεριφέρεσαι σαν να μην έχεις προτεραιότητα.Παντού!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ερωτήσεις συνολικά είναι πολλές (γύρω στις 900) αλλά θα δεις ότι σχεδόν οι 800+ είναι εύκολες και θα τις ξέρεις και μόνο βάση λογικής, εμπειρίας κλπ.

Ουσιαστικά καθώς θα διαβάζεις το βιβλίο, σημείωνε μόνο αυτές που σε δυσκολεύουν (λογικά θα είναι καμιά 50αρια) και εστίασε στο να μάθεις αυτές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blaze9 είπε

Να στε καλά παιδιά όλοι, σας ευχαριστώ πολύ.

Το γελάς αυτό που είπα αλλά εαν δεν το τηρούσα θα έπρεπε από το 1993 που οδηγάω να έχω αλλάξει τουλάχιστον 10 αμάξια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Σελίδα 79, 4η ερώτηση απ' το τέλος δε πέφτει ποτέ

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι παγιδα,αλλα πες μας ποια ειναι,δεν παιζει να ψαξουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, StamTheMan said:

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι παγιδα,αλλα πες μας ποια ειναι,δεν παιζει να ψαξουμε :P

Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά ανοίγει τα βιβλία και ψάχνει.

Σας άνοιξα τα μάτια μια φορά. Κρατήστε τα ανοιχτά παναθεμα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά ανοίγει τα βιβλία και ψάχνει.

Σας άνοιξα τα μάτια μια φορά. Κρατήστε τα ανοιχτά παναθεμα σας

Αν θες λες, δινεις το link.

Δεν εχω το βιβλιο,τελευταια φορα εδωσα για διπλωμα πριν 15 χρονια για ανεξαρτητου.

Εψαξα λιγο προχειρα και δε βρηκα ακριβως το βιβλιο,βρηκα πολλα τεστ και διαφορες αλλες βλακειες.

Δε θα μας σωσει τη ζωη το ποστ του d_gkal στο insomnia,σε ευχαριστουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...