Προς το περιεχόμενο

Huawei service festival....για κατόχους smartphone Huawei (26/07 έως 22/08).


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε και το δικό μου παίζει, P30 lite, αγορασμένο από Cosmote, εντός εγγύησης.

Μου φαίνεται το έκαναν για να ανοίξω για 1η φορά το Huawei App Store και την HiSuite και να τους δώσω όλα τα permissions που υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους ρώτησα στο τσατ και λένε τα mate είναι εκτός του πρόμο. Τους λέω ότι στο όρους λέει ότι περιλαμβάνονται όλα τα κινητά huawei με ενεργή εγγύηση και μου λένε "μπορούμε να σας βοηθήσουμε σε κάτι άλλο?".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα λέει είναι εκτός επίσημου δικτύου καταστημάτων. Τους ρώτησα βέβαια, αν υπάρχει κάπου αναρτημένη η λίστα με τα καταστήματα εντός δικτύου και μου απάντησαν ότι μπαίνοντας (κάπου, πιθανολογώ στο σαιτ), πατάω αγορά και ψάχνει τον πλησιέστερο επίσημο έμπορο.

Συνοψίζοντας λοιπόν, πιο πολύ για εμπορικό τρικ μοιάζει που αφορά στην αγορά ανταλλακτικών κλπ, παρά στην επέκταση εγγύησης (που μάλλον είναι το τυράκι εν προκειμένω). Τη δική μου περίπτωση να τη δεχτώ, δεν έφερα άλλωστε αντίρρηση (από το Kaizer το έχω πάρει), αλλά σε περιπτώσεις όπως άλλων χρηστών παραπάνω (αγορά από cosmote, συσκευή MATE κλπ), μάλλον κάτι δεν λέει καλά η εταιρεία. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εμφάνισε το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει το κινητό μου αλλά σήμερα που το κοίταξα ξανά μου έχει κάνει την επέκταση εγγύησης κανονικά +6 μήνες. Δείτε ποτέ λήγει στην υποστήριξη. ΝΟVA 5T ελληνικό 

Screenshot_20210729_150954.jpg.b8df99bd85d784c2185d5305dbb98ecf.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, donatos77 είπε

Μου εμφάνισε το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει το κινητό μου αλλά σήμερα που το κοίταξα ξανά μου έχει κάνει την επέκταση εγγύησης κανονικά +6 μήνες. Δείτε ποτέ λήγει στην υποστήριξη. ΝΟVA 5T ελληνικό 

Screenshot_20210729_150954.jpg.b8df99bd85d784c2185d5305dbb98ecf.jpg

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι παρ' όλο που γράφει ότι δεν πληρούνται οι προυποθέσεις, αυτό δεν ισχύει, είναι φαινομενικό και απλώς χρειάζονται 2-3 ημέρες για να "εφαρμοστεί" η επέκταση εγγύησης. Δηλαδή κάτι παρόμοιο με αυτό που αναφέρεις. Για να δούμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Εμένα λέει είναι εκτός επίσημου δικτύου καταστημάτων. Τους ρώτησα βέβαια, αν υπάρχει κάπου αναρτημένη η λίστα με τα καταστήματα εντός δικτύου και μου απάντησαν ότι μπαίνοντας (κάπου, πιθανολογώ στο σαιτ), πατάω αγορά και ψάχνει τον πλησιέστερο επίσημο έμπορο.

Συνοψίζοντας λοιπόν, πιο πολύ για εμπορικό τρικ μοιάζει που αφορά στην αγορά ανταλλακτικών κλπ, παρά στην επέκταση εγγύησης (που μάλλον είναι το τυράκι εν προκειμένω). Τη δική μου περίπτωση να τη δεχτώ, δεν έφερα άλλωστε αντίρρηση (από το Kaizer το έχω πάρει), αλλά σε περιπτώσεις όπως άλλων χρηστών παραπάνω (αγορά από cosmote, συσκευή MATE κλπ), μάλλον κάτι δεν λέει καλά η εταιρεία. 

Και εγώ το έχω πάρει εκτός επίσημου αντιπροσώπου αλλά μου είπαν ότι δεν υποστηρίζεται το μοντέλο του συγκεκριμένου κινητό. Αλλά πιο λογικό μου φαίνεται να μην υποστηρίζεται λόγω μη επίσημου αντιπροσώπου. 

Βασικά θα έπρεπε να ονομάσουν την ενέργεια αυτή Φεστιβάλ Όρων και Προϋποθέσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nek4d είπε

Σε μενα σε ενα Honor που εχω παρει απο Κωτσοβολο (για να μην πει κανεις για μη εξουσιοδοτημενο κλπ), βγαζει οτι η εγγυηση εληξε 1/Μαρ/2021, ενω το εχω παρει 25/Νοε/2019...

Μαλλον υπολογιζουν ποτε το κατασκευασαν η ποτε το πουλησαν αυτοι στον Κωτσοβολο.

Tragic.

Μαλλον σου πουλησαν εκθεσιακο στον κοτσωβολο η συσκευη που την επεστρεψε κατευθείαν κανας πελάτης..η εγγυηση τρέχει απο οταν πρωτοανοιχτηκε το τηλεφωνο..παρε τηλ κ ρωτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, magicnumbers είπε

Μαλλον σου πουλησαν εκθεσιακο στον κοτσωβολο η συσκευη που την επεστρεψε κατευθείαν κανας πελάτης..η εγγυηση τρέχει απο οταν πρωτοανοιχτηκε το τηλεφωνο..παρε τηλ κ ρωτα..

Οχι, σφραγισμενο ηταν.

Τεσπα, ειδα διπλα οτι σε παρα πολλους συνεβει το ιδιο.

Σε καποιους εβγαλε ετσι κ μετα που ξαναμπηκαν, ειχε δωσει +6 μηνες...

Τρεχα γυρευε, δεν μπορω να ασχοληθω αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως πριν λίγες βδομάδες χρειάστηκα το service για αλλαγη μπαταριας, και αν και ειμαι εκτος εγγυηαης και απο επαρχεία, είπα να εμπιστευτω το επιαημο servoce για διαφορους ευνόητους λογους. 

Απο την honor που επικοινωνησα αρχικα με παρεπεμψαν στην huawei καθως λεει για συσκευές πριν το 2021 υπεύθυνη ειναι ακομα η huawei. 

H huawei με την σειρα της με παρέπεμψε στην procordia, 

Και αφού εγινα μπαλακι, η τελευταία με εγραψε και δεν απαντούσε ουτε σε mail ούτε σε τηλ.. .δεν το πιεσα αλλο, πηγα σε ενα τοπικο κατάστημα εδω στην πολη μου και εκανα την επισκευή αμεσα με γνησιο ανταλακτικα .. 

Απο την στιγμη που αναθέσουν σε τριτες εταιρείες κάποιες υπηρεσιες τους για εμενα αξιζει το εξουσιοδοτημενο τελικα μονο για την εντος εγγύησης υπηρεσια. Να πω τουλάχιστον στο τελος οτι δεν θα πληρωσω τιποτα.. 

 

 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Maktheo είπε

τούσε ουτε σε mail ούτε σε τηλ.. .δεν το πιεσα αλλο, πηγα σε ενα τοπικο κατάστημα εδω στην πολη μου και εκανα την επισκευή αμεσα με γνησιο ανταλακτικα .

Απο την στιγμη που αναθέσουν σε τριτες εταιρείες κάποιες υπηρεσιες τους για εμενα αξιζει το εξουσιοδοτημενο τελικα μονο για την εντος εγγύησης υπηρεσια. Να πω τουλάχιστον στο τελος οτι δεν θα πληρωσω τιποτα.. 

Λαικ για το τοπικο καταστημα κ την οικονομια,αλλα το γνησιο ανταλλακτικο μην ορκιζεσαι..αν του πας μπανανα κοντα παιζει κ να τη φαει.Γνησια φερνουν μονο οι αντιπροσωπειες γιατι απλα τις τροφοδοτει το εργοστασιο..Οι υπολοιποι γνησια-like..Οσο για το σερβις που γινεται σαυτα τα μαγαζια αν κρινω απτα βιντεακια στο YT που βαζουν με γαντια λατεξ κ σφυροκαλεμο..αστο μακρυα.

Αν δε κανω λαθος εχουν μια υπηρεσια με κουριερ που στο παιρνουν με ραντεβου.Παρε στην τηλεφ εξυπηρετηση οχι στο σερβις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, magicnumbers είπε

Λαικ για το τοπικο καταστημα κ την οικονομια,αλλα το γνησιο ανταλλακτικο μην ορκιζεσαι..αν του πας μπανανα κοντα παιζει κ να τη φαει.Γνησια φερνουν μονο οι αντιπροσωπειες γιατι απλα τις τροφοδοτει το εργοστασιο..Οι υπολοιποι γνησια-like..Οσο για το σερβις που γινεται σαυτα τα μαγαζια αν κρινω απτα βιντεακια στο YT που βαζουν με γαντια λατεξ κ σφυροκαλεμο..αστο μακρυα.

Αν δε κανω λαθος εχουν μια υπηρεσια με κουριερ που στο παιρνουν με ραντεβου.Παρε στην τηλεφ εξυπηρετηση οχι στο σερβις.

Γνησιο ήταν 100% καθως αφενός έγινε παραγγελια και περιμενα την μπαταρια 2μιση βδομαδες και αφετέρου οταν παρεδωσα το κινητο μου την ανοιξε και την εδειξε μπροστα μου.. 

 

 

Επεξ/σία από Maktheo
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...