Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy tab A7 10.4 amazon .de lightning deal τελικη 142,58€ [ΤΕΛΟΣ]


giorgosmg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Πρέπει επειγόντως να μελετήσεις τι είναι το TFT. (Υπό μια έννοια έχεις δίκιο: TFT είναι και αυτή και όλες οι LCD/LED που βγαίνουν τα τελευταία 25 χρόνια 🤣  )

----------

Όλα τα επώνυμα tablets των τελευταίων έχουν IPS/PLS ή OLED οθόνες.

Απλά δεν είναι όλα τα IPS panels ή όλα τα AMOLED της ίδιας ποιότητας.

 

 

TN panel φοράει για να γίνομαι ποιο συγκεκριμένος! Απλώς να βοηθήσω θέλω και όχι να το παίξω έξυπνος ότι τα ξέρω όλα 2 μέρες κράτησα το ταμπλετ και το πούλησα άμεσα λόγο της άθλιας οθόνης! 

Επεξ/σία από manthos_27
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manthos_27 είπε

TN panel φοράει για να γίνομαι ποιο συγκεκριμένος! Απλώς να βοηθήσω θέλω και όχι να το παίξω έξυπνος ότι τα ξέρω όλα 2 μέρες κράτησα το ταμπλετ και το πούλησα άμεσα λόγο της άθλιας οθόνης! 

Δεν υπάρχει περίπτωση. TN panel έχουν τα χειρότερα κινέζικα των 30€. Ακόμα και κινεζιές των 60-70€ έχουν IPS, απλά όχι καλής ποιότητας.

Anyway, όποιος ξέρει τα στοιχειώδη μπορεί να δει όποιο βίντεο θέλει στο Youtube για να διαπιστώσει ότι ΔΕ φοράει TN.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manthos_27 είπε

TN panel φοράει για να γίνομαι ποιο συγκεκριμένος! Απλώς να βοηθήσω θέλω και όχι να το παίξω έξυπνος ότι τα ξέρω όλα 2 μέρες κράτησα το ταμπλετ και το πούλησα άμεσα λόγο της άθλιας οθόνης! 

Δεν είναι ΤΝ. Εγώ παράγγειλα και 2ρο. Έλλειξε btw η προσφορά.

 

xBMKrZ9.jpgPpjxcJA.jpg

Επεξ/σία από Con_stantine
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ψάξει και εγώ σε διάφορα σημεία, sites και YouTube και παντού λένε ότι είναι TFT..

Όπως και το S6 lite .... Αλλά αυτό έχει κάπως καλύτερη οθόνη.. αλλά και το Α7 δεν είναι άσχημη οθόνη σχετικά λένε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@MasterX Δεν ήθελα να μπω σε τεχνικά γιατί η ουσία είναι ότι με 150 ευρώ δεν βρίσκεις καλύτερο tablet και γιατί τα έγραψε ο kkatzos αλλά μετά από τόσα comments....

Το TFT ( Thin-film transistor συνήθως από σιλικόνη) χρησιμοποιείτε για διάφορα πράγματα το ποιο γνωστό από αυτά είναι τα panel στις οθόνες υγρών κρυστάλων. Τέτοια panel είναι τα TN / IPS / AMOLED / VA.

Η οθόνες των tablet της Samsung έχουν panel που τα φτιάχνει η ίδια η Samsung. Από τις γωνίες όρασης μπορεί κάποιος να δει αμέσως ότι είναι τύπου PLS ( το IPS της Samsung) και όχι VA τα οποία είναι τα μόνα δύο panel που φτιάχνει η Samsung.

Τα κινέζικα tablet έχουν χειρότερες οθόνες, τα ακριβότερα tablet ή τα κινητά αντίστοιχης αξίας έχουν συνήθως καλύτερες οθόνες....

Το μόνο όμως που έχει σημασία και που κανένας δεν σχολιάζει σε αυτό το thread είναι το τι άλλες επιλογές υπάρχουν..... γιατί πραγματικά δεν υπάρχουν. Τα lenovo είναι οκ tablet αλλά στα 150 ευρώ υστερούν πολύ από το A7, τα κινέζικα από μικρές εταιρείες έχουν καθυστέρηση στο touch και άλλα προβλήματα.

Ελπίζω όσοι ήθελαν tablet στα 150 ευρώ να μην χάσανε την προσφορά λόγω των comments και τώρα αναγκαστούν να δώσουν περισσότερα στο skroutz ή να πάρουν κάτι χειρότερο.

 

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο το οτι  η οθονη του ειναι πολυ καλη αλλα και φωτεινη,δεν ανεφερε κανεις την τεραστια μπαταρια 7κ.για τις ιδιες ωρες σερφαρισατος,το κινητο εφτανε στο 20%,ενω το ρημαδι το α7 δεν νιωθει....ουτε στο 60% το φτανω,και εχει και οθοναρα,και λογω αυτης σερφαρω περισοτερο......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα. Σήμερα που το άνοιξα παρατήρησα ένα καμένο pixel. Ξέρει κανείς τι παίζει με την εγγύηση του Amazon.de και τα καμένα pixels; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα. Σήμερα που το άνοιξα παρατήρησα ένα καμένο pixel. Ξέρει κανείς τι παίζει με την εγγύηση του Amazon.de και τα καμένα pixels; 

1) Μιλάς με το support

2) Σου στέλνουν καινούριο

3) Επιστρέφεις το δικό σου

4) Σε λίγες μέρες θα έχεις το καινούριο χωρίς να έχεις πληρώσει ούτε σεντ παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα. Σήμερα που το άνοιξα παρατήρησα ένα καμένο pixel. Ξέρει κανείς τι παίζει με την εγγύηση του Amazon.de και τα καμένα pixels; 

Να ρωτήσω, ήταν αυτό που λέμε "σφραγισμένο" ή είχε ενδείξεις ότι ήταν από επιστροφή...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mcgerger είπε

Να ρωτήσω, ήταν αυτό που λέμε "σφραγισμένο" ή είχε ενδείξεις ότι ήταν από επιστροφή...;

Όχι όχι σφραγισμένο ήταν

11 ώρες πριν, kkatzos είπε

1) Μιλάς με το support

2) Σου στέλνουν καινούριο

3) Επιστρέφεις το δικό σου

4) Σε λίγες μέρες θα έχεις το καινούριο χωρίς να έχεις πληρώσει ούτε σεντ παραπάνω

Υπάρχει περίπτωση ένα καμένο πίξελ να δημιουργήσει μελόντικα προβλήματα στην οθόνη; Αν όχι δεν αξίζει να το στείλω πίσω για τόσο μικρό σφάλμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...